Vojna akademija?

Pa dobro sta da se radi ko zna mozda tamo i nije toliko dobro i na kraju postanes uspesna na nekom drugom polju, i kazes tada sebi sada bi u vojsci bila samo kapetan, a vidi me sada.

Eeeeeeeeeee lako je to reci, al ja ne zelim nista drugom sem VA da upisem, iako cu pod pritiskom upisati fax koji ne zelim i ceo zivot cu raditi neki posao koji necu voleti :sad2:
 
Molim te reci mi sta mislis kako ce izgledati tvoj radni dan u vojsci kada zavrsis i sta ces raditi i jos nesto zbog cega volis vojsku, a ne volis ostale poslove u civilstvu.

Pa ni sama ne mogu da objasnim zasto toliko volim vojsku, al jednostavno VOLIM JE! Kada sam bila na prijemnom, odusevila sam se akademijom i da sam mogla odmah bih ostala tamo, jednostavno svidja mi se sve sto je vezano za vosjku, njihov princip rada, zivota, studiranja, itd. Navela sam kao prvu zelju Logistiku - finansije i smatram da taj posao nije naporan, tako da ne mislim da ce mi radni dan biti tezak.
 
Pa ni sama ne mogu da objasnim zasto toliko volim vojsku, al jednostavno VOLIM JE! Kada sam bila na prijemnom, odusevila sam se akademijom i da sam mogla odmah bih ostala tamo, jednostavno svidja mi se sve sto je vezano za vosjku, njihov princip rada, zivota, studiranja, itd. Navela sam kao prvu zelju Logistiku - finansije i smatram da taj posao nije naporan, tako da ne mislim da ce mi radni dan biti tezak.
Nemoj se ljutiti ali ti malo znas o vojsici. Tvoju prvu recenicu mogu objasniti time. Drugo princip rada , zivota, studiranja se ne moze sagledati na osnovu jednog dana koji si provela tamo i to na proveri. Kada se probudis u 6 pa odes na jutarnje vezbanje pa na nastavu koja je obavezna do 14,00 ili 15,00 pa onda popodnevni odmor pa onda ucenje i vecera pa nema povecerije u 22,00 nego ucenje do 02,00 pa onda ustajenje u 06,00 jer nikoga nije briga sto si ti legla u 02,00 i tako par meseci. finansista u jedinici ima dosta obaveza i mora svasta da zna i nije nimalo lako on je odgovoran za materijalne stvari ali je i oficir i za njega vaze gadjana i ako treba postrojava i radi sve kao pravi pesadinac.
 
Ja sam samo hteo da pomognem i da se raspitas do najsitnih detalja sta kako funkcionise i ti i ostali da ne bude posle nismo znali. Jedno je reklama uniforme i ostalo a drugo je kada se kamere ugase a oni koji su tamo ne budu vise fini kao na prijemnom.
 
Ja sam samo hteo da pomognem i da se raspitas do najsitnih detalja sta kako funkcionise i ti i ostali da ne bude posle nismo znali. Jedno je reklama uniforme i ostalo a drugo je kada se kamere ugase a oni koji su tamo ne budu vise fini kao na prijemnom.

Razumem ja da si ti hteo da pomognes, ali ja sam se dovoljno raspitala o akademiji, mozda cak i previse i to kod onih koji su je zavrsili ili je jos studiraju. Nece meni biti problem da lezem kasno i ustajem rano, jer VA je ono sto ja volim i cime zelim da se bavim u zivotu. A to sto cu kao finansista biti odgovorna za sve materijalne stvari ni to mi nece biti problem jer sam inace odgovorna osoba ;) Nego, reci mi, da li si se ti ikada pokajao sto si studirao VA? :think:
 
Razumem ja da si ti hteo da pomognes, ali ja sam se dovoljno raspitala o akademiji, mozda cak i previse i to kod onih koji su je zavrsili ili je jos studiraju. Nece meni biti problem da lezem kasno i ustajem rano, jer VA je ono sto ja volim i cime zelim da se bavim u zivotu. A to sto cu kao finansista biti odgovorna za sve materijalne stvari ni to mi nece biti problem jer sam inace odgovorna osoba ;) Nego, reci mi, da li si se ti ikada pokajao sto si studirao VA? :think:
Pokaje se covek nije sve med i mleko, ali covek tek kada ostari i kada podvuce crtu zna sta je dobro, a sta lose uradio u zivotu. Ja sam postigao deo svog zivotnog cilja zavrsio sam ono sto volim, a to sto ne radim ono sto volim je drugi padez. Mislim na to da imam diplomu inzinjera, ali ne radim kao inzenjer.
Kada dodjes na akademiju sa 19 godina tada si kao ruda iz koje se odbija gvozdje, e onda te zagrevaju i tope da se iz te rude izdvoji samo ono sto valja cisto gvozdje. Pa ide kaljenje da budes jos cvrsci. Posle toga te onako dok si jos u tecnom stanju uliju u kalup da dobijes po njim zeljeni oblik. Malo je u prenesenom znacenju ali tako je bar po meni. Videces niko nije onaj isti kao kada zavrsi VA posle tih 4 ili 5 godina.
Neke stvari covek ne moze objasniti recima mora covek da prozivi sve to da bi znao sta je.
 
Pa ni sama ne mogu da objasnim zasto toliko volim vojsku, al jednostavno VOLIM JE! Kada sam bila na prijemnom, odusevila sam se akademijom i da sam mogla odmah bih ostala tamo, jednostavno svidja mi se sve sto je vezano za vosjku, njihov princip rada, zivota, studiranja, itd. Navela sam kao prvu zelju Logistiku - finansije i smatram da taj posao nije naporan, tako da ne mislim da ce mi radni dan biti tezak.

kao sto je DG vec rekao, ne mozes tako brzo videti nacin zivota. znas sta, sve te to zamori. nisi ti ista osoba posle svega toga. jer kada dodjes na kratko tu, ti si tu dosla punih baterija kao civil, i drugacije gledas na sve to iz te perspektive, nego da si tu bila vec neko vreme i da te to potrosilo, da tako kazem. nije ti sad problem da ustajes u 6, ali bice ti problem posle mesec dana kada budes vec hronicno neispavana i izgladnela jer je hrana sacuvaj boze, i nikoga nije briga za tebe i tvoje probleme. jasno je i njima[nadredjenima] da se pred tebe neretko postavlja nemoguca misija, da ti ne mozes biti i tu i tamo u dato vreme, ali jednostavno slegnu ramenima i kazu nesto tipa "to ti je vojska" . Ne, to nije vojska to je idiotluk, a kada u njoj nebi bilo idiota nego intelektualci sve, onda bi sve ovde imalo smisla.

i jedna verovatno porazavajuca cinjenica - sa kojim god sam oficirom razgovarao, nikada mi nije rekao direktno tim recima, ali je to mislio - svaki je svestan da mu to nije najpametniji izbor, i da je mogao daleko bolje proci u zivotu.
ja licno, sad kad sam vec tu, istucacu svoj kamen, a onda cu posle prakticno cim pocnem da radim, gledati imam li gde da odem odatle.
Ideoloski,idealisticki i moralno daleko je to od onoga sto sam ja(i ostali koji ovde dodju) mislio da jeste.
 
Zasto ste toliko negativni ?? Ajde, ja necu da popujem, niti da se pravim pametan, jer zaista nisam video, i ne znam stam e tacno ceka, ali sam se raspitivao. Moj stric je pukovnik u penziji, ja ne znam da se on jednom pozalio na posao u sluzbi, a radio je svugde po SFRJ, SRJ, SCG a penziju docekao u RS... Brat mi je kapetan u Nisu, i sa njim sam razgovarao i on mi nista nije rekao lose, niti jednog trenutka pokusavao da me odvrati. Moja strina, supruga ovog prvog, mi je rekla da je cak sta vise ovo odlican potez, i ako sam stigao do 2 godine gradjevine na civilnom i sad se prebacujem na VA. Znaci da nije sve tako crno, ko moze da podnese ono sto ga ceka u vojsci, a treba da se informise sta ga ceka, i ko ce voleti svoj posao, sto da ne upise.... Ja znam da sigurno hocu, a ono sto me ne unisti, ojaca me :D
 
Zasto ste toliko negativni ?? Ajde, ja necu da popujem, niti da se pravim pametan, jer zaista nisam video, i ne znam stam e tacno ceka, ali sam se raspitivao. Moj stric je pukovnik u penziji, ja ne znam da se on jednom pozalio na posao u sluzbi, a radio je svugde po SFRJ, SRJ, SCG a penziju docekao u RS... Brat mi je kapetan u Nisu, i sa njim sam razgovarao i on mi nista nije rekao lose, niti jednog trenutka pokusavao da me odvrati. Moja strina, supruga ovog prvog, mi je rekla da je cak sta vise ovo odlican potez, i ako sam stigao do 2 godine gradjevine na civilnom i sad se prebacujem na VA. Znaci da nije sve tako crno, ko moze da podnese ono sto ga ceka u vojsci, a treba da se informise sta ga ceka, i ko ce voleti svoj posao, sto da ne upise.... Ja znam da sigurno hocu, a ono sto me ne unisti, ojaca me :D

VA nije danas ono sto je nekada bila. a to nekada je zapravo sve do pre nekoliko godina. sada je nekadasnja VTA ubacena u VA i to je sad jedna celina. pesadija i logistika su dve razlicite planete, a guraju ih u isti dzak i to ne moze izaci na dobro po logistiku - sto rezultati i pokazuju.
sto se tice tog prebacivanja, mislim da nije nimalo pametno. osim sad ako imas poteskoca sa studiranjem van kuce, to kosta dosta. u svim drugim slucajevima to je los potez.
ako te vise interesuje zasto, mogu ti reci na pp
 
Zasto ste toliko negativni ?? Ajde, ja necu da popujem, niti da se pravim pametan, jer zaista nisam video, i ne znam stam e tacno ceka, ali sam se raspitivao. Moj stric je pukovnik u penziji, ja ne znam da se on jednom pozalio na posao u sluzbi, a radio je svugde po SFRJ, SRJ, SCG a penziju docekao u RS... Brat mi je kapetan u Nisu, i sa njim sam razgovarao i on mi nista nije rekao lose, niti jednog trenutka pokusavao da me odvrati. Moja strina, supruga ovog prvog, mi je rekla da je cak sta vise ovo odlican potez, i ako sam stigao do 2 godine gradjevine na civilnom i sad se prebacujem na VA. Znaci da nije sve tako crno, ko moze da podnese ono sto ga ceka u vojsci, a treba da se informise sta ga ceka, i ko ce voleti svoj posao, sto da ne upise.... Ja znam da sigurno hocu, a ono sto me ne unisti, ojaca me :D

Slazem se, izdrzacu jer je je to ono sto volim. I meni su mnogi rekli da je ovo pametan potez i pruzili mi maksimalnu podrsku ;) :worth:
 
VA nije danas ono sto je nekada bila. a to nekada je zapravo sve do pre nekoliko godina. sada je nekadasnja VTA ubacena u VA i to je sad jedna celina. pesadija i logistika su dve razlicite planete, a guraju ih u isti dzak i to ne moze izaci na dobro po logistiku - sto rezultati i pokazuju.
sto se tice tog prebacivanja, mislim da nije nimalo pametno. osim sad ako imas poteskoca sa studiranjem van kuce, to kosta dosta. u svim drugim slucajevima to je los potez.
ako te vise interesuje zasto, mogu ti reci na pp
Vidim da je sig stekao mudrost svaka cast. Reci nam svima nemoj na pp.
 
Poslednja izmena:
pitaju cigu: cigo koju bi ti nasu estradnu pevacicu opalio? a ciga kaze "jes' da kazem pa da me arkan ubije" :lol:

e pa tako i ja s tim pp :lol:

A znas onu pitao seljak vojnika sta nosis vojnice u tom sanduku. Vojnik mu rece nije te briga vojna tajna. Seljak ponovo pita pa dobro, a jel tezak taj sanduk. Vojnik mu tada odgovori pa gde nece biti tezak sanduk pun pusaka.:hahaha: posalji mi na pp o cemu se radi mislim da znam sta je ali me ipak interesuje.
 
Zar ne ide sad reforma VA, i da treba da se otvori Vojni univerzitet.... Nesto sam slusao Sutanovca, ali nisam u potpunosti.... Ne bitno mi je, od uvek sam zelo da upisem VA, prvo nisam mogao jer sam imao problem sa slomljenom nogom, godinu dana studirao da ne izgubim godinu, i sad kad su se stekli uslovi ne ispustam priliku, jer mi je zadnja, 89. sam i doslo je do toga sad ili nikad... Ovo upisujem jer hocu da radim u vojsci, ali ne zelim da radim kao obican vojnik, jer smatram da sam sposoban da zavrsim fakultet, tj. uzmem oficirski cin.... Tako da tesko da ce me ista odvratiti....:D
 
Zar ne ide sad reforma VA, i da treba da se otvori Vojni univerzitet.... Nesto sam slusao Sutanovca, ali nisam u potpunosti.... Ne bitno mi je, od uvek sam zelo da upisem VA, prvo nisam mogao jer sam imao problem sa slomljenom nogom, godinu dana studirao da ne izgubim godinu, i sad kad su se stekli uslovi ne ispustam priliku, jer mi je zadnja, 89. sam i doslo je do toga sad ili nikad... Ovo upisujem jer hocu da radim u vojsci, ali ne zelim da radim kao obican vojnik, jer smatram da sam sposoban da zavrsim fakultet, tj. uzmem oficirski cin.... Tako da tesko da ce me ista odvratiti....:D

Dopada mi se tvoj stav, jer i ja razmisljam na taj nacin. Mada moje sanse da prodjem lekarski su minimalne nazalost. :sad2:
 
Zar ne ide sad reforma VA, i da treba da se otvori Vojni univerzitet.... Nesto sam slusao Sutanovca, ali nisam u potpunosti.... Ne bitno mi je, od uvek sam zelo da upisem VA, prvo nisam mogao jer sam imao problem sa slomljenom nogom, godinu dana studirao da ne izgubim godinu, i sad kad su se stekli uslovi ne ispustam priliku, jer mi je zadnja, 89. sam i doslo je do toga sad ili nikad... Ovo upisujem jer hocu da radim u vojsci, ali ne zelim da radim kao obican vojnik, jer smatram da sam sposoban da zavrsim fakultet, tj. uzmem oficirski cin.... Tako da tesko da ce me ista odvratiti....:D

gledavsi sa kakvim problemima u radu im se susrece fakultet, ne znam zasto im uopste i pada napamet rec univerzitet.
 

Back
Top