Kako zastititi stranicu u excelu?

san

Početnik
Poruka
21
Da li neko moze da mi odgovori, kako se moze zastititi stranica u excelu?.. naime, zeleo sam da u svoj rad ubacim vodeni zig ili tekstualni deo sa imenom autora, koji ne moze da se obrise a moze se vidi prilikom stampe svake stranice... dakle, ne zelim da ostalim korisnicima onemogucim da koriste filtere i dobijaju potrebne podatke, vec samo da se zna ko stoji iza tog rada (nije sebicno, zar ne:)?)… na netu sam saznao da watermark nije predvidjen u excelu (koristim W. XP Professional i Office 2003) i da se umesto njega koristi word arta, ali posto bih morao da ga kopiram na svaku stranu (kojih ima podosta) a i nisam nesto zadovoljan providnoscu, mislio sam da je jednostavnije da u zaglavlja ubacim pomenuti tekst sa naznakom autora....e tu sad nastaje problem, jer i kada lozinkom zastitim list u excelu, dozvolivsi da se koriste filteri ali ne menjaju podaci, upisani tekst u zaglavlju se moze lako obrisati i sve pada u vodu… da li neko moze da mi kaze kako ovo da izvedem?

Unapred se zahvaljujem!

Goran
 
Petica:
Umesto u headeru upisi text u prvu celiju A1, pa ako je zastitis niko nece moci da je obrise

Ne kazu ljudi dzabe da svako komplikovano pitanje ima jednostavan odgovor:)!.. Svaka cast majstore!... toga se ne bih setio i svidja mi se tvoja ideja ali time ne resavam ''problem'' jer bih onda morao kopirati tu celiju i na sve ostale strane za stampanje jer kao sto sam rekao, moj list ima puno podataka, tj. strana za stampanje, pa ce biti dosta posla.... mada ideja, kao sama ideja, je sasvim OK.. hvala ti!
 

Back
Top