Dermatologija

Laser ili duboki hemijski piling.Šta od to dvoje?
Laser je za one sa dubljim dzepom, rezultati odlicni, hemijski piling i to salicilnom kiselinom koja deluje i antiinflamatorno i pomalo antisepticno je sjajan..ali postoje i novi topikalni (lokalni) preparati..

izgleda te novije metode ne koriste u Subotici...
Pa malo ko i u Bg to tako radi, ako ti je za utehu..osim Bg i Ns , malo ko prati trendove, znam to i po domacim a posebno i po stranim kongresima..
 
Laser je za one sa dubljim dzepom, rezultati odlicni, hemijski piling i to salicilnom kiselinom koja deluje i antiinflamatorno i pomalo antisepticno je sjajan..ali postoje i novi topikalni (lokalni) preparati..


Pa malo ko i u Bg to tako radi, ako ti je za utehu..osim Bg i Ns , malo ko prati trendove, znam to i po domacim a posebno i po stranim kongresima..

a koji su to novi topikalni preparati? da li postoje kod nas na trzistu, i da li se dobijaju samo na recept?
 
Imam bubuljice na licu ali najvise u KOSI,pune sebuma vec nekih 5 godina.Pre nastajanja bubuljice prvo mi se javi crvenilo,svrab,inace kosa mi se brzo masti.Najcesce mi se upale posle fizickih aktivnosti i leti zbog cesceg znojenja.Probao sam razne antibiotske kreme i sampone ali nisu dali rezultate.Dermatolog mi je preporucio sampon mikoseb ali ga nema u prodaji vec neko vreme.Zeleo bih preporuku za neki sampon ili sredstvo koje bih mi pomoglo.
 
Imam bubuljice na licu ali najvise u KOSI,pune sebuma vec nekih 5 godina.Pre nastajanja bubuljice prvo mi se javi crvenilo,svrab,inace kosa mi se brzo masti.Najcesce mi se upale posle fizickih aktivnosti i leti zbog cesceg znojenja.Probao sam razne antibiotske kreme i sampone ali nisu dali rezultate.Dermatolog mi je preporucio sampon mikoseb ali ga nema u prodaji vec neko vreme.Zeleo bih preporuku za neki sampon ili sredstvo koje bih mi pomoglo.
probaj sa Selsunom:super:
 
poz
dermatolog rekao lichen planus
pogledajte jos jednom sliku uz napomenu da se prvo na mestu iznad pazuha pojavio prsten od papula poput onog na srednje levom delu slike (sveze papule su roze a stare spustene crvene)
http://img839.imageshack.us/img839/8963/p1010266n.jpg
moze li biti gutatte psoriasis (zbog postojece beta streptokok infekcije) ili generalisana granuloma annulare
Mozda je najbolje da se uradi biopsija jedne promene, tada bi znao definitivnu dijagnozu, patolog bi potvrdio neku od..
a ko te je gledao i gde?
gutatna sorijaza ide sa minimalnom skvamom na povrsini, pogotovo kada zagrebes i veca je verovatnoca ako si skorije imao streptokoknu upalu grla..granuloma annulare drugacije izgleda i definitivno nije to, veruj mi..promene su vece sa izdignutom ivicom, granulomatozno oboljenje, cesto ide kod dijabeticara i kod ljudi sa nekim zestokim stresom..
 
Molim Vas da mi pomognete, imam problem.
Na brisu glansa i na brisu uretre mi je pronadjena candida.
Doktor mi je dao da mazem spolja kanesten 2x dnevno, ali kako da je lecim u uretri?
Hvala

Prepisivanje on line terapije je zabranjeno,vas lekar je taj koji je morao da vam da odgovorajucu terapiju da je smatrao da treba,a posto nije ocigledno je da nije bilo potrebno sa lekovima koji se unose per os.
 
Od pre 3 nedelje dobio sam neki vid alergije ... znaci javlja mi se svrab po nogama, a na kozi tesko da se moze primetiti crvenilo,.. Nekad se i jave kao par fleka, ali nista se ne menja danima...
Koristio sam Flonidan, i ostale mi jos 2 tablete ali situacija se ne menja...
Zadnji put sam imao alergiju u vojsci zbog prljavstine ali sada po kozi ne delluje tako... Javlja se dosta jaci svrab. Citao sam po netu da moze zbog nervoze, mada umem dosta da se nerviram ali tako zivim citav zivot i do sada nisam imao takvih problema...U svakom slucaju da li znate mozda o cemu se radi i sta bih mogao da nabavim u apoteci., da li je alergija prenosiva po druge..
Odlazak kod doktora je malo teza stvar, zbog mesta prebivalista, itd, itd..
Hvala
 
Od pre 3 nedelje dobio sam neki vid alergije ... znaci javlja mi se svrab po nogama, a na kozi tesko da se moze primetiti crvenilo,.. Nekad se i jave kao par fleka, ali nista se ne menja danima...
Koristio sam Flonidan, i ostale mi jos 2 tablete ali situacija se ne menja...
Zadnji put sam imao alergiju u vojsci zbog prljavstine ali sada po kozi ne delluje tako... Javlja se dosta jaci svrab. Citao sam po netu da moze zbog nervoze, mada umem dosta da se nerviram ali tako zivim citav zivot i do sada nisam imao takvih problema...U svakom slucaju da li znate mozda o cemu se radi i sta bih mogao da nabavim u apoteci., da li je alergija prenosiva po druge..
Odlazak kod doktora je malo teza stvar, zbog mesta prebivalista, itd, itd..
Hvala

Prvo niko na forumu ne moze da vam prepise terapiju zbog promena koje niko od nas nije video,a isto tako to je i zabranjeno na forumu.Mi mozemo da vas uputimo gde i sta da uradite a u ovom slucaju jedini savet je da odete kod dermatologa da vidi promene i da vam adekvatnu terapiju,ma koliko to vama tesko bilo zbog mesta prebivalista.
 
Procitat cu kasnije xx stranica topica ali evo i da pitam:
Ovdje u CG NEMA nijednog valjanog dermatologa. Dr Karadaglic dolazi i naplacuje pregled 50e, bio sam kod njega par puta i nista to sto on prica nije pomoglo.
Borim se sa aknama dosta godina, zavrsio sam drugi krug roakutana i akne se opet vracaju. Da li postoji u Beogradu neki dobar doktor koji mi moze pomoci? Nebitno jeli privatna klinika ili gdje god(pozeljno da se ne ceka podosta vremena).
Ne neko sto ce samo pogledat i prepisat neku trenutno popularnu mazalicu, vec da se testovi odrade i nadje povod izlaska akni itd itd?

Ako nema mozete li mi preporucit dje dalje da idem? Mislim da u Zagreb ima dosta strucnih doktora ali mi je malo daleko i skupo ici do tamo.


Hvala unaprijed!
 
mislim da se ne bi povuklo od prepisanog dexasona i didermala(probano re lekara s gentamicinom) te protiv streptokoka dal probati eritromicin on za razliku od ampicilina pomaze i kod lichena?
ne znam, koleginica vas je uzivo videla..odakle vam da eritromicin pomaze kod lichena?!
Ja bih probao sa drugom terapijom, ali ovde je javno pisanje terapije zabranjeno..
potrazite misljenje drugog dermatologa..
 
Svi problemi nastaju zbog loše i nezdrave ishrane. Ako se to promeni možeš da rešiš problem. Lekari vole da daju savete i daju ili lekove ili neke preparate da se mažu ali niko nema vremena da se posveti problemu. Problem sa kožom ali i drugi problemi zdravstveni su poremećen balans u ishrani.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top