Zlatni Retriver

Hvala najlepse jer ste mi STVARNO mnogo pomogli, pre svega sada bar znam kako da se pripazim o cemu da razmisljam i najvaznije kako da reagujem.Jer do sada nisam znao sta da radim!A inace to su kucici koji zive tu u naselju oni poznaju sve nas ali nikada se nisam nesto sa njima ni igrao a nisu ni lajali na mene, to je kako ste i sami rekli copor koji se drzi i svaku novu kucu napadaju.Pa bas ne bih zeleo to da se i nama desi, jer imam i decu pa me strah da ce mi se i deca uplasiti, a znam da nece napast decu (valjda)!
 
Za pocetak bih vam preporucila da odete sami sa kucom da se upoznate sa njima, jer ako ste sa decom ne mozete ih sve drzati na oku, a psi mogu da osete nervozu i onda se i sami unervoze pa moze neko od njih da zalaje i prepadne vas, vase dete ili malenu. Ovako kad zapamte prvo vasu kucu pa onda i vas, nece posle smatrati za pretnju nikoga ko bude bio sa vama ili vasom kucom.
Dakle ponesite neku hranu sa sobom, i nemojte vi prvi prilaziti njima nego pustite da oni pridju vama. Posto kazete da nikad nisu lajali na vas verovatno vas ne smatraju za pretnju pa ne bi trebalo da bude problema. I kada budete videli da vam prilaze, stanite oboje, pocnite da ih dozivate i priuzite ruku sa hranom koju im onda sipajte ispred njih kad se priblize.
Iskreno mislim da ce sve biti u redu, javite obavezno kako je proslo upoznavanje. :D
 
ljube03:
Kuci je ime dao moj sin i zove se ABA, inace je bez papira i FENOMENALNA JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obozavaju je svi iz komsiluka i deca i odrasli , samo sto nas je mnogo stah lutalica koji su ovde vec OBELEZILI svoju teritoriju i ne podnose nove kuce i bas ne znam kako da se ponasam!Prosetamo je ispred dvorista i ona sama ode malo dalje ali nas je veoma strah sta ce se desiti ako je stretnu.Tako da i pored velike zelje da upozna celo naselje koje nam je veoma lepo i veliko i ima puno dece i kucnih ljubimaca prosto ne znamo sta da radimo!Da li da le setamo da bi upoznale te drugare?Da li da se setamo svi zajedno mislim sa decom ili da se proseta jednom sama?Ne znammm!!!Video sam jednom kako jedan komsija koji ima dalmatinca seta bez povodca stalno do trenutka kada kuta nije pozelela sama dea se proseta, to je bilo tada i vise nikada jer su je tako napali da sam poceo ja da zvizdim da ih gadjam jer su ujeli kucu KOJA SE SAMO SETALA!!!Od tada vidjam samo komsiju a kuca je preplasena da bi se setala!Zato ne znamo sta da radimo!?!Ako bi nas neko posavetovao BAS BI NAM ZNACILO!Rtriver je ipak mnogo mnogo MIO i PITOM pas !!

Ja se uvek nekako kasno uključim ;) Aba je jako lepo ime, inače Mackic je u pravu i mi smo postepeno izgradili dobar odnos sa svim kucama u kraju na sličan način - i sada je sve OK :D
 
Opet ja, iako jos nisam prosetao Abu da upozna ostale kucice mislim da se oni dovoljno vrte oko naseg dvorista pa ce ih mozda i tako upoznati.Nego sada me drugo zanima--kako da resim pitanje za veliku nuzdu, posto Aba ima kucicu iza nase kuce u dvoristu,i tamo je obicno kada spava danju, a uvece je ispred kuce, pa tako kako gde god stigne!!!Ima li sanse da sama odredi mesto ili KAKO vec?
 
Hm, sto se tice dvorista i odredjenog mesta zaista ne znam kako da vas posavetujem. Sa time bas nemam iskustva posto psa drzim u stanu. Jedino sam primetila da on napolju nikad ne kaki na mestima gde se igra ili gde provodi vreme leskareci. E sad, vasa kuca je jos mala, iako i stenci znaju da sebi odrede mesto gde je wc, ali to obicno rade kad nema mnogo mesta tu gde provode veci deo dana (recimo ako zatvorite stene u jedan deo dvoriste povrsine 2x4 ono ce uvek obavljati nuzdu u nekom cosku i to manje vise uvek na istom mestu).
Mozda ako joj predstavite taj deo ispred kuce kao "igraliste" prestane tu da kaki (a to mozete da izvedete tako sto ce te joj tu bacati lopticu, ili se igrati sa njom na neki drugi nacin).
Ima takodje jedna jos stvar koja mi je pala na pamet, primetila sam tokom ovih godina da psi vole da obavljaju nuzdu na nekom pesku ili sljunku, pa pokusajte da joj u jedan deo dvorista, u nekom zabacenom delu, sipate sljunak sa malo peska. To uradite tako sto cete prvo staviti neku plasticnu musemu ispod tog sljunka, za slucaj da ona ne prihvati takav wc, da mozete da ga se resite brzo i lako.
Eto to je sve sto mogu za sada da se setim, bilo bi dobro da se javi neko ko ima iskustva po ovom pitanju.
 
ono sto sam primetio moja kuca kaki BAS ISPRED kuce u travi izmedju cveca , i gde je mala povrsina za razliku povrsine iza kuce, ali bice da je bas to sto ste rekli (jer se iza kuce gde imam nekih 20-tak metara duzine i oko 5 m sirine sto smatram da je odlicno mesto za igru)stalno igramo sa lopticom, pa je verovatno ona shvatila da tu i nije mesto za nizdu! A druga stvar sto obicno radi je da joj otvorim kapiju pa onda ona izadje preko ulice u travu, i tu se lepo pokaki.Medjutim to je mesto gde se i deca iz okolnih zgrada igraju pa se plasim imacu promlema, iako ona to radi bas u najguscoj travi i bas blizu trotoara!A sada jedno pitanje za sve vlasnike Retrivera-Da li je moguce da moja kuca sama trazi da kaki?To sam primetio da mi se oglasava nekim cudnim kricima ,i to s vremena na vreme, dok u stvari nisam shvatio da ako joj ne otvorim kapiju posle nekih 20-tak sekundi ona mi se pokaki ispred kuce!Znaci NE MOGU DA VERUJM!! U svakom slucaju zahvaljujem na pomoci i savetima!
(A ja ne mogu da budem kratak!!!!!!!!!)
 
Pozdrav.

Mojoj lepsoj polovini se jako svidjaju labradori i hteo bih da je obradujem sa jednim :lol:

Posto ne znam nista o toj temi, molim za malu pomoc, koliko otprilike kostaju stenci i ako neko moze da me uputi na nekog u Beogradu ....

Pas nece biti za izlozbu, vec za druzenje :-) ....znaci ne mora da bude od nekih poznatih roditelja
 
Mackic, video sam snimak Tedija kada je bio mali ;) (predstavite kućnog ljubimca - dogster.com) i nisam mogao da verujem koliko su slicni - Tedi i Soni u istom uzrastu naravno! Nisam imao prilike da vidim puno malih goldena, ali su im pokreti identični. :D A i Soni od skoro spava sa plišanim Medom i čisti ga od buvica :p tako da smo se svi kući odusevili i kupili mu gomilu plisanih igracaka, koje on sad čuva i pazi i naravno.. spava sa njima :!: :D
 
Joj sto je to slatko sa plisanim zivotinjicama! :D :D I moj Tedi je dobio pre dve godine plisanog medu, i nije se odvajao od njega. Isto je to radio, sto kazes cistio ga od buva, ja sam umirala od smeha. A izvodio je jos i to da ga seta po stanu za sapicu, i kad nam neko dolazi u goste odmah je medu hvatao i donosio da ga pokaze (ali samo da ga pokaze, a ne i da ga da). :lol: Medjutim vremenom je dobio jos plisano pace i jos neku zivotinjicu, pa ga je to izgleda malo zbunilo, tako da ih je sve batalio. Ili je mozda porastao pa ga vise lutkice ne zanimaju ;) :lol:
 
Evo slika goldena sa jucerasnje izlozbe u Kragujevcu

kg1-1.jpg

kg3-1.jpg

kg4.jpg

kg2-1.jpg

kg5-1.jpg
 
Mackic:
Joj sto je to slatko sa plisanim zivotinjicama! :D :D I moj Tedi je dobio pre dve godine plisanog medu, i nije se odvajao od njega. Isto je to radio, sto kazes cistio ga od buva, ja sam umirala od smeha. A izvodio je jos i to da ga seta po stanu za sapicu, i kad nam neko dolazi u goste odmah je medu hvatao i donosio da ga pokaze (ali samo da ga pokaze, a ne i da ga da). :lol: Medjutim vremenom je dobio jos plisano pace i jos neku zivotinjicu, pa ga je to izgleda malo zbunilo, tako da ih je sve batalio. Ili je mozda porastao pa ga vise lutkice ne zanimaju ;) :lol:

Aha i Soni svakog dočekuje sa igračkom u ustima! :D :D :D I cvili od sreće i vrti se u krug barem pet minuta! A ako je mnogo srećan, onda se i upiški :???: :D Od igračaka imamo plišanog medu (najomiljenija - na njemu spava, stavi ga ispod glave kao jastuče ;) ), majmunče i srce, zatim gumene Miki i Mini Maus, loptica, žabica i patkica. Mnogo je sladak i nežan i poslušan, tako da kada ga izvedem ispred zgrade deca bukvalno vrište od sreće! :-D To što svakog dočekuje sa igračkom mislim da je od toga što kada god je grickao ruke - dobijao igračku u usta! Tako da sada pošto mu još uvek rastu zubići (ima 4 meseca) sam uzima igračku i štiti gosta od svoje ''nervoze'' i potrebe da gricka ;) :p :-D
 
Neverovatno, ti retriveri su kao klonirani! :D :D Tedi doduse nista nije grickao kad je bio mali, ne znam ni danas zasto, nije cak hteo ni svoje igracke namenjene za grickanje da pipne. A igrackice donosi gostima jos od kad je bio bas mali, tad je imao svoju narandzastu lopticu od koje se nije odvajao, i nju bi uvek trazio kad treba nesto da se donese gostu. :lol:
A Tedi ne cvili, tj cvileo je kao mali, ali zato "prica" :lol: , bolje receno ispusta zvuke kao da rezi ali u stvari se ubi od pricanja :lol: i onda se vrti oko osobe koja je dosla, mlati repom sve po nogama, i hoce da crkne od srece. :lol:
Doduse on nesto nije bas odusevljen decom od kako je porastao, uglavnom bezi od njih, ili kad ga opkole da ga maze samo ceka trenutak da zbrise. Mislim da je to zbog toga sto ima vrlo malo kontakta sa njima, tj nama kroz stan godisnje prodje ukupno dvoje dece, pa bas nije navikao na njih.
 
Pa da, jesu veoma slični :D kažem ti, kada sam video Tedijev snimak, video sam Sonija sa 2 - 3 meseca! Izgled i pokreti - potpuno su isti! :D Za decu mislim da si u pravu, Sonija opsedaju klinci iz komšiluka od momenta kada je došao kod nas, tako da se privikao :p
 
Na snimku Tedi ima skoro cetiri meseca. Kad sam ga uzela imao je 3,5 i nekih 6kg. Tek sam kasnije shvatila koliko je u stvari bio mali, kad se pojavio jedan retriver u komsiluku koji je sa 7 meseci vec pretekao Tedija u visini. Ali meni ne smeta ;)
Ovo je Soni na tvom avataru, jel tako? Kakvi su bebci mali, prosto su neodoljivi.... :D
 
Da, to je Soni na avataru ;) :D tu je imao oko dva ili tri meseca ako ne grešim :???: kažeš da je Tedi imao samo 6 kg sa 3,5 meseca, baš je bio mali! Što ga naravno čini još slađim :D Uopšteno cela priča o Tediju i njegovim igračkama se ponavlja u mom i Sonijeom slučaju i to mi je jako simpatično!
Sećam se da je Soni imao oko 4 kg sa pet nedelja kada sam ga i dobio, sada ima 4 meseca i skoro 20 kg, velika beba :D
 
Pa on je bas velika beba! :D :D To je super jer mozes da ga celog zagrlis (tj da ti "ispuni" zagrljaj :lol: ) dok je jos tako mekan sa bebecom dlakom.
Meni Tedi tada nije uopste delovao mali jer sam pre njega imala tu kucu koja je bila velicine maceta sa tri meseca, a sa sedam meseci je imala isto kg kao Tedi kad sam ga donela. Tako da mi je ta promena dosla kao "vau vidi koliki je ker" :lol:
Naravno dok je rastao, posto su mu sape i glava bili veci u odnosu na ostatak tela, naslusala sam se raznih komentara tipa "koliki ce to medved da bude, vidi mu sape", ili "vidi glavonju koliki ce da bude" i sl. A na kraju ispade mali Tedence :lol:
Doduse merila sam mu visinu, od sape do grebena ima 57-58cm, a po standardu je ok, jer svuda pise da su muzjaci visoki od 56-57cm do 63-64cm.
 
I ja bih voleo da Soni bude otprilike te visine, tj. da bude u standardu, nadam se da nije prevelik za svoje.. mesece (teško da mogu da kažem godine :D ) zato mu i korigujem vitamine - kalcijum i kafortan koje mu dajem paralelno ali samo po par tableta dnevno (2 kalcijuma i 3 kafortana) iako bi po onome što piše na kutiji (kafortan) trebao da pije skoro 12 tableta dnevno :!: Interesuje me koliki je najveći broj kafortan tableta koje si davala Tediju? Dali je moguće da vlasnici pasa daju svojim psima 20 i više tableta dnevno, mislim ne deluje mi normalno :?:
 
U principu cini mi se da to nema mnogo veze sa vitaminima koliko sa genima tj fizickim izgledom roditelja. Ako su mu roditelji bili veliki, bice i on najverovatnije.
Mozda bi mogao malo da mu povecas dozu kalcijuma, jer retriverima znaju da se krive zglobovi i na zadnjim i na prednjim nogama ako nemaju dovoljno kalcijuma.
Meni je jedna lokalna veterinarka odredjivala dozu kafortana i kalcijuma, tako da je na kraju on pio po 9 tableta i jednog i drugog. Meni je to delovalo bas mnogo, medjutim kad smo sa njegovih 6 meseci otisli kod drugog veta zbog displazije, ja sam nekako te vitamine totalno zaboravila, davala sam mu jos ponekad kafortan i po neki kalcijum, ali nikad u tim dozama. Mislim da je konacno prestao da ih pije sa recimo 7 meseci. Doduse njemu su zaista zglobovi bili lepo namesteni i kao bebi, tako da tu nije trebalo nesto mnogo intervenisati. Znam jednog retrivera koji je rodjen 4 meseca pre Tedija, kome su sape letele na sve strane (barem je tako izgledalo), i ti zglobici su mu bili u uzasnom stanju. Cini mi se da je on pio kalcijum dosta dugo, a bogami i kafortan. Vlasnik mu je davao jos i kaldefost da bi nabacio misicnu masu, ali ja ti to ne bih preporucila.
 
Ok, to već umerenije zvuči. Čini mi se da su mu zgobovi Ok, samo što on nikako ne voli puno da šeta, zabavnije mu je da njuška po travi i sve i svašta uzima u usta, što me potpuno izluđuje, jer žvaće svakojako đubre. Pretpostavljam da će vremenom i to prestati da radi, obzirom da mu je to jedina ''mana''. Oko kaldefosta se ne dvoumim i to je nešto što sigurno neću da mu dajem, jer mi nije ni bitno da li će biti mišićav ili šta ja znam već kakav.
Hvala ti puno Mackic na svim savetima, jer sam ih zaista sve i primenio ;)
 
On je jos mali pa je razumljivo da mu je interesantije da iznjsuka okolinu, nego da se samo seta pored tebe. To sto skuplja sve sa zemlje je tipicno za njih, ja sam osedela dok ga nisam naucila da se mane toga, a on i danas zna da pokupi neku kost, samo sto to sada radi samo kad je gladan, a ranije je to radio pod obavezno, bio gladan ili ne. Pokusaj da ga zamajvas sa lopticom ili nekom igrackom kad ste napolju, ili ga uci nekim stvarima kao "sedi" "lezi" donesi" i sl. cisto da mu ne bude dosadno i da jednostavno nema vremena da skuplja svasta sa zemlje.
Inace drago mi je da su mi saveti od koristi. :D
 
Soni je u principu jako lenj, kako mi se čini - verovatno od vrućine, kao i Tedi provodi dosta vremena ležeći u kupatilu i hladeći se na pločicama - kada smo u stanu. Inače, kada izađemo (a imamo tu sreću da živimo u centru i da nam je zgrada odmah pored parka) on samo traži hladovinu tj. mesto gde će naći nešto što će da žvaće. Igračke ga nažalost napolju ne interesuju uopšte, primetio sam da ponekad potrči za fudbalskom loptom pa će danas najverovatnije dobiti jednu ;) (gumenu naravno) Njega jedino interesuje maženje, klopa i spavanje :D Naučio je komandu ''sedi'' mada ponekad na nju i legne :p
Sve u svemu - bilo bi super da vidimo još Tedijevih slika, a ja ću se potruditi da danas u šetnji slikam Sonija i postavim nove slike :D
 
A one loptice, kao sundjeraste, koje skacu, nista? Ne reaguje na njih? A na onaj piskavi zvuk koji ispustaju neke igrackice? Tedi bi prodao i mene i sve u kuci za neku takvu lopticu pa jos koja pisti :lol: Samo sto on reaguje na taj zvuk, ali nikad nije davio tu igrackicu da pisti. Cim zapisti on pusta :lol:
Soniju je verovatno sada vruce, i zato nije toliko aktivan.
Doduse kad se setim i Tedi je bio strasno lenj kao mali, u setnji sam morala da ga vucem za sobom jer je samo cekao trenutak kad ce da sedne negde. Kasnije se ispostavilo da je to radio zbog displazije. Mada je hteo da se igra sa drugim psima, i kad bi stajali na jednom mestu on bi okolo njuskao i trckarao, ali cim bi setnja bila duza, tj cim bi morao da hoda negde dalje, odmah su bile muke.
Bas cu da potrazim neke slike pa da ih stavim...
 

Back
Top