Remote

sone03

Početnik
Poruka
5
:) Ovako,poznato mi je da se moze upravljati sa tvog na tudji racunar putem interneta,cuo sam takodje da ima program po imenu radmin i da remote assistance postoji i u samom windowsu.ako znate neki program za to ili da objesnite kako radi ovo iz windowsa pisite ne zalite se :D
 
sone03:
:) Ovako,poznato mi je da se moze upravljati sa tvog na tudji racunar putem interneta,cuo sam takodje da ima program po imenu radmin i da remote assistance postoji i u samom windowsu.ako znate neki program za to ili da objesnite kako radi ovo iz windowsa pisite ne zalite se :D
imas tih programa i u Mikru, pa procitaj. Inace, zar ne mislis da je to nelegalno?
 
Ne mora biti da je nelegalno.
Ja koristim vec duze vreme "Remote Desktop Connection" iz samog Windowsa a i Citrix i na kraju koristim i Netmeeting "Sharing"
To je ujedno i odgovor momku koji pita.

- Za Remote Access imas u samom Windowsu mogucnost da na jednom racunaru, kojem ces pristupati, dozvolis da mu se moze preko interneta (remote dakle) pristupiti,.Kada pokusas, moras znati username/password kombinaciju da bi se ulogovao

- Iz NetMeetinga za vreme sesije moze ti onaj sa druge strane dozvoliti da "kontrolises" njegov racunar. Postoji i kombinacina da se u NetMeetingu podesi da automatski prihvata konekciju i kontrolu, samo ti tada treba opet Username/Password kombinacija

- Citrix je mnogo skuplji sistem a po meni ne nudi nista znacajno vise nego NetMeeting ili Remote Access. jedino sto ima je da, kad se jednom prikljicis na drugi racunar preko njega, ume da mapira tvoje diskove. Tako da kad sa udaljenog racunara hoces da prebacis neki fajl na tvoj racunar, vrsisi uobicajen nacin kopiranja. Isto vazi i za slanje fajlova na udaljeni racunar.

Ima jos programa koji te poslove obavljaju, naveo sam samo one koje ja koristim.
 
Za svaka od tri nacina konekcije, drugacije se radi.
Prvo moras da pripremis komjuter koji ce primati konekcije.
Za Remote connection, idi u help pa kucaj "Remote connection" (najbolje objasnjeno) ili:
Idi u Control Pannel->System->Remote
Tamo prati dugmice i opcije, generalno je najvaznije da odredis usera koji ce moci da se konektuje.

Obrati paznju da ako zelis da se konektujes na drugi kompjuter i ako je neko vec ulogovan, pitace te da li hoces da tamosnjeg tekuceg usera odlogujes da bi se ti prijavio. Tako, da ne mozes imati istovremeno nekoga koji na udaljenom kompjuteru radi a da se i ti konektujes.
Ako zelis da probas na lokalnoj mrezi, sa jednog racunara na drugi se povezujes tako sto navedes njegov lokalni IP broj (na primer jedan od mojih racunara ima lokalni IP 10.4.0.3 a drugi 10.4.0.6) Ako zelim da se sa 3 konektujem na 6 (na kome sam pripremio da moze primati konekcije), pokrenem Remote desktop iz Accessories->Connections->Remote desktop i kucam da zelim da se konektujem na 10.4.0.6 Trazice mi lozinku za taj racunar i kad je otkucam, "nalazim se" na tom racunaru.
Slicno vazi i za udaljeni racunar (konekcija preko interneta),samo sto kucas njegov IP, pa opet ti treba lozinka i username.


Za NetMeeting i Citrix moguce je da se ulogujes a da je neko vec na udaljenom racunaru ulogovan takodje.
 
Ja dosta koristim Remote Desktop Connection, i uvek isto podesavam, postavim password na useru na masini koja treba da primi poziv, ukljucim remote, selektujem usera, i nekad hoce nekad nece, odnosno, neke masine mogu uvek, a neke nece nikad. Izgleda da neki provajderi zatvaraju portove koji se za ovo koriste.
 
Da ima i toga, ja recimo imam problem da zaboravim ime korisnika, to jest njegov nalog kako ide... i onda mogu da se slikam...

PS: Na koju foru onda oni momci iz MIcrosofta se konektuju na neciji racunar a da korisnik i dalje moze da koristi desktop to nikako da razumem ...
 

Back
Top