BEOGRADE DOBRO JUTRO,DOBAR DAN I DOBRO VECE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
BEOGRADE, SREĆNA TI SLAVA !

emo-sjalici%20za%20petu%20stranu%20sveta%20no%20105.gif


62026_439854943_spasovdan.jpg


Na proslavi Spasovdana, 1939. godine, grad Beograd je odlikovan najvišim ratnim odlikovanjem - Karađorđevom zvezdom sa mačevima IV stepena. Vredno je pomenuti da je Vaznesenska crkva, sagrađena kao gradska 1863. godine, sačuvala originalni barjak Uprave grada Beograda. Na barjaku od crvenog brokata, sa jedne strane je ikona Vaznesenja Gospodnjeg i, slovima od zlatnih niti, natpis: Opština grada Beograda 1938. a sa druge strane, ikona Svete Petke i poruka: Ko krsno ime slavi - onom i pomaže. Iz ove crkve, koja čuva gradsku Slavu, 1992. godine ponovo je krenula litija kojoj je načalstvovao Njegova svetost Patrijarh Pavle.

1218_litija.jpg


Litija ima ustaljenu trasu Beogradskim ulicama, simbolično zatvarajući krug u dvorištu Vaznesenske crkve. Prvo stajanje, za molitve za zdravlje Beograđana, litija ima kod Terazijske česme (izvor umesto zapisa koji je bio na mestu sadašnje Srpske akademije nauka). Drugo stajanje je kod Saborne crkve, za molitve za poštedu od stradanja, mir i napredak. Treće stajanje, za molitve za pokoj duša svim palim junacima Beograda je u dvorištu Vaznesenske crkve ispred granitnog Krsta. Takođe, interesantno je da grad ima i zaštitnicu, Presvetu Bogorodicu, kojoj je despot Stefan Lazarević posvetio Beograd.

:hvala:

i ove godine :super:
 
dobro veche,




Ti daješ sve ili ništa
Ti daješ ništa il' sve
Tvoje mi ništa sve znači
Al slabo dopireeeee: volim te

Molim te javi se što pre
Volim te, bez tebe nestajem

Juče sam hteo da te vidim
Sećam se rekla si ne
Pitaš me zar se ne stidim
A ja bih skinuo sve
Molim te javi se što pre
Bez tebe nestajem
Nestajem

Idem na seloooo
to volim
Tamo ću lakše da te prebolim
Idem na seloooo
Tamo ću lakše da te prebolim




 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top