Registry pomoc

dzefej

Početnik
Poruka
10
Mnogo veliki problem!!!

Radio sam defregmentaciju registry-ja,
medjutim nakon restarta, podigne se samo do dela gde treba da se

pukaze koji user ce da se loguje na sistem i tu stane, znaci pre

prozora za logovanje.

KAda probam da udjem na sistem preko jednog od modova (safe, last

know good configuration kao itd) sistem ih ucita do odredjenog dela i

tu stane.
Sta da radim, kako da povratim sistem da bih mogao normalno da se

ulogujem na masinu. Inace imam kriptovane fajlove na masini koji su

mi veoma vazni a ne mogu da dodjem do njih ukoliko ne uspem da se

ulogujem.

Unapred zahvaljuem
Pozdrav
 
Uradi repair OS-a sa Windows bootabilnog CD-a, i ubuduce nemoj da "prckas" po registy-u.

Usput, nikada mi nije bilo jasno zasto svako voli da "prcka" po najosetljivijem delu OS-a, vidis sta se desava upotrebom kojekakvih softvera... Ako obratis malo bolje paznju na sam softver kojim si to radio, videces sta ti se preporucuje a sta ne. Izmedju ostalih stvaki, videces da ti se preporucuje da pre bilo kakvog "drndanja" napravis tacku za oporavak systema. Da, ako ti dozvoli iz Safe mod-a da pokrenes System Restore, pokusaj da ga vratis par dana unazad.
Ako reinstaliras system, vise neces moci da otvoris enkriptovane fajlove, jer se ponovnom instalacijom generise potpuno drugaciji algoritam po kom se radi enkripcija (samim tim i dekripcija, tako da ce OS smatrati da fi ekriptovani fajlovi nisu tvoje vlasnistvo i nece ti dozvolitii da im pristupis). Savet ti je da taj key sayuvas ne nekom floppy-u kako bi kasnije bio u mogucnosti da pomocu njega uradis dekripciju (u slucaju da reinstaliras OS). Ili, ako ti dozvoli dekriptuj fajlove pa onda reinstaliraj OS.
Kako god... srecno... ;)
 
Auuu... sada sam video sa ti u profili pise da si PC serviser... ko ti dade posao samo da mi je znati. Nista licno, ali ako si to uradio nekom ko je racunar doneo na servis, napravio si gadno sranje, bez ikakvog razloga.
Ajde, krpi taj OS i ispravljaj greske koje si napravio, pa sledeci put pametnije postupaj, kako bi ovakve gluposti izbegao.
 
Najbolji način jeste da tvoj hard disk ubaciš u neku drugu mašinu i da probaš sa "spasavanjem podataka" tako što sa tvog HDD-a kopiraš podatke na HDD te druge mašine. Režeš ih na neki CD a tvoj HDD formatiraš i instaliraš novi operativni sistem jer je očigledno nešto izbrisano. Nakon instlacije operativnog sistema, vraćaš tvoje podatke sa CD-a na HDD
 

Back
Top