Dermatologija

WithdrawnWater:
Pa i ne treba da budes na suncu izmedju 11 i 16h, sve i da si najzdravija na svetu i nemas alergiju! Resenja nema nego da trpis alergiju ako ides na sunce, ili da ne ides na sunce. Moj ti je savet da nadjes neko decije mleko za suncanje SF 50 (Chicco su odlicna!), uz to da kupis neki antihistaminik (na forumu ne pominjemo lekove, ali svakako ce ti vec tvoj lekar preporuciti neki), da se mazes sto cesce i obavezno po izlasku i ulasku u more, i naravno da ni slucajno ne budes na direktnom suncu izmedju 11 i 16h. N zbog alergije vec zbog istinske mogucnosti da izgoris, goris, i tako unistavas svoju kozu. Koz aje organ koji 'pamti', dakle kad vise puta gori, izgoreva, dobija alegiju, biva ostecena stetnim zracenjima - akumulira negativne uticaje i mogucnost dobijanja karcinoma koze postaje sve veca.
Stvarno je sve lepo receno 8-) ....Ja sam ih ranije gnjavio,ali ok su devojke,trude se... :wink:
 
Hm...sve ukupno 130 $? Pa ,dobro,to je manje nego kada direktno narucujes od firme Dermabest.Ovako je 79.95$ Novitil ,a postarina jos 75 $ otprilike.E,sada,bila bi fora kada bi se narucivalo vise,ili kada bi se skupilo nas vise koji bismo narucivali,pa bi bilo jeftinije.
2-5 bocica je oko 71$ po bocici, a preko 5 bocica je valjda 69 $.Ima tacno na sajtu.I kada bi se skupilo vise nas,platili bismo i bocicu Novitila manje,a i platili bi samo jednu postarinu...
Hm...sta mislite o tome?
By the way,Vekana,koliko dugo koristis,i je l' ti pomoglo...?
 
nisam mogla da citam..ali mogu da konstatujem da vitiligo mogu da dobiju mala deca..ja sam ga dobila preko celog vrata sa nekih 17 meseci...od stresa jer sam do trece godine bila u bolnici..tako da je moguce...ja sam amzala melem od nevena a posle toga je trebalo ensto drugo-mislim neka menta...ali to su melemi sa nekim posebnim sastojcima bar ovaj drugi..prvi je klasican...ja ga imam vec 16-17 godina i povukao se na 1/3 vrata..tako da je moguce leciti ga...ali treba biti jako uporan...
 
tamara1:
Poslednjih par godina javlja mi se alergija od sunca i to svake godine sve više i više. Prvo po dekolteu a kasnije i po leđima, rukama, nogama. Preventivno sam pila Beta-bronz i kalcijum šumeće tablete ali ništa mi ne pomaže. Obožavam more i sunce i sada sam očajna što po ceo dan moram da se skrivam u sobi od sunca umesto da se izležavam na plaži. Zanima me da li postoji neko rešenje za moj problem, osim onog "nemoj na sunce između 10-17"?

Jao, znaaam...Meni je upravo prosle godine ta alergija unistila letovanje...Kao sto kazes pocelo je na dekolteu, pa na ramenima, i tako dalje...i tek posle par dana sam se obratila lekaru, kada vise nisam mogla da izdrzim...Dobila sam inekcije i jos nekih 300 cuda... Lekar je samo rekao: Nije sunce kao sto je nekad bilo, i ne mozemo vise pocrneti kao sto smo nekada mogli - bez alergija...
Od tada sam ustajala u 7 i isla na plazu sa penzionerima, vracala se u pola 10 (sto je sigurno sigurno je), i zaista sam vise uzivala u moru ujutru nego onda kada je sunce najgore...Treba se paziti, zaista treba...Ta alergija mi je tek zimus prosla potpuno...
 
Meni je u Bg-u jedna doktorka napravila neku mast za vitiligo (ona ide samo na recept lekara). U pitanju je drzavna apoteka Romanija. Maze se od marta do oktobra i redovno se pije caj od koprive i rastavica...

Tek sam juce pocela da koristim tako da jos nemam rezultate.

Sto se Novitila tice, ja sam ZA, stvarno bi da ga probam, pricaju da je dobar...
 
Pozdrav svima na forumu :)
molim vas da mi kažete koliko košta Vitix gel u Srbiji?
u RH je oko 350 kn (dakle oko 50Eura) kao i u većini zemalja u okruženju... pa ako je jeftiniji da ga naručim jer je pakiranje malo pa bi se uštedjelo na više kutija
unaprijed hvala...
Usput primjetila sam da svi pričaju o Novitilu... Ima li stvarno puno bolje rezultate?
 
Hej,ja kada sam koristila Vitix mislim da je kostao oko 1500 din. a tablete za mesec dana oko 2400.U svakom slucaju gel mi se brzo trosio,a bilo mi je skupo da toliko dam,tako da sam prestala da ga koristim,a i nije bilo rezultata.Novitil...hm...pa,da ne baksuziram,ali mislim da pocinje da se poboljsava...videcemo...
 
Viccky88:
Hej,ja kada sam koristila Vitix mislim da je kostao oko 1500 din. a tablete za mesec dana oko 2400.U svakom slucaju gel mi se brzo trosio,a bilo mi je skupo da toliko dam,tako da sam prestala da ga koristim,a i nije bilo rezultata.Novitil...hm...pa,da ne baksuziram,ali mislim da pocinje da se poboljsava...videcemo...


Hvala Viccky88 :-D

Puno je jeftinije tako da će se naručiti u BG.... Stvarno se troši u ogromnim količinama.
Čitala sam po forumu o Novitilu pa me zanima jeste li našli neki lakši put do lijeka od internet narudžbe... Vidjela sam kako je netko izračunao da tako dođe 130$...
Ima jedna ljekarna na Dolcu u ZG koja naručuje lijekove iz vana koji nisu s liste pa ću provjeriti da li naručuju i Novitil... Javim ako naručuju :grin:
 
Cao Viccky 88,

To uopste nije losa ideja da se skupimo i narucimo vecu kolicinu .Ali naravno najbolje bi bilo ako neko ima rodbinu, prijatelje u Kanadi ili Americi (koliko ja znam transport se do USA ne placa), leto dolazi, pa sam mislila ako dolaze u posetu mogli bi da ponesu :) , jer samo pakovanje izgleda kao obicna jeftina bocica.
Mazala sam samo jednom i to na lice i vrat po 5 min. na direktnom suncu i 2h nisam skidala sa lica, i tek sam juce ponovila i to 10 min. (bila sam prehladjena) danas 15 min. i tako svaki dan povecavam izlaganje po 5 min. dok ne postignem 30 min.
Videcemo, daj boze da se cujemo za 3-4 nedelje sa lepim novostima :) . Samo da me posluzi vreme, jer radim do pola 4.
 
Hm...a ja nikada nisam tako postepeno suncala,posto smatram da su to preporucili da ne bismo izgoreli na suncu,a posto ja nikada ne gorim,ja namazem kremu i suncam se,suncam...po pola sata najmanje...:)
Stvarno bi bilo najbolje ako neko ima rodjake,ali,hm...dok se nadje neko takav,prodje nama vreme...
Ukoliko neko stvarno zeli da se skupimo i narucimo,neka mi pise na mail,pa cemo skupiti jos neke ljude,i ispadne nam jeftinije svima...a i ne cekamo toliko...valjda...
 
Kako ne izgoris na suncu kada na nekim mestima na kojima imas vitiligo nemas pigmenenta sto znaci da ti je koza bela i da nema cime da se zastiti od jake temperature? Samim tim koza koja je okolo i ima boju pocne da tamni i razlika postaje veca. Bela porozi, a zdrava potamni.

E zato ides postepenim suncanjem. Na jako sunce bi ti se plihovi mogli pojaviti.
 
Trenutno suncam samo lice i vrat, bele fleke mazem Novitil gelom a zdravu kozu kremom sa zastitnim faktorom 30. Sunce u ovom periodu nije jako, a za kasnije cu videti, sigurno se necu "prziti" na suncu. Uostalom mislim da tih pola sata i nije tako strasno, mada kad letos temperature budu jake... Ma necu sada da razmisljam o tome.
Kao sto sam rekla videcemo uostalom za nekih 30-tak dana da li ce biti poboljsanja, a nadam se da hoce!!!!!!!! Tada cu tretirati celo telo tj. svaku fleku Novilom a ostatak zdrave koze zastitnim faktorom i tako svaki dan pa se nadam da ce do kraja lepa biti napretka. Pa mozda mala pauza pa da se raspitam za neku UV lampu, kako sam cula da to ne bi trebalo da se koristi bez strucnog lica, pa mozda u dogovoru sa dermatologom ili nekom boljom kozmetickom "kucom" nastavim i preko zime.

A sto se tice narucivanja ja imam jednu bocicu ona mi je za sada dovoljna zato sto mazem samo lice i vrat ali za kasnije kada budem mazala i ostatak fleka bogami potrosicu ga vrlo brzo. Tako da bi za sigurno mogla vec da narucim jos 1-2 bocice sto je sigurno-sigurno je.

Viccki 88 jesi li ti narucivala do sada Novitil ili tek planiras?
Ako ti je hitno hajde stvarno da se dogovorimo, pa ako ima jos neko... pa da kontaktiramo E-Ducan i da se raspitamo koliki bi bili troskovi, pa onda da sve to stavimo na papir.
 
I ja bih se slozila sa Nevidjenom. Kamo srece da je tako........
Prvi put cujem za anti vitiligo oil. Jedina prednost u odnosu na Novitil je ta sto nije naznaceno izlaganje suncu, nego se ulje nanosi na cistu kozu u trajanju od 5 sati. Ja ostajem pri Novitil gelu.

Da li neko vec koristi Novitil, ima li napretka?
 
Hej,opet ja.Meni je ostalo jos pola bocice otprilike,mozda cak i manje,tako da bi u skorije vreme trebalo da narucim,posto ja mazem vece povrsine(i lice i ruke,kolena,laktove...).Nemam iskustva sa narucivanjem,posto su mi bocicu doneli rodjaci jednog decka koji su dolazili iz Kanade.E,sad,sto se mene tice,ako stvarno hocete da se dogovorimo oko narucivanja,mogu da pitam jos neke ljude,posto mi je mnogo njih pisalo na mail,i pretpostavljam da bi neki od njih zeleli da naruce.
Sto se suncanja tice,ja stvarno nemam problem sa tim.Iako imam bas ,bas svetliji ten,ja super mogu da pocrnim,i nikada ne gorim,cak i kada se leti suncam po par sati.Jeste da koza potamni i razlike pocnu da se primecuju bas dosta( i to onda izgleda ruzno),ali opet super primim boju,ni govora nema o plikovima,bar u mom slucaju.koza bez pigmenta postane roze,ali nikada ne pregori.Jedino imam malo problema sa kapcima,posto je tu koza osetljivija i tu malo izgorim,pa me pecka malo...To moram da pazim...ovo ostalo je stvarno sve ok...
 
Pozdrav svima
Vitiligo sam dobila prije 8 godina i to na očnim kapcima,licu da bi moje lice bilo sad zahvaćeno oko 40% bijelih povšina.Toliko se ne primjete fleke na licu pošto imam baš svjetliji ten al čim se počnem sunčati te fleke dolaze do izražaja.Sve i svašta sam probala i to Vitix,razne vitamine,pomogao mi je malo caj i krema od Georgija ali cim prestanem piti caj i mazati kremom fleke se počnu vraćati.Isla sam i kod jos jednog travara u Bosnu ali nista od toga.Koristila sam cijelo vrijeme kreme sa velikim zaštitnim faktorom,kunicu (sok od kunice)surutku,domaći maslac.vjeruj te mi malo se pigment vratio ali uopšte ne znam od čega.
imam osjećaj da se nesmijem izlagati lice suncu ,jer jedni mi dermatolozi kazu nemoj se izlagati a drugi kazu izlaži se.
Šta vi mislite o tome?
 
Ne znam ,ja sam uvek bila za suncanje,i mislim da ti dermatolozi koji ne preporucuju suncanje misle da se vitiligo ne moze izleciti,i da,ako pocnes da se suncas,jos vise ces primecivati razliku u pigmentu...i ,naravno,jos mozes da izgoris...Ali,pazi...zasto se onda gotovo svaki preparat za lecenje koristi uz suncanje...?Niko ne bi preporucivao nesto sto moze da ti skodi...
 

Back
Top