Dermatologija

Pre tri dana sam uklonila zaravnjane bradavice sa lica radiotalasima,da li mogu da umivam lice i cime,sta bi trebalo da mazem dok ne zaraste,i da li postoji krema koja ce spreciti ponovno nastajanje istih i da li je cest slucaj sda se one vracaju,molim vas pomozite?
Koliko je kostala intervencija?Mislim da je dr koji ti je to radio trebao sve da ti objasni,njegova duznost..najbolje da pitate njega/nju..Ne bih da ovde navodim rezim zivota sto se toga tice,posle takve intervencije koji ja prepisujem..svako ima svoju terapiju..
 
ciao,
treba mi mali savjet, naime imam osjetljivu (masna) kožu i jaku bradu, skoro sam primjetio da mi na par mjesta raste i po nekoliko dlaka iz jednog korijena dlake, e kad se obrijem, na nekim mjesta ostanu kao male crne tačkice... inače poslije brijanja koristim aloe vera gel 100%... postoji li neki "napitak" za ovo :D
Napitak ne...nema carobnog resenja...tufted hair folikulitis,tako se zove sindrom..kada iz jednog folikula ide vise dlaka..nema specijalnog resenja..
 
hvala za info doc, malo sam googlao i pronašao sam na wikipedia da tretman se sastoji od:

1. Topical antiseptic treatment is adequate for most cases
2. Topical antibiotics such as mupirocin or neomycin containing ointment
3. Some patients may benefit from systemic narrow-spectrum penicillinase-resistant penicillins (such as dicloxacillin in US, or flucloxacillin in UK)
 
hvala za info doc, malo sam googlao i pronašao sam na wikipedia da tretman se sastoji od:

1. Topical antiseptic treatment is adequate for most cases
2. Topical antibiotics such as mupirocin or neomycin containing ointment
3. Some patients may benefit from systemic narrow-spectrum penicillinase-resistant penicillins (such as dicloxacillin in US, or flucloxacillin in UK)
Hah..momce da ti kazem nesto..jes' da nismo na istom nivou da diskutujemo o tome..ali ajde da ti pojasnim..to su neke antibiotske masti u slucaju da ti se desi neka infekcija ili impetiginizacija,znaci samo za te slucajeve..koji bas i nisu nesto cesti..problem je u tome sto je samo otezano bijanje ili cesljanje ko to vec ima na kapilicijumu..ali to nece resiti tvoj problem..mozda je i previse a mozda je i dovoljno da bar znas svoju dijagnozu;)Ja sam bar edukovan na Zapadu,znam im terapiju..ono sto ti nisam rekao a mislim i da je skupo,ali ko bi ga znao,mozda mozes da priustis je laserska depilacija ili epilacija,zavisi kako kolega koji te vidi proceni..a nekih mackalica,lekova,mambo dzambo napitaka-nema;)
Zadovoljan?
Sluzimo naroduz:dm5:
 
Molim Vas,
Da li preporucujete gel za lice Aloe Vera, bez mirisa... Imam jako osetljivo lice i suvu kozu.
A cula sam da je to dobro i za oziljke kao i ulje od Makadamie - to jos nisam probala jer ne znam da li je dobro.

Hvala unapred.
 
Molim Vas,
Da li preporucujete gel za lice Aloe Vera, bez mirisa... Imam jako osetljivo lice i suvu kozu.
A cula sam da je to dobro i za oziljke kao i ulje od Makadamie - to jos nisam probala jer ne znam da li je dobro.

Hvala unapred.

Nema potrebe da molitez:mrgreen:
Elem..Aloe vera gel vam nece srediti oziljke,bez sumnje..e sada zavisi koji proizvodjac,itd..moze malo da smiri crvenilo,ali neki extra efekat nije potvrdjen..ulje od makadamie takodje nista signifikantno..i ja sam bio cuo za to ulje,ali rezultati kolega iz Svedske koji se bave time nisu bas reprezentativni..za oziljke postoje drugi preparati ,ali necemo o tome ovde..vi ste ipak kandidat za jedan kvalitetan dermatoloski pregled,i za terapiju prepisanu od profesionalca..:snesko:
 
Intervenciju radiotalasima sam radila u Avalskoj,receno mi je da mazem hloramfenikol,i za sada su ranice ok obzirom da su se zasusile i polako prolaze.Samo me zanima da li postoji krema koja ce zaustaviti njihovo vracanje ili mozda uz to i nesto za jacanje imuniteta? Sledeci pregled mi je zakazan za tri nedelje i tad cu pitati sve sto sad nisam..
 
Intervenciju radiotalasima sam radila u Avalskoj,receno mi je da mazem hloramfenikol,i za sada su ranice ok obzirom da su se zasusile i polako prolaze.Samo me zanima da li postoji krema koja ce zaustaviti njihovo vracanje ili mozda uz to i nesto za jacanje imuniteta? Sledeci pregled mi je zakazan za tri nedelje i tad cu pitati sve sto sad nisam..
Postoje takvi preparati,ali ja ih vam ne mogu prepisati jer nisam vas ni video,stvarno ne mogu napamet..pitajte njih koji su vam to radili sta vam oni preporucuju pa cemo onda nesto videti..a i drugo ovde na forumu se ne pise terapija,javnoz:dm3:
 
Eh, prije 2 god. čitao sam ovu temu. I natripovao sam da ću i ja oboljeti od ove bolesti. Valjda zbog statičkog elektriciteta. I evo sam je dobio! Imam je po čitavom tijelu od struka na više. z:mrgreen:

Hm, sad tripujem da ću se izliječiti! (Uprkos činjenici da je bolest, do danas, neizlečiva). z:lol:
 
Eh, prije 2 god. čitao sam ovu temu. I natripovao sam da ću i ja oboljeti od ove bolesti. Valjda zbog statičkog elektriciteta. I evo sam je dobio! Imam je po čitavom tijelu od struka na više. z:mrgreen:

Hm, sad tripujem da ću se izliječiti! (Uprkos činjenici da je bolest, do danas, neizlečiva). z:lol:
Zanimljiv post...mozda osetis i neka extra lek pa je izlecis sam ;)z:mrgreen:
Elem..mene zanima zasto se ova tema i tema o vitiligu i ona o decijem ekcemu ne prebace u temu pitanje za dermatologa..jer sve to potpada u tu oblast..toliko..
 
Nije ok, bilo bi previse tema za granu medicine koja u sustini zahteva pregled u ordinaciji , i zahteva da se promena vidi.
Za savete iz dermatologije, nevezano koja bolest je u pitaju sasvim je dovoljna jedna tema.
 
Cao! Pitanje za mangupa. Izludeh od nekih bubuljica po licu. Obicno su na bradi i celu, upale se, zacrvene...z:( imam i psorijazu pa mi se cini da nekad mi se na licu pomesaju krema kojom mazem lice i psorijazu... sta da koristim protiv bubuljica??? i sta mislis za kremu Buta vate???kakvaje za psorijazu i hoce li skoro biti registrovana kod nas???? znam samo na dva mesta u Bg gde ima da se kupi pa nemogu stalno da je jurim:bob: :grudvanje2:
 
Pozdrav svima!Prvi put sam na forumu pa ću ukratko da objasnim problem. Moja kćerka od pet godina ima vitiligo od 10-og mjeseca života. Neko vrijeme smo koristili čaj i kremu od onog travara Rangelova a sada melagenin.Ništa nije dalo neke rezultate. Zamolila bih zlu maćehu(pošto vidim da je zadovoljna) da mi pošalje ime i kako da dođem do tog doktora kod koga vodi kćerku.Pomoć je dobrodošla od svih koji imaju dobre rezultate liječenja.
 
Cao! Pitanje za mangupa. Izludeh od nekih bubuljica po licu. Obicno su na bradi i celu, upale se, zacrvene...z:( imam i psorijazu pa mi se cini da nekad mi se na licu pomesaju krema kojom mazem lice i psorijazu... sta da koristim protiv bubuljica??? i sta mislis za kremu Buta vate???kakvaje za psorijazu i hoce li skoro biti registrovana kod nas???? znam samo na dva mesta u Bg gde ima da se kupi pa nemogu stalno da je jurim:bob: :grudvanje2:
Nadice ta krema koju ste naveli jos uvek nije registrovana kod nas,to je najjaci kortiko preparat..ali sa rebound phenomenom..elem,pomogne ona kod psorijaze,ali se posle psorijaza vrati u jos gorem obliku..koza postane zavistna od te kreme,kao od kortiko preparata generalno...imam za vas neke novosti iz domena lecenja psorijaze,pa da ne bih navodio terapiju javite mi se preko pp..imam odlicne rezultate sa tom terapijom,cak i bez uzimanja metotrexata ili ciklosporina..ya te bubljice na licu mora da se obavi pregled..mozda su steroidne prirode a mozda i obicne akne,dok ja ili neko drugi ne vidi ne bih se izjasnjavao o terapiji..a sta to stavljate na lice,generalno?Mozete i na pp da mi sve odgovorite,pozdravz:dd:
 
Hvala mangupu sto pored svojih obaveza na poslu uvek nadje vremena za nas na forumu z:kiss: i ja uvek kad mi nesto zatreba, prvo potrazim odgovore na netu pa ako nema onda idem dalje...:sanke: hvalaz:dd:
Draga Zvonchice,
kada god imam slobodnog vremena ja svratim ovde da pomognem ljudima..mozda nije cesto,ali mislim da nije ni retko..imam dosta pacijenata privatno,a oni imaju malu prednost,od toga se zivi;)
Ovde ne moze da se navodi terapija pa da se ljudi besplatno lece,a i pregled je neophodan u dermatovenerologiji da bi se videla promena,dala prava i odgovaajuca terapija i ceo slucaj resio,sanirao..Kome je bas bas frka odgovorim preko pp...
Dacu sve od sebe da ipak ovde nadjete sve odgovore i da ne idete dalje;)
Veeelikii pozdrav za Vasz:dm:z:mrgreen:
 

Back
Top