Vojna gimnazija u Beogradu...

Драги будући воги Ниџо,

са ћирилицом је врло лако. Одеш у control panel, затим regional setings, и додаш српску ћирилицу,након чега ће ти се појавити прозорче доле лево пре иконица за нет,сат и сл. Поени се добијају на пријемном из мате,српског, затим теста интелигенције и теста зрелости и теста психолошке стабилности.

Велики поздрав свим родитељима воги ђака,нарочито 35 и 36 класе, мојих првих ђака у вогију!
 
Не беспокоисиа Николаи, конечно ти будеш учит русски иазик и во Военнои гимназии. Они вас на начале спрашиваиут какои иазик ти учил в осмолетке и потом обликуиут класси. Значит,будет хорошо!

Ма дивно! Учим Руски 2 године и једва отприлике схватам шта ту пише(и како да провалим где им је ту ј а где и )! Које тамо имамо језике да учимо:Руски, Енглески ( јел мора Немачки, Латински ...(језици су ми слаба тачка). Нека неко појасни оно `девојке у гимназији`. Професоре поздрављам `за ћирилицу` али док се продавница зове sport shop a не продавница спортске опреме и док су нем таблице на колима латиницом као и називи улица, док на сајту ВА не буде само ћирилица нема ништа од самопоштовања, морамо да уклонимо прво велике проблеме. И још нешто, што се тиче оних горе наведених поена за упис да ли добијам неке поене јер сам био апсолутно прво место на државном из математике 2008, ове године можда опет нешто узмем ( ако не мата онда физика или информатика, добре су ми шансе). Та диплома у свакој другој гимназији важи 3 поена (од оних 100). Хоће мој друг исто да упише, ишли у исти разред, 4 годинебили најбољи другари моја и његова кева најбоље пријатељице... Баш лепо
 
Momci ne opterecujte se mnogo sa tim testovima. Test iz matematike je nista drugo nego ono sto imate na prijemnom za srednje skole. Test psihicke stabilnosti se svodi na pitanja u kojima cete opisivati sebe ili dopunjavati neke recenice. Ako lazete to se an testu vidi, govorite iskreno i u skladu sa zdravim razumom. Pregledi nisu velika stvar pogotovu sto ste svi mladi i zdravi, ocno je jedno od tezih stvari ali i sami znate sko imate dioptriju ili tako nesto. Uglavnom se sve svodi na to ili jesi ili nisi.
Samo napred i nedajte se! usput ima li neki buduci pilot tu?
 
Ajde pitaj da ne pisem roman ovde. Za pocetak reci cu ti osnovno. Kad dodjes u vogi tu si do cetvrte godine opsti smer a u cetvrtoj se tazlikujes jer postajes vazduhoplovni smer u kome je inace sve isto (ides sa istim odeljenjem kao i pre) samo sto imas jedan predmet vise- vazduhoplovna teorija i tehnika. Inace se na pocetku druge godine prijavis za smer i onda u januaru imas zdravstvene preglede 2,3 i4 godinu. Toliko o gimnaziji ako nesto jos zanima pitaj
 
Disciplina nije neka preterana ali se zna sta se moze sta ne. Takodje u prvoj godini si malo zategnutiji jer je pocetak ali se brzo uhodas i privilegije same stizu. Kao ucenik imas platu, vikendom mozes u grad a cesto i radnim danima sto uglavnom zavisi od tebe i staresine naravno. Nije neka losa strana ali da znas odma da ima dosta da se uci i nemoj biti lenj. Ako ti i krene lose u pocetku nemoj da budes frustriran nego radi. Mnogi dodju sa dobrim uspehom pa se posle prvih jedinica razocaraju i dignu ruke sto je odraz nemoci. Nema bezanja sa casova i profesori se za razliku od drugih srednjih skola postuju i nema divljanja. Toliko o tome, ako zelis nesto konkretnije pitaj.
Sto se testova tice, kada predas papire bices obavesten kada su ti testovi. Oni se odvijaju tokom celog drugog polugodista po regionalnim grupama tako da ne postoji unapred fiksan datum za tebe. Traju dva dana. Testovi su lekarski, test matematike, psihotest i mali test fizickog
Ako si citao prosle postove koje su pisali bivsi gimnazijalci mozes cesto naici na one koji skolu hvale (sto ja radim) i one koji skolu proklinju i dan kada su posli. Unapred ti mogu reci da su u pravu i jedni i drugi. To zavisi od tebe, moras da rascistis sa sobom jesi li za to ili nisi, tamo ides svojom voljom i znaj da mozes napustiti kad zelis. Bolje je casno napustiti i reci nije za mene nego kukati ceo zivot kako su svi krivi osim tebe. Veliki pozdrav!
 
Evo i mene . Imali smo sreću pa su nam skratili časove. A sutra je valjda samo neka priredba.
Čitao sam ja sve što sam našao o ovoj školi. Što se tiče lično mene ja mislim da ću da puknem od sreće kad budem skakao iz padobrana ili leteo . Eto toliko bih želeo da budem pilot.
Ja sam odličan đak imam po jednu četvorku, volim da radim,ali šta se dešava ako đak loše završi gimnaziju, ili nedaj bože padne? Iz ove gimnazije se može samo na VA, i ako nebudeš odličan otpadaš???? Taj deo mi nije baš jasan.
 
Kao prvo- sto se onog napustanja tice, ti na samom pocetku mozes da vidis da li je to za tebe ili nije. Ako se i kasno predomislis nista ti to nije mnogo jer se placa po ratama i u dugom vremenskom preiodu. Moj drug napustio pa zivi ko covek i otplacuje.

Pilot- selekcija je teska, traje tri godine i statistika ti je da se prijavi na pocetku 30-40 ljudi a samo 5 prodje na kraju jer akademiji ne treba toliko vazduhoplovaca.

Plata- kolika je tolika tvoja je i dovoljna je jer ti niti placas knjige niti hranu ili mozda stan. Uostalom niko je od tvojih vrsnjaka u civilstvu ne dobija od skole

VA- nije tacno. VoGi je kao i sve ostale gimnazije samo mnogo bolja prema znanju koje pruza a time i teza. Posle VoGi mozes da upises bilo koji fakultet samo sto se mnogi drze akademije kao pijan plota i kad puknu djavo im je kriv. Vogi ako si dobar moze da te posalje u inostranstvo na akademiju sto nijedna druga gimnazija ne moze. Ako si los radi, ako vidis da ne mozes, a to se vidi jos u prvoj godini napusti. Ako se dovuces do 4 godine nekako spremaj se za prijemni i na neki od fakulteta. Momci budite pametni i koristite svaku priliku da nesto steknete a VoGi moze mnogo da vam da.
 
Pa stvarno si mi dao sve odgovore. Hvala ti.Ja sam mislio da je obavezna VA posle gimnazije pa mi baš nije bilo jasno. Ja sam oduševljen sa svime što sam pročitao o školi. Trudiću se maksimalno da postanem pilot pa sad ako me ne odaberu neznam šta ću.Negde sam pročitao da ti trebaju jake veze.
Možda posle upišem medicinski fakultet videću. Najbitnije je da posle te škole imaš odlično znanje i možeš da upišeš sve fakultete.
 
Ma kakve veze covece, pusti to sto pricaju oni koji zele da utese sebe. Ja sam proso bez ijedne veze ali sam odro stolicu, bio 5,00 i lepo dobio sta sa trazio. Samo ti guraj, meni su pricali price da cu se razocarati, kako je to nemoguce, kako ce me oboriti na ovo ili ono i kako samo oni sa parama i vezom prolaze. Znanje se ceni a sve ostalo moze da prodje ako ima mesta.
 

Back
Top