Kako da desifrujem RAR datoteku?

alien2000

Obećava
Poruka
62
Pre godinu dana sam spakovao nekoliko (vrlo bitnih) datoteka pomocu WinRar-a.
Da bi osigurao privatnost (ponavljam podaci su vrlo bitni) sifrovao sam datoteku pomocu pasword protecy u WinRaru.Sada zelim da desifrujem datoteke ali sam zaboravio sifru (nisam se setio da je zapisem tada mi je izgledalo lako za zapamtiti).Probao sam sve moguce sifre koje sam skoro koristio ali nijedna nije upalila.Probao sam i neke programe ali ni jedan nije pomogao. Moze li neko da mi pomogne, da li postoji neki nacin ili program koji to moze da uradi jer bez sifre ne mogu da zapocnem raspakivanje.Ponavljam podaci su mi vrlo bitni i ako neko ima bar neku ideju ....
 
Zavisi...
koliko ti je dugacka sifra?
Da li...si stavljao neke znakove?
...mala slova? - i na kojim mestima
...velika slova? - i na kojim mestima
...znas neki deo sifre u koji su 100% siguran?

Jer ako nista od ovoga ne znas a sifra je duza od recimo 6-7 karaktera neces je skoro desifrovati,
zato i sluzi sifrovanje 'jelte. Postoje kompanije koje bi mogle to da ti urade ali
ces toliko i platiti.
Ako si u neki deo siguran onda samo treba smisliti dobar shablon sifre, ono sto ti je poznato i ono
sto nije ali bi moglo da bude "to i to" i onda da postis racunar da "vrti" jedno par dana.
Sto se tice imena konkretnog programa uzmi google i kucaj nesto tipa rar pasword cracker ili nesto
sl i dobices mnogo programa za tu svrhu.
 
kao sto je rekao Leka, mozes da je krekujes za cas, ali mozes i da se nacekas...poenta je u tome sto je to jednosmerna enkripicija, tako da ces morati (ne ti nego program) da probas svaku kombinaciju karaktera - takozvana bruteforce metoda...
 
Ne vredi da se petljas sa dim programima ja sam jednom pustio da radi preko 27 sati i nikakav rezultat nisam dobio
Navdno "neko" upise sve mguce kombinacije slova VELIKIH i malih brojeva i zakova i program radi tako sto "nekako" uporedjuje sa unapred unetim unosom a kod mene nije za 27 sati nista otkrio tako da sam BATALIO.
A da li su ti jako bitne ili ne nadam se da ces uspeti nekako da otpakujes
 
ako govoris istinu (da je tvoja) onda ces je otkriti relativno lako uz pomod advanced rar password recovery programa.
Posto si sam smislio sifru znas da li si koristio velika ili mala slova, brojeve, specijalne znake ili samo mala slova. Mozes da je zaboravis ali znas kakv tip sifara koristis.
Prema tome kad znas sta si sve koristio i otprilike koliko karaktera onda to stavis u program i za 3 dana brute force metodom ces doci do resenja, medjutim ako ne govoris istinu i zelis tudju sifru da razbijes i ne znas nista o sifri neces nikad uspeti da je provalis jer dovoljno je da sifra ima samo 8 karaktera kombinacije malih i velikih sloba sa brojevima i specijalnim znacima i trebalo bi otprilike mesec dana racunar da non stop radi da je provali a da ne spominjem da moze da ima i 9 karaktera :)
Pazi ako znas da li koristio prave postojece reci onda uzmes neki dictionary i preko njega isprobas kombinacije. Renik treba da bude sto veci.
 

Back
Top