decje cipelice

Meni se nikada ama bas nista u pollinu nije dopalo a i tvrde su brate...Ako ubodu model,kao sto su prosle godine cini mi se neke cizmice za devojcice sa cveticima onda ih nosi svaka druga devojcica...
Ciciban ima slatke modele ali ako se ja pitam samo do broja 25,ove za vecu decu su mi takodje ..onako...ima uvek jedan model koji moze da prodje...govorim mozda subjektivno,jer su mi kriterijumi za cipele profesionalno vrlo visoki...
Naturino ima lepih modela,i cene su ok.
BN BOS je uvozio Romagnoli(najbolje decije cipele!)i cene su bile takodje pristojne.
U Chicco-vom outlet-u moze se naci svasta interesantno po extra cenama,ako naravno ne patite da vam dete nosi najnoviji model :roll: .
Ako se ja pitam..otkinula sam na deciji Camper,i model,i kvalitet,a i cena.... :)
 
macka vracarka:
Meni se nikada ama bas nista u pollinu nije dopalo a i tvrde su brate...Ako ubodu model,kao sto su prosle godine cini mi se neke cizmice za devojcice sa cveticima onda ih nosi svaka druga devojcica...
Ciciban ima slatke modele ali ako se ja pitam samo do broja 25,ove za vecu decu su mi takodje ..onako...ima uvek jedan model koji moze da prodje...govorim mozda subjektivno,jer su mi kriterijumi za cipele profesionalno vrlo visoki...
Naturino ima lepih modela,i cene su ok.
BN BOS je uvozio Romagnoli(najbolje decije cipele!)i cene su bile takodje pristojne.
U Chicco-vom outlet-u moze se naci svasta interesantno po extra cenama,ako naravno ne patite da vam dete nosi najnoviji model :roll: .
Ako se ja pitam..otkinula sam na deciji Camper,i model,i kvalitet,a i cena.... :)
Gde se nalazi Chicco outlet?
 
evo ja sam sad gledala cizmice polinove za 1999 din
i kao sto rece sanja minimen su super ima ih na BBrdu
ciciban su mi preskupe...
Nisam povijala siroko ni jedno dete a nisam ni kupovala cipelice sa anatomskim bas po svaku cenu...
Imaju super kukove a ni tabani nam nisu ravni...
 
pajamaca:
polino mi se nikako ne dopada. ciciban ni ne gledam, smučile mi se.
kupujem geox. odlične.
a gde je chicco outlet?
i u kojoj radnji si videla campers za decu?
Chicco u TC Banjica,prvi sprat,desno...
Camper na Terazijama,gde i za nas velike.
Nas dve se obusmo pre neki dan..daju na Diners na rate :roll:
Pa nek ide zivot. ;)
 
Првих година ципелице треба да буду заиста квалитетне, да имају анатомски уложак, да буду дубоке и да имају ојачан део око пете да би држао зглоб правилно.
Ја сам куповала Цицибанове (иако су биле језиво скупе), а касније неку домаћу реплику Цицибана, са свим тим квалитетима, само јефтинију.

Иначе, чим дете почне да се диже на ноге и да хода, требало би да има чврсте и квалитетне ципеле.
 
Nekako je pravilo da sva deca prohodaju u broju 19 i u cicibankama....pod uslovom da roditelji mogu da ih kupe jer im nabudze cenu sacuvj Boze...Prve cipelice su jako vazne i moraju zasita biti kozne,sa uloskom i poluduboke..ne mnogo dzombaste i teske.
U Bn bos radnjama(za onu veliku na Batajnickom drumu znam pouzdano!)imaju dobar izbor Romagnoli cipelica koje su savrsene i za prve korake a i za one kasnije.Cene su ima pristojne jer tamo valjda vazi stalno neki popust.
Ja sam svom detetu kupila vise pari obuce,tacnije 4 para za manje od 10 000.din.
 
Prve cipelice moraju da budu duboke
da obuhvate deciji zglob.
Gledaj da se pertlaju.
Kupuju se kada dete pocinje da se oslanja na noge
(obicno to i jeste broj 18 ili 19)
Anatomski ulozak imaju Ciciban,Polino i Pavle(domace i dobre)
Licno sam misljenja da ravna stopala nemaju nikakve veze sa time da li je dete nosilo
obucu sa uloskom ili ne.To su geni.
Neverovatno je i to koliko dece ima ravna stopala a da roditelji ni ne primete,
ali to je vec druga tema....
 
Samo da dopunim da su meni te cicibanove pomogle (ali zato što tada nije ni bilo drugih) otac me je vozio na biciklu i upala mi je nogica u žice, ćale se razbio, a cipelice ni ogrebane :)
Mislim da je bezobrazluk tražiti više od 30-40e za cipelice.
 
Па нису они због меких опанака имали правилна стопала, него због тога што су по цело лето ишли боси...

I zbog toga,ali kljucno je da su stopala bila aktivna,da su se misici normalno razvijali i niko ih nije stavljao u kojekakve kalupe i uloske.
Pa posto danas deca ne mogu celo leto da idu bosa ne treba ih muciti krutim cipelama.
 
Хмм...ја сам од ортопеда добила управо другачија упутства, моја ћерка је морала да носи ортопедске ципеле управо зато да би јој зглоб био стегнут...
И наравно, била је једино дете у насељу које је лети ишло босо испред зграде....:lol:
 
Јесу, имала је спуштена стопала и ''иксерице'' (извртала је зглобове мало на унутра), али до првог основне се све регулисало. Те ортопедске ципеле смо делом плаћали, делом је плаћало социјално, и биле су стварно јако квалиттне, издржљиве, а и лепо су изгледале.
 
Јесу, имала је спуштена стопала и ''иксерице'' (извртала је зглобове мало на унутра), али до првог основне се све регулисало. Те ортопедске ципеле смо делом плаћали, делом је плаћало социјално, и биле су стварно јако квалиттне, издржљиве, а и лепо су изгледале.
x noge se uglavnom javljaju kao posledica spustenih stopala,a spustena stopala i izvrtanje zglobova na unutra ukazuju na to da je dete ili koristilo dubak,ili je prerano stalo na noge,ili je preskocilo puzanje kao normalni deo motornog razvoja ili je u pitanju neka vrsta hipotonije(slabost misica).
Odusevljena sam sto ste noge ispravili,ali to nema veze sa cicibanom,polinom i ostalim preskupo naduvanim folirantima vec sa pravim po meri pravljenim cipelama koje se u nasoj zemlji prave izvrsno.Pozdrav...
 
Ок, само било би лепо да си пост бар прочитала до краја. Ја сам говорила о ОРТОПЕДСКИМ ципелицама.

(Иначе, у дупку није боравила никад, управо зато јер су нам ортопеди то забранили. Није много пузала, не знам да ли је требало да је терам на то...:roll: Проходала са 10 и по месеци, сама, а да је нико пре тога није водио за руке нити придржавао...јер су нам и то ортопеди рекли да не треба радити.)
 
x noge se uglavnom javljaju kao posledica spustenih stopala,a spustena stopala i izvrtanje zglobova na unutra ukazuju na to da je dete ili koristilo dubak,ili je prerano stalo na noge,ili je preskocilo puzanje kao normalni deo motornog razvoja ili je u pitanju neka vrsta hipotonije(slabost misica).
Odusevljena sam sto ste noge ispravili,ali to nema veze sa cicibanom,polinom i ostalim preskupo naduvanim folirantima vec sa pravim po meri pravljenim cipelama koje se u nasoj zemlji prave izvrsno.Pozdrav...

Na pocetku da i ja kazem da mi jako drago kada cujem da je neko dete uspelo da ispravi noge.
Znam slucaj deteta(tacnije 2 brat i sestra)koji nikada nisu koristili dubak,nisu prerano stali na noge(oboje prohodali sa 15-16 meseci)pre toga lepo puzali.Oba roditelja imaju pravilne svodove.
Dobro verovatno jeste nesto genetski iz familije(mozda je neka baba imala ravna stopala).
Majka ih je redovno vodila kod fizijatra,redovno im radila vezbice za stopala i nosili su ortopedske cipele od druge godine.Oboma su zbog nepravilnog stava nogu pete iskrivljene.
Prvo su isli u Rudo(cipele su vise nego odvratne),
pa su presli u Ortomedical(gde su cipele lepe ali preskupe)
socijalno nije snosilo nikakve troskove jer deca po njima nemaju prava na to.
Decu je vremenom upisala na sportove koji stimulisu nozne misice,deca su forsirana da idu bosa(po kamenju ,pesku i sl)
Sve ovo pisem jer majka do dana danasnjeg ne primecuje nikakav napredak.
Cula je i za neke Ekovel uloske pa sada misli da proba i to.
Jasno mi je da ne moze nista preko noci,ali cini mi se da se ovde nada gubi...
Ovo nije tema koju je Srecna mama zapocela
ali imala sam zelju da ovo napisem,nadam se da nikome ne smeta:)
P.S.Hellen, nije reklama ako kazes cije cipele je koristilo tvoje dete(bas me zanima)
 
Е, не сећам се, то је било пре 5-6 година...

Иначе, само да напоменем да је моје дете од рођења редовно било под контролом ортопеда због споријег развоја једног кука, да смо све од почетка радили како су нам они саветовали...па ипак је имала иксерице и спуштена стопала...
Али сад је, Хвала Богу, све у реду.
Иначе, ортопедске ципелице је носила неке три године, стално, и у вртићу место патика и по кући...
 
Ок, само било би лепо да си пост бар прочитала до краја. Ја сам говорила о ОРТОПЕДСКИМ ципелицама.

Ne razumem zasto mislis da nisam procitala do kraja?Samo sam htela da potvrdim da je rec o ortopedskim cipelama koje se prave po meri i kao takve koriguju problem, a da skrenem paznju da su pollino,ciciban ... i ostali neopravdano skupi ,a nemaju neku upotrebnu vrednost.Prve cipelice treba da budu korektne i nista vise od toga (da se vratim na temu).Izdvajati toliko novca za decije cipele je suludo jer one ne vrse nikakvu funkciju koja je od presudnog znacaja za razvoj.

Nadam se da sam malo pojasnila moj prethodni post i izvinjavam se ako sam bila nejasna u njemu. :lol:
 
Znam slucaj deteta(tacnije 2 brat i sestra)koji nikada nisu koristili dubak,nisu prerano stali na noge(oboje prohodali sa 15-16 meseci))


Ovo govori u prilog hipotoniji jer ako oboje dece prohoda sa 15-16 meseci to je znak da su imali neki problem koji treba traziti u trudnoci,na porodjaju ili mozda u genetici.
Kako ste sami napisali bili su pod nadzorom lekara sto znaci da problem perzistira od ranije,a ne od momenta prohodavanja tj nisu tu samo stopala u pitanju.
Najzdraviji obrazac je prohodavanje izmedju 12 i 13 meseca.
Sve pre toga je rano jer su stopala nezrela.
 
Mislim da nisi u pravu za to neopravdano skupe. Vanja je prve cipelice dobio mesec dana pre nego što je prohodao znači oko 7 i po 8 meseci. Sad ima dve godine. Jednom sam samo po*pizdela i kupila neke jeftinije, domaće i koštalo me je mnogo skuplje jer sam posle 20 dana morala da mu kupim ciciban. Noge su mu se užasno znojile i počeo je da ih krivi, onako bacaka više nego što je normalno. Ciciban jeste skup ali mislim da vredi.
A kad bi trebalo da može da se vidi da li dete ima ravna stopala, ja čula ne pre treće godine. Pošto ja imam ravna, pa da mi ne predje i na dete.:)
 

Back
Top