Menjanje jednog slova u TEXTU u VB

Davno sam radio u VB-u pa se ne secam tachno kako izgleda sam poziv funkcije ali fora je ovakva:

prvo nadjesh duzinu teksta sa kojim radish preko funkcije Len i zatim idesh kro for petlju i izdvajash karakter po karakter a funkcija se zove koliko se seccam MID sa parametrima string, duzina stringa i pozicija karaktera koji treba ili tako neshto. Progooglaj pa amdji kako radi MID mislim da je to reshenje.

pozdrav
 
_Doctor_:
Davno sam radio u VB-u pa se ne secam tachno kako izgleda sam poziv funkcije ali fora je ovakva:

prvo nadjesh duzinu teksta sa kojim radish preko funkcije Len i zatim idesh kro for petlju i izdvajash karakter po karakter a funkcija se zove koliko se seccam MID sa parametrima string, duzina stringa i pozicija karaktera koji treba ili tako neshto. Progooglaj pa amdji kako radi MID mislim da je to reshenje.

pozdrav
Joooj,od kada sam to radila....Ja trenutno idem na kurs iz Visual Stusia 2005 sta je tek toooo ljudi moj...BRUKA!
 
Eto ja sutra krecem sa studiranjem " PROGRAMMING" hehe :) I bas cemo da izucavamo VB. VB.NET i JAVU

Inace znam dovoljno VB.NET - Snalazim se

Taj tvoj problem se resava na ovaj nacin

Ovako ide u VB.NET-u i VB 2005 !

Kod:
        Dim str As String
' ovde ako ti nesto treba
' zameni sva slova A u B
            str = TextBox1.Text.Replace("A", "B")
' ...

Pozzzz
 

Back
Top