Dermatologija

Ja imam jedno pitanje,pokusala sam da nadjem u postovima da li ste pisali o tome,al je malo teze jer ima jako mnogo postova.Izvinjavam se ako ponavljam necije pitanje,ali problem je sledeci:
Imam male bradavice po prstima,nije da mi smetaju,ali ruzno izgledaju pogotovo po prstima.Imala sam na malom prstu vise komada sve jedna do druge preko celog prsta,odem kod dermatologa,i zakaze mi spaljivanje azotom,ok..izdrzim ja to,ali bolovi posle toga su bas jaki,i treba vremena da sve to zaraste,i vise nisam htela ici na tu metodu skidanja bradavica.Naime, on nanese tecnog azota na bradavicu,stvara se plih od hladnoce jer je tecan azot hladan,i plih podize bradavicu,kada plih pukne,morala sam da idem da mi hiruski odstrane visak koze, uglavnom sve je zapetljano,bolno, dugo traje, a kad pogledate i nije nesto strasno u pitanju,mislim bradavica obicna...

Uglavnom,sad sam skinula tu veliku s prsta, ali imam jos par komada malih...dal je neko imao slicnih problema?ako jeste,interesuje me sta je koristio i na koji nacin je to odklonio?

Čuo sam i ovaj način uklanjanja bradavica. Treba bradavicu dobro zalijepiti flasterom da nigdje unutra ne prodire vazduh tj. kiseonik. Gljivica (ili virus?) koja uzrokuje bradavicu će tako ostati bez kiseonika i uginuti, a bradavica će se sasušiti.
 
Naravno da postoji resenje:hvala:, koleginica izgleda nije u toku:confused:, ne zna ili nije informisana a htela je da bude pametna u drustvu:roll: a jos i kozmeticare preporucuje, da bruka bude jos veca,strasno:dash:.Da ne bih pisao terapiju na forumu javite se na pp.:whistling:

A sta je tebi, i kakvo ti je to nevaspitano ponasanje a i cemu sluzi i imas li ti neki poremecaj multiplih licnosti da se na jednoj strani kolegijalno slazes i podilazis moderatoru a na sledecoj da blatis moderatora iz cista mira (pri cemu ti nista lose nije receno sem da zena ne zna da i postoji nacin da se problem resi i da ces ti kao eventualni dermatolog to bolje znati?!) Da li primecujes sopstvenu neadekvatnost i da li treba da te opominjem na ponasanje prema kolegama a i moderatorima, ili cemo vec jednom resiti tu tvoju potrebu da se svako malo ostrvljujes na moderatore kad god je to u funkciji gladjenja tvoje sujete?! Odrasti zaboga!
 
Kako riješiti "pureću kožu" na nogama, bedrima i stražnjici?
Izgleda kao da sam se naježila.
A stiglo ljeto, kupaći kostimi i tako...
Zasad kožu četkam, trljam frotirskom rukavicom i pletenom rukavicom za kupanje, nakon toga nanesem mlijeko za tijelo (dosta hranjivo od L'Occitanea).
No nema još promjene, nakon 3-4 dana.
 
Da li postoji preparat koji moze spreciti sirenje hiperpigmentacije ili da se ona zauvek ukloni.
Hiperpigmentaciju sam dobio dok sam bio na moru, dakle od suncanih zraka je.
Kad sam bio na kardiovaskularnoj rekli su mi da ce se to siriti ( kod mene se hiperpigmentacija nalazi na desnom delu grudnog kosa i on se polako siri na levi deo ) i da je jedini nacin laserska operacija ali da to uradim kad budem punoletan ( `92 sam godiste ).
Da li je to jedini nacin ili postoji jos neka metoda?
 
E ja bi imala jos jedno pitanje,dal je neko skidao mladeze?koja je procedura,dal je bolno,koliko traje itd..?
Ja imam jedan pored oka,koji je malo vrlo malo ispupcen,htela bi da ga skinem,pa me interesuju vasa iskustva sa tim?
 
E ja bi imala jos jedno pitanje,dal je neko skidao mladeze?koja je procedura,dal je bolno,koliko traje itd..?
Ja imam jedan pored oka,koji je malo vrlo malo ispupcen,htela bi da ga skinem,pa me interesuju vasa iskustva sa tim?
Samo hirursko uklanjanje dolazi u obzir, konci stoje oko 7 dana, lokalna anestezija, kasnije se mazu neki preparati da se sto bolje prikrije ili cak i ukloni rezidualni oziljak.
 
Kako riješiti "pureću kožu" na nogama, bedrima i stražnjici?
Izgleda kao da sam se naježila.
A stiglo ljeto, kupaći kostimi i tako...
Zasad kožu četkam, trljam frotirskom rukavicom i pletenom rukavicom za kupanje, nakon toga nanesem mlijeko za tijelo (dosta hranjivo od L'Occitanea).
No nema još promjene, nakon 3-4 dana.

Mom sinu je guščiju kožu na ruci, koja se javila kao posledica opekotine na tom mestu rešila mast od nevena. Bilo je pottrebno, čini mi se, 15-ak dana, mazala sam mu 2x dnevno.
 
Mom sinu je guščiju kožu na ruci, koja se javila kao posledica opekotine na tom mestu rešila mast od nevena. Bilo je pottrebno, čini mi se, 15-ak dana, mazala sam mu 2x dnevno.
Malo ste pobrkali loncice..guscja koza narodski receno ili ihtioza nije posledica opekotina, vec se recesivno nasledjue, vezano za x hromozom..to su dve potpuno razlicite stvari. Nevenova mast je generalno dobra za negu koze,ali ne i dovoljna kod ihtioze.
 
Ja sam napisala da je posledica opekotine, jer u slučaju mog sina to jeste tako izgledalo, i pedijatar je rekao da je to guščija koža. Namerno sam naglasila razliku.
Do neven kreme sam došla guglanjem, naišla sam na iskustva iz Hrvatske o izlečenoj guščijoj koži posle tretmana melemom koji se pravi u nekom manastiru u Bosni. Onda sam taj manastir zvala, pa se ispostavilo da ne može da se organizuje uplata i slanje, već da mora neko da ode. U razgovoru je sestra pomenula reč 'neven'. Posle par meseci mazanja svim i svačim, rešila sam da mu mažem neven mast, dok ne nađem načina da nabavim taj melem. Posle 15-ak dana se potpuno izgubilo, već posle 10-ak sam po sećanju mazala područje gde se otprilike nalazilo.
U slučaju mog sina je bilo izuzetno efikasno, mislim da ne može da škodi a garancije da će mu sigurno pomoći nešto što je nekome drugom pomoglo - valjda niko i ne očekuje.
 
Ja sam napisala da je posledica opekotine, jer u slučaju mog sina to jeste tako izgledalo, i pedijatar je rekao da je to guščija koža. Namerno sam naglasila razliku.
Do neven kreme sam došla guglanjem, naišla sam na iskustva iz Hrvatske o izlečenoj guščijoj koži posle tretmana melemom koji se pravi u nekom manastiru u Bosni. Onda sam taj manastir zvala, pa se ispostavilo da ne može da se organizuje uplata i slanje, već da mora neko da ode. U razgovoru je sestra pomenula reč 'neven'. Posle par meseci mazanja svim i svačim, rešila sam da mu mažem neven mast, dok ne nađem načina da nabavim taj melem. Posle 15-ak dana se potpuno izgubilo, već posle 10-ak sam po sećanju mazala područje gde se otprilike nalazilo.
U slučaju mog sina je bilo izuzetno efikasno, mislim da ne može da škodi a garancije da će mu sigurno pomoći nešto što je nekome drugom pomoglo - valjda niko i ne očekuje.
E to je vec druga stvar, sada ste razgranicili, u drugom postu, za razliku od prvog. Neven nije carobna mast, ali u nekim slucajevima deluje blagotvorno. Nece naskoditi, ali nece svima i pomoci.
 
Ja sam napisala da je posledica opekotine, jer u slučaju mog sina to jeste tako izgledalo, i pedijatar je rekao da je to guščija koža. Namerno sam naglasila razliku.
Do neven kreme sam došla guglanjem, naišla sam na iskustva iz Hrvatske o izlečenoj guščijoj koži posle tretmana melemom koji se pravi u nekom manastiru u Bosni. Onda sam taj manastir zvala, pa se ispostavilo da ne može da se organizuje uplata i slanje, već da mora neko da ode. U razgovoru je sestra pomenula reč 'neven'. Posle par meseci mazanja svim i svačim, rešila sam da mu mažem neven mast, dok ne nađem načina da nabavim taj melem. Posle 15-ak dana se potpuno izgubilo, već posle 10-ak sam po sećanju mazala područje gde se otprilike nalazilo.
U slučaju mog sina je bilo izuzetno efikasno, mislim da ne može da škodi a garancije da će mu sigurno pomoći nešto što je nekome drugom pomoglo - valjda niko i ne očekuje.
Za podmlađivanje kože stradale od opekotina odavno je poznata Šaljićeva mast i već odavno je ima u komercijalnoj prodaji. A ta mast je baš čarobna - apsolutno regeneriše kožu na stanje kakvo je bilo prije opekotina! Ima je i kao preventiva pri sunčanju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top