Vojna akademija?

pa kazem ti to zato sto sam ja zavrsio gimnaziju, i sada studiram elektrotehniku,
pa znam koliko si propustila toga iz matematike, previse bi ti bilo tesko da polozis prijemni i da studiras VA. nista drugo.
kako mogu zene u ugovorce?
 
ako nisi sklona fizici/matematici/geometriji i uopste tim tehnickim naukama,
akademija ipak nije mesto za tebe. jer tamo je potrebno znanje i naklonost takvim naukama.

pa geometrija i matematika mi ne bi bili problem ( toliki problem... ), ali fiziku nemam od osnovne skole... joj... mada, volim da crtam, i matematiku dosta dobro kapiram... aaaa :dash: .... ne znam sta da radim....
 
ali ako uzmemo u obzir cinjenicu da iz godine u godinu smanjuju kriterijume za upis, to bi mozda moglo da znaci da je procenat zainteresovanih opao, ali to ne znaci da oni koji se upisu mogu da se provlace.... joj... videla sam da je upis 3. maja, tako da imam dovoljno vremena da se spremim... a ima da riknem ... uf...
 
[Dragana_No.6];9053678:
ali ako uzmemo u obzir cinjenicu da iz godine u godinu smanjuju kriterijume za upis, to bi mozda moglo da znaci da je procenat zainteresovanih opao, ali to ne znaci da oni koji se upisu mogu da se provlace.... joj... videla sam da je upis 3. maja, tako da imam dovoljno vremena da se spremim... a ima da riknem ... uf...

Ništa te ko košta da pokušaš. Ako ne uspeš da upišeš nikom ništa. Prve dve nedelje su probne, tako da možeš da odustaneš ako se predomisliš. Znam da ako odustaneš kasnije plaćaš nešto. Ali ako je problem u fizici, ili šta ja znam, ti odustani posle mesec dana na primer, neće valjda mnogo da te oderu za mesec dana.
 
Sta obuhvata lekarski pregled?

Способност кандидата за упис у Војну академију утврђује се на основу општих и специјалистичких лекарских прегледа.

Уколико се у току општег лекарског прегледа утврди да кандидат није способан за професионалну војну службу, не упућује се на специјалистички лекарски преглед. Кандидати који су задовољили захтеве општег лекарског прегледа упућују се на специјалистички лекарски преглед, који се обавља у Војномедицинском центру у Београду.

Опште лекарске прегледе обављају лекари опште медицине у гарнизоним амбулантама (место прегледа одређује Војни одсек којем кандидат припада) и њима су обухваћени утврђивање општег стања, мерење висине и тежине кандидата и др.

Специјалистички лекарски прегледи састоје се из следећих целина:

1.
Антрополошка мерења,
2.
Лабораторијски преглед,
3.
Радиопулмолошки преглед,
4.
Оториноларинголошки преглед,
5.
Психолошка испитивања,
6.
Неуропсихијатријски преглед,
7.
Хируршки преглед,
8.
Кожно-венерични преглед,
9.
Стоматолошки преглед и
10.
Интернистички преглед.


Поред наведених прегледа, који су обавезни за кандидате мушког и женског пола, кандидати женског пола морају да се подвргну и гинеколошком прегледу.

Медицинско-психолошку способност кандидата, на основу утврђених налаза, оцењују лекари-специјалисти и психолози.

www.va.mod.gov.rs
 

Back
Top