Male stranke

dixon

Početnik
Poruka
11
evo i ja da se oglasim.ova tema je bas onako po meri.kad kazem male stranke ili partije necu a kazem kombi ili trotinet jer u politickom zivotu to nije lepo.takve partije i ako neki mnogi misle da su marinalne u velikoj vecini opstina sudjeluju u vlasti.nemislim na one stranke koje su bile oko dosa,vec na neke koje su iznikle posle 2000god.u njima rade ljudi koji nisu uspeli da se probiju u partijama gde su ranije radili,pa su brze bolje osnovali nekakve gradjanske,opstinske,ujedinjene stranke.pa to je biznis zar ne?svako u svom okruzenju zna nekoga pa i radikal,demokrata,socijalista ce svom komsiji dati vazan potpis za registraciju partije.sve sto treba je jedna soba u kuci ili stanu,3-4 ljudi i eto imate glavni odbor.na lokalu uzmete par hiljada glasova i evo vas u opstinskom parlamentu.sa malo srece dok se veliki prrerecunavaju za potreban broj ljudi za formiranje odbornicke vecine vi uskocite i eto vas u vlasti.uzgred zaposlite suprugu sina kuma u nekim od javnih preduzeca i eto mira u kuci.
kad bolje razmislim mozda i ja osnujem jednu : narodno-naprednjacku partiju ,i eto me u koznoj fotelji.
Politika nas je odrzala njojzi hvala. ako neko ima ideju za ime neke stranke nek mi bude kum mozda i postane lokalni ministar ili direktor JKP.
pisite mi dixon
 

Back
Top