Avatari

ako je meni jasno tvoje pitanje. Budi malo jasniji kad postavljas pitanje.
Odakle da ih skidas?
Ako mislis sa neta, na sliku desni klik i "save picture as"
Da bi ih postavio u dokument pretpostavljam da mislis na neki word dokument imas opciju "insert picture"
Avatar je slika koja ti stoji uz nick. Ona obicno ima ogranicenje u velicini (dimenzije i kilobajtaza)
Mozes bilo koju sliku da uzmes za avatar ali ako je veca moras je "resizovati" promeniti joj velicinu sto mozes da uradis sa programom tipa photoshop ili ako neces da se zezas sa tim mozes uz pomoc "avatar sizer" mali besplatan i jednostavan program.
Pokretni avatar nije nista drugo nego animirani gif.
 
Pokusacu da odgovorim donekle mi je jasno sta pitas.
Pogretne slicice su gif animacije do njih dolazis preko Image Ready dolazi sa PhotoShopom pretpostavljam da imas jer u 98 % slucajeva korisnika imaju taj program.
Imas mogucnost slaganja pojedinih slicica najmanje dve slike u film frame i posle pustis da ti prikaze sta si uradio. pored
Image ready imas profesionalnih programa za animaicje koji su samo za to i ni za sta drugo mislim da se jedan kokji sam koristio zove upraov po ekstenziji GifAnimator, pronajde na netu mozda ima i bolji, meni je ovaj bas dobar za tto sto mi treba. Mada imas gomilu drugih..
A na prvo pitanje kako da skines sliku i postaivs na dokument postavis kupzom kmisa na sliku i desni taster pojavice ti se folder sa opcijama izaberes "Save as" i zadas gde hoces da ti snimi na hard disk posle odes u taj dokument koji radis i inport-ujes, e sada nisi jos rekao u kom programu radis jer nije isti postupak ubacivanja slika. Ja koristim profesionalni program. Da ne reklamiram bolji nisam jos video a verovatno skoro i nece izaci nista bolje po mom misljenju i ne treba jer mogu sa sigurnoscu reci da ima SVE sto je potrebno za prelom
 

Back
Top