Kako da napišem knjigu?

Ja pisem svoju prvu knjigu.
Nema pravila,zavisi od tvog stila,inspiracije i od toga sta mislis kome je potrebno da prikazes svoj zivot.Pisi u prvom,da ne bi skrenuo s puta i poceo tudj zivot da ubacujes u svoj.
Osim ako neces da sakrijes identitet i prikazes sebe i svoj zivot u 2-om licu.
 
Mislim da danas više ljudi piše knjige nego što ih čita. Ne tvrdim da nemaš talenta ali da ti prva knjiga bude o vlastitom životu... to ne vuče na dobro.
Zapamtite i ti i svi ostali: bolje je biti dobar čitalac nego loš pisac.
 
@spirittt
Ozbiljno, čitaš li knjige? Možda bi bilo dobro da pročitaš neku dobru knjigu, da izgubiš nadu, pa da te slične stvari više ne muče.:)
Evo, naslov za početak neka bude..... "Braća Karamazovi" /čika Dostojevski/
 
Kada sam procitala naziv topica pomislila sam da se radi o problemima tipa kako izadati knjigu i sl.
Ako si vec odlucio napisati knjigu mora postojati neki agens, neka pokretacka snaga koja te je naganala na to, zato mi nije jasno kakvi te problemi muce: kojim ces stilom pisati? Sumnjam. Sigurna sam da je on vec izgradjen cim si se odlucio na jedan tako krupan korak (po meni). Smatram da je bolje pricekati i napisati knjigu kada ti iskustvo bude dalo povoda za to nego li se pokazati kreativno impotentnim. Toliko :D
Srecno u pisanju, druze:D Ocekujemo jedan primjerak kada bude gotovo..;)
 
kao prvo sta se dogadja sa ovim forumom kakve su to psovke i sl? :shock: biti prost ne znaci biti duhovit....a drugo...po meni je glupo pitati "kako da napisem knjigu"a jos gluplje slusati tudje savete po tom pitanju jer se tako covek definitivno ne ostvaruje kao pisac....
 
Brate, pa za pisanje knjige moras da procitas brdo knjiga, da upoznas nove face, da zivis zivot, da putujes, da zivis ako treba i isposnicki, da se upoznas sa istorijom knjizevnosti,umetnisti i uopste kulture!To su neki preduslovi za kvalitetnu knjigu.Ne zelim da omalovazavam ali cisto sumnjam da posedujes ovo sto sam naveo.Moj ti je savet pocni sa nekim kratkim tekstovima, sa nekim kratkim crtama svakodnevnog zivota ali ne u smislu da vodis dnevnik.
Srecno!
 
Svi sto ti govore da moras da imas dugu sedu bradu da bi bio "dostojan"da pises,lupetaju i puni su predrasuda.Za njih je knjizevnost sigurno nesto dosadno i mucno a ne zabavno.Da bi napisao neku knjigu,po meni potrebne su ti 3 stvari:zrelost,motiv i istrajnost.Razni DR.-ovi najcesce pisu gluposti koje su DOSADNE,tako da njima iskustvo bas i nije pomoglo.Kvalitet je jedino merilo uspesnosti nekog pisca i koga briga kolko ti je iskustvo,kolko godina imas i cime se bavis,dok je knjiga dobra.
 
spirittt:
jE LI NEKO OD WAS OWDE PISAO KNJGU MOZDA?
JA BIH DAPOCNEM DA PISEM KNJIGU O SWOM ZIWOTU PA MI TREBA NEKI SAWET,KAKO SE PISE,U KOM LICU...DA LI KAO DNEWNIK I SL..

Prijatelju, nije tesko napisati knjigu. Upotrebi savete iz predhodnih poruka (osim prsta, naravno). Tek kad je onako srecan privedes kraju pocinju problemi koji da si znao da postoje, nebi ni zapocinjao lupkanje po tastaturi. Trebas pronaci lektora, recezenta, izdavaca, korektora, stampara... i naravno nekog ko ce sve to da plati. Osim ako nisi sin nekog bogatog tate, ali onda mozes platiti i nekog da ti je napise umesto tebe.
Sta da ti kazem, predugo sam obijao pragove potencijalnih donatora, kako bi izdao moj rukopis, da bi na kraju sakupio neku crkavicu. Tako ti savetujem da uporedo sa svakom napisanom stranicom ubacis u kasicu neki odredjenu svoticu, trebace ti veruj mi !!!
 
ofelija:
kao prvo sta se dogadja sa ovim forumom kakve su to psovke i sl? :shock: biti prost ne znaci biti duhovit....a drugo...po meni je glupo pitati "kako da napisem knjigu"a jos gluplje slusati tudje savete po tom pitanju jer se tako covek definitivno ne ostvaruje kao pisac....

Psovke? Cmar nije psovka, vec obicna rec koja opisuje deo naseg tela.. kao penis ili vagina.. samo "malo" gadnija.. :lol:

Kakva pitanja, takvi odgovori..
 

Back
Top