Dermatologija

Postovanje,

Zamolila bih za savjet. Od puberteta imam problematicnu kozu lica, s tim sto mi nakon puberteta, bubuljice, upaljena koza, crvenilo i bolno lice nisu prosli. Sada imam 24 godine i ne znam kako da rijesim ovaj problem. Koristila sam razne preparate koje su mi dokrori i kozmeticari preporucavali, ali nije bilo posebnih poboljsanja. Prije 2 godine mi je dermatologinja savjetovala pregled kod ginekologa i svi nalazi su bili OK (nemam nikakvih cisti), ali buduci da je sumnja na hormonalni problem, dobila sam Diane 35 kao terapiju. Istina dok sam koristila pomenute tablete lice mi je bilo puno bolje (ali nikad nije bilo bez bubuljica u potpunosti). Nakon sto sam prestala sa koristenjem Diane35 imam osjecaj da se sve polako pogorsavalo i sada imam jako upaljenu bolnu kozu lica, sa uglavnom potkoznim bubuljicama. Trenutno sam i trudna, pa se ne usudjujem eksperimentisati sa novim terapijama. Neki su mi savjetovali da ujutro i navece stavljam obloge od Acidi Borici. Sta vi mislite o tome i ima li neko bolju ideju ili slican problem i rjesenje.

Hvala puno.
 
Postovanje,

Zamolila bih za savjet. Od puberteta imam problematicnu kozu lica, s tim sto mi nakon puberteta, bubuljice, upaljena koza, crvenilo i bolno lice nisu prosli. Sada imam 24 godine i ne znam kako da rijesim ovaj problem. Koristila sam razne preparate koje su mi dokrori i kozmeticari preporucavali, ali nije bilo posebnih poboljsanja. Prije 2 godine mi je dermatologinja savjetovala pregled kod ginekologa i svi nalazi su bili OK (nemam nikakvih cisti), ali buduci da je sumnja na hormonalni problem, dobila sam Diane 35 kao terapiju. Istina dok sam koristila pomenute tablete lice mi je bilo puno bolje (ali nikad nije bilo bez bubuljica u potpunosti). Nakon sto sam prestala sa koristenjem Diane35 imam osjecaj da se sve polako pogorsavalo i sada imam jako upaljenu bolnu kozu lica, sa uglavnom potkoznim bubuljicama. Trenutno sam i trudna, pa se ne usudjujem eksperimentisati sa novim terapijama. Neki su mi savjetovali da ujutro i navece stavljam obloge od Acidi Borici. Sta vi mislite o tome i ima li neko bolju ideju ili slican problem i rjesenje.

Hvala puno.

Ako si iz Bg-a preporucio bih ti da ides kod dr Filipa Sera u Zavod za kozne i venericne bolesti,jedino sto moras da se raspitas kad radi i ako radi pre podne,moras oko 5 da budes tamo da cekas red,a ako radi popodne onda oko11,jer je za njega haos....Covek je zaista fantastican strucnjak....I svakome kome je potrebna bilo kakva pomoc oko oboljenja koze bih preporucio njega....
 
Ako si iz Bg-a preporucio bih ti da ides kod dr Filipa Sera u Zavod za kozne i venericne bolesti,jedino sto moras da se raspitas kad radi i ako radi pre podne,moras oko 5 da budes tamo da cekas red,a ako radi popodne onda oko11,jer je za njega haos....Covek je zaista fantastican strucnjak....I svakome kome je potrebna bilo kakva pomoc oko oboljenja koze bih preporucio njega....

reklama:rtfm:
 
Imam par pitanja...

Na rukama, od ramena pa nanize do laktova, mestimicno imam delove koze koji su grubi, hrapavi na dodir, a kad se zagleda mogu se videti jaaako sitne tackice sa vrlo blagom promenom u pigmentaciji....Ponekad, ali jako retko osetim svrab... Pocelo se malim delom koze, ali mislim da se vremenom siri...

Pretpostavila sam da je u pitanju neka gljivicna infekcija i uzela Cansen krem.
Da li sam u pravu? Mozda je nesto drugo u pitanju? Sta koristiti?
 
Pa u principu ne mozes da pretpostavis dok neko ko se time strucno bavi (npr dermatovenerolog) ne pogleda promenu.
Moj je savet da prestanes da mazes Cansen i tek posle nekoliko dana odes na pregled kako klinicka slika ne bi bila izmenjena.
 
Doslo vreme da i ja nesto pitam ;)

Vec skoro 2 meseca imam neke promene na rukama , vise dlanovima , koje su u pocetku
izgledale kao gomilica sitnih izbocina na dlanu , da bi koza pocela da se jako susi i nikakakva krema nije pomagala da to sanira.
Tu i tamo perutanje se pojavljivalo i na nekim manjim delovima na prstima a nedaj Boze da nesto rucno operem , pa makar i baby samponom , dolazilo je do burne reakcije vrlo slicne ( pa skoro ) otvorenim ranama .
Onda slede debeli namazi najmasnijim kremama koje sam mogla naci , pa se malo dovede u red ( za par sati ) i onda opet suvaaaaaa koza , pa cak i rozikasta , na mestima gde se isperutala ( a zatezeeeee.....).
Pre neki dan , primetim i na jednom stopalu istu manifestaciju i vidim da je vrag odneo salu
i odem u Zavod u Dzordza Vasingtona .
Prvo pitanje --''jeste imali neki stres ?'' Misiiiiim , ko ih nema :besna: Vec skoro godinu dana radim 20 sati dnevno , dobro sam jos i polu-normalna :(
E , kaze to je reakcija i dijagnoza je L30 . 1 Dyshidrosis , dacu ja vama jedan jaci
kortikosteorid ( ako se tako pise), i mazite 2 puta dnevno i nocu drzite rukavice da to upije , pa tako 15 dana i kontrola .
A da , isecite prste na rukavicama , tu ionako nemate . Krema je Clobetasol propionat 0,05 . Nakon prvog mazanja , vec ujutro nema skoro nista al zato sad primecujem da polako pocinje da se koza peruta na prstima ili ako ne namazem u toku dana susi se na dlanovima opet :dash:
Bojim se da to nije ono , drzi vodu dok majstori odu . Meni su jako bitne lepe ruke i za posao , jer radim sa ljudima i bas ne ide da ih svaki cas mazem i mlataram masnim rukama .
Mislim da je ovo detaljan opis , pa sad .....Help :manikir:
 
ivab10...pronadji na netu informaciju o kremi koju si dobila jer ima nekih specificnosti u koriscenju.

Neznam sta mi bi , jer uvek procitam uputstvo koje ide uz bilo koji lek , al sad nisam jer ga nije ni bilo, a ni gledala na net . Dr mi je bas pokazala hirurske rukavice (bez prstiju) koje treba da nosim nakon aplikacije . A ne vidim ni razlog ( jer je i rekla da ocigledno nije zapusteno i da se vidi da sam vodila racuna ) zasto bi odmah pocela sa tako jakim lekom .Pritom ,moguci nus efekti nisu ni malo naivni .
U svakom slucaju , hvala , na skrenutoj paznji :)
 
Neznam sta mi bi , jer uvek procitam uputstvo koje ide uz bilo koji lek , al sad nisam jer ga nije ni bilo, a ni gledala na net . Dr mi je bas pokazala hirurske rukavice (bez prstiju) koje treba da nosim nakon aplikacije . A ne vidim ni razlog ( jer je i rekla da ocigledno nije zapusteno i da se vidi da sam vodila racuna ) zasto bi odmah pocela sa tako jakim lekom .Pritom ,moguci nus efekti nisu ni malo naivni .
U svakom slucaju , hvala , na skrenutoj paznji :)

jesi li je nabavila?
 
Imam problem sa opadanjem kose i masnim naslagama na glavi u vidu kao masni pecati i izazivaju svrab. Ranije sam koristio pilfut 5% za regeneraciju kose ali mi nije pomogo u otklanjanu masnoce ni dlake. Dali imate neki lek ili predlog kako da se resim tog problema ?
 
Imam problem sa opadanjem kose i masnim naslagama na glavi u vidu kao masni pecati i izazivaju svrab. Ranije sam koristio pilfut 5% za regeneraciju kose ali mi nije pomogo u otklanjanu masnoce ni dlake. Dali imate neki lek ili predlog kako da se resim tog problema ?

pravljeni minoxidil apotekarski i Blue cap sampon za odmascivanje kose..za jacanje korena kose moze jos i Alpecin losion sa kofeinom.
 

Back
Top