Dva pitanja iz VB

ksauyit

Zainteresovan član
Poruka
118
Ljudi imam VB 6.0 i zanima me:
1) kod da pokrenem neku mediu naravno uz pomoc CommandButtona?
2) pravim neku igricu tipa Lucky Seven samo su u igri svi brojevi od 1 do 9, znaci nesto kao jednookidzek... sinulo ni je da napravim cheat codove npr. da kada se ukuca u TextBox da cim pokrenes slot tj. masinu da odmah dobijes npr. 7... kucao sam ovako:
Kod:
If TextBox1.Caption = luckygot7 Then
Label1.Caption = 7 
Label2.Caption = 7
Label3.Caption = 7
End If
I on mi kaze nesto tipa da nije nasao funkciju Caption... Ljudi shta tu treba da se izmeni?
 
Jooj,taj primercic imas u knjizi VisualBasic 6.0 interesantan je i lak.
OLE obj imas u Toolbox--u a sto se tice TextBox-a,on nema caption,nego Text.Zato ti prijavljuje gresku.Znaci,ono sto za Label-u upisujes u Caption,za TextBox upisujes uText.Kapis?
 
To sam sam provalio...
a sto se tice 'VB 6.0 za napredne korisnike racunara'...
smorila me i jedva imam vremena da je obradjujem ali cu se potruditi...

btw, da bi "odrzao" napetost, treba mi kod da se brojevi smenjuju, prvo brzo, a onda sve sporije, da bi tako vizualizovao randomize... znachi da na CommandButton1.Click ne pokazhe odmah reultat, nego da se, jelte, kao u pravom kazinu, vrti i vrti i zaustavlja na random... jel to uopste moguce i kako to da uradim?
 
Vidi imas alarm u osnovnom tollbaru.
Podesi propertis koji zelis,napises kod koji ce da daje random broj i da ga prikazuje.Alarm ima svojstvo "na kolko vremena ce se ponovi" a da bi se stalno smanjivalo treba ti globalna variabla i kod da kad se god alarm pokrene vrednost te promenljive se smanji za neki interval i stavis da vreme do sledeceg ponavljanja bude jednako toj promenljivoj.
Moze sve!!!
 
ne kapirash...
treba mi kod da se na ()Click brojevi smenjuju u sve tri kolone... smenjuju i smenjuju par sekundi, pa da se onda zaustave na nekom broju... znachi bukvalno vizualizacija komande Randomize...
znachi vizuelno smenjivanje brojeva tipa Ruski Rulet(samo shto tamo nisu brojevi) ili pravi slot machine... kapish?
 
Kod:
Dim a as Integer
Private Sub nasumice
Randomize
a = Rnd(9)*10
Label1.Caption = a
a = Rnd(9)*10
Label2.Caption = a
a = Rnd(9)*10
Label3.Caption = a
end sub
Private Sub CommandButton1_Click()
Call nasumice
end sub
 
Login Kiler bitno je vreme da prodje pre promene captiona nekog label-a. Ovako ce se videti samo zadnji broj a ostali nece moci da se primetee jer se "momentalno"zamenjuju.
Mora Alarm kod svake dodele vrednosti label-u.
 
toxi:
Vidi imas alarm u osnovnom tollbaru.
Podesi propertis koji zelis,napises kod koji ce da daje random broj i da ga prikazuje.Alarm ima svojstvo "na kolko vremena ce se ponovi" a da bi se stalno smanjivalo treba ti globalna variabla i kod da kad se god alarm pokrene vrednost te promenljive se smanji za neki interval i stavis da vreme do sledeceg ponavljanja bude jednako toj promenljivoj.
Moze sve!!!
E jel mozes da mi napises kod za alarm?
 

Back
Top