OCAJNA

Hvala vam svima puno na recima podrske!!! Posebno se zahvaljujem DR na opsirnom textu i detaljnom objasnjenju.Pre skoro dve godine operisana sam zbogCa PVU IIa (UICC IIIb) Nakon operacije nisam bila zracena. Po savetu samih lekara,koji su me ubedili kako je zracenje katastrofalno stetno,razarajuce...nabavili mi silnu literaturu iz koje sam i sama mogla to sve da zakljucim...odbila sam zracenje i iskreno receno NAPRAVILA VELIKU GRESKU. Ustvari sa zahvacenim limfnim zlezdama ja i nisam trebala da budem operisana vec prvo zracena da se to ne bi raznelo po organizmu. Ali nekome su tada trebale pare i sve je odradjeno tako kako jeste,bez konzilijuma,na brzinu...Ok necu se sada vracati na staro,svega toga sam svesna tek sada kada sam se malo uputila u sve to. Tada nisam znala ni da procitam svoj histopatoloski nalaz,vec su mi samo rekli da je sve super!!! Osam meseci nakon operacije,dobijam bolove u predelu (gde bi bio) levog jajnika. Otisla sam na konzilijum,odradila nekoliko UZ,nekoliko CT,i sve je bilo OK.Ja sam trpela bolove,oni su govorili da sam dobro i tako sve do juna ove godine,dok samoinicijativno nisam uradila NMR. Tu se jasno prikazao novi tumor,tj uvecane zlezde oko uretera i duz arterije ilijake komunis.O tome kako mi je zbog istog otkazao bubreg,bolje i da ne pisem. Tada je konzilijum odredio zracenje 24+4 unutrasnja i odmah po zavrsetku radio prelazak na hemo terapiju. Kada sam uradila kontrolni NMR,pokazalo se da se tumor potpuno povukao pa su lekari odustali od hemoterapije.
Vec u to vreme sam pocela ovde da vam kukam kako imam bolove u krstima koji se spustaju niz levu nogu. Obisla sam silne lekare,snimanja,preglede i opet je sve bilo ok. Ovog puta bolovi su izuzetno jaki.Pijem po 25-30 analgetika dnevno,smrsala sam 10 kg....Dosla sam zaista do stadijuma da zamolim supruga da sa decom ode negde na vikend i dozvoli mi "dostojanstven kraj".Nema potrebe da vam opisujem njegovu reakciju na moj predlog. Otisla sam kod cenjenog privatnog onkologa i ona je vec na snimcima od pre mesec dana (koji su kao bili ok) rekla da misli da se karcinom vratio 95%.Na njenim pregledima nasla je i uvecane zlezde,sve na istom mestu koje je zraceno.Ovih dana ce mi uraditi novu NMR,koju zeli da ocita neki odredjeni dr.Dala mi je neke flastere za ublazavanje bolova,od kojih jesam grogi ali...Kao i neke supozitorije u slucaju jaceg bola.Eto to bi "ukratko" bilo to. Naravno napisacu vam nalaze NMR i sve ostalo.Ako nista drugo,konacno imam lekara kome verujem i kome je stalo do mene,zove svaki dan da vidi kako sam provela noc itd.Jos jenom se PUNO zahvaljujem svima na podrsci i saosecanju.
Vasa tuzna Kosily.
P.S. Upravo sam u svoj profil dodala jednu svoju svezu sliku.Zanemarite to sto sam iscrpljena i ko podgrejan les,obratite paznju na kosu. Joj kako su podneti to da ostanem bez nje:(
 
Kosili,ti si prelepa !!!
ALi ako mislis da je to mnogo vazno pomisli na hiljade ruznih.ali veoma ruznih (celavih,debelih,mrhsavih,razrookokih,sa pokvarenim zubima :-D ) ljudi koji normalno zive ?
Pa ako i otpadne porasce to nova !!!
IMam jednu prijateljicu kojoj je uradjena histerektomija,nakon toga dobila je ni manje ni vise nego sepsu i jedva je izvukla zivu glavu...otpala joj je sva kosa...Ubrzo nakon toga,koristeci sve moguce cajeve i meleme u ishrani i na glavi...izrasla joj je nova kosa 2 puta gushca !!!
Eto..jedini problem je u tome...sta ces raditi kad ti izraste nova jos gusca kosa ...kako ces onda da je obuzdas :-D
I jos nesto,ne izgledas bre tako isrpljeno na toj slici...mozda ti se tako cini jer si bolje izgledala ranije .Ono sto je lose na slici je to sto ti u ocima vidim predaju....vidim samo jednu prelepu zenu koja je izgubila nadu u sebe !!!!!!!!!!!
TO je jedina stvar koja ne sme da bude na fotografiji...kosa je nevazna.
 
Kosily, pusti kosu - kosa ce porasti! Sto rece jedan nas stari profesor - nije vazno sta je na glavi vec sta je u glavi, a u tvojoj pametnoj glavici ima dovoljno svega sto je optrebno da te progura kroz ovaj tesnac. Javljaj nam se redovno. Mislimo na tebe.
 
Mili moji i dragi "navijaci", evo mene opet malo,cisto da me ne zaboravite;)
MR sam zakazala za pocetak sledece nedelje a konzilijum za petak (sledeci-naravno)
E sad pomagajte nekim savetom dok se docepam dijagnoze.
Bolna noga je pocela posteno da mi otice. Od butine pa sve do stopala. Na stopalu najvise i primecujem,da ne kazem smeta. Ima li nekih obloga koji bi mogli to malo da umire dok dobijem adekvatnu terapiju? Probala sam sa jabukovim sircetom (obloge) koji mi prijaju,ali i ne deluju nesto:(
Takodje sam konstantno pod subfebrilnom temperaturom 37,2-37,5
Izgleda da se to sve komplikuje iz dana u dan da ne kazem meseca u mesec. Nalaze vam naravno odmah javljam.
Ljubi vas vasa K!osily
 
Ne znam za obloge , ali znam da bih se ja kretala sto vise mogu.
Ako mozes setaj, idi na cist vazduh.
Pre neki dan me snasla neka upala grla i nadule mi se zlezde na vratu, pa sam jos i dobila menstruaciju ( jedan od onih dana) a ja sta ,cu gde cu, u kuci guzva, deca ko deca skacu po meni, dernjaju se, muz nesto radi za racunarom. Ja se obucem i peske po gradu od Cvetka, niz Bulevar malo po radnjama pa do Kneza i opet malo po knjizarama, galerijama pa na sokic i kaficu.
A nazad nikako u smrdljivi prevoz, opet peske istim putem.
I tako ja cesto, ne mogu da sedim ili lezim nikako, hodam i hodacu po planini, po gradu, po selu svuda dok mogu i dok se ne raspadnem.
 
nemoj Kosili,ne preporucuje se setanje..izvini sanja...ali je noga u zastoju limfe...ujutru da obujes elasticnu carapu pre nego sto ustanes iz kreveta...

mogu Burove obloge da pomognu ali samo donekle..to je normalan tok bolesti...ipak...ne treba ni samo da lezis i tugujes...provedi vreme sa svojom decom sto je vise moguce da bi zaboravila na bolest...

ja te pozdravljam puno i stvarno mislim na tebe kako si lepa i jaka :-D
 
Evo nesto o cvekli, mozda znas ali nece da steti:

Opis biljke: iz osnovne biljke, koje je pradomovina obala Sredozemnog mora, proizašle su mnoge kulturne sortne repe. Iz pocetnog tankog korena, stoletnim uzgajanjem dobiven je gomoljasti podzemni deo biljke. Iznutra je crvene do krvavocrvene boje, a stabljika i listovi su kod vecine sorti crveno nahukani. .poreklom je sa obale Sredozemlja.
Ova dvogodisnja biljka vretenastog korena crvene boje i tamnozelenog lisca spada u red najkorisnijih i najlekovitijih povrtarskih kultura. Koristi se citava biljka, upotrebljava se preko cele godine, bogata vitaminima i mineralima, lako probavljiva, moze se uzimati bez ogranicenja i opasnosti od stetnih posledica. Pored izuzetnog bogatstva belancevinama, mastima i ugljenim hidratima, cvekla sadrzi gotovo sve mineralne sastojke: kalcijum, kalijum, natrijum, fosfor, magnezijum, gvozdje, fluor, mangan, bakar, jod, sumpor, litijum, stroncijum, brom...Znacajno je i prisustvo vitamina B1, B2, C , kao i vitamina B12, izuzetno retkog u namernicama biljnog porekla a tako vaznog za vegetarijance. Zahvaljujuci prisustvu antocijana, koji daje toplu crvenu boju soku od cvekle, a utice i na obnavljanje krvi, ova blagotvorna biljka deluje i antikancerozno. Izuzetni su zdravstveni efekti cvekle u slucajevima demineralizacije kostiju i zuba: prisustvo joda cini je dragocenom u borbi protiv arterioskleroze i usporavanja procesa starenja. Osnov visestruke lekovitosti ove biljke cine ipak betanin i betain, jer podsticu razmenu materija, regulisu krvni pritisak, smanjuju holesterol,
odrzavaju krvne sudove, podsticu rad jetre... ,

Stanište: uzgaja se u povrtnjacima.
Lekoviti deo biljke: Lekoviti dio biljke: za lek se
upotrebljava podzemni deo biljke. Sabire se u jesen, . Pohranjuju se u umereno tople prostorije. Ako se cuva na odgovarajuci nacin, cikla se može sacuvati do iduceg letae


Lekovito delovanje: osnovno delovanje cvekle je u suzbijanju tumora i lecenju leukemije. Zatim, u lecenju malarije, akutnih fibroznih bolesti i gripe u pocetnom stadiju. Osim toga, koristi se za regulisanje krvnog pritiska, osobito kod bolesnika s niskim ; povoljno utice na zivce i rad mozga. Za sve vrste lecenja koristi se sveze cedjeni sok iz cvekle, a iz 1 kg cvekle može se dobiti 700 do 750 g soka. Cvekla je, nadalje, korisna u lecenju slabokrvnosti, posebno kod dece i mladih osoba, a pospešuje rad zeluca, creva i zuci.

SOK OD CVEKLE
Kuvanjem gubi svoju lekovitost pa je najbolje piti sok od presne cvekle. Od 1 kilograma cvekle dobije se otprilike 700 grama soka. Cveklu treba tanko oljustiti, sitno narendati, preliti sokom od limuna i medom. Kada malo odstoji istisnuti sok i pita ga u gutljajima celog dana. Kod tezih oboljenja popiti dnevno od 1/2 do 1 litre soka. Kada se oseti poboljsanje smanjiti na 1/4 litre.

Na pijaci je mislim jos ima dosta, bar sam je skoro kupila na Djermu za 40 din. i jedi neograniceno.
 
draga kosily,cela moja mnogobroja porodica navija da kroz sve preglede koji te očekuju prođeš kao pobednik ! ja sam prošla kroz silne analize,preglede,biopsije i znam kako ti je. misli pozitivno i nađi snagu u sebi da pobediš. pažnja i podrška mnogo pomažu , zato samo napred i bori se !
 
Joj ljudi moji sta mi rade,pa ja cu totalno izludeti. Ako i uspem da izbegnem onkologiju,Laza Lazarevic mi negine:( Uradila sam MR u kojoj se izmedju ostalog kaze:"Ne vide se znaci rest-recidiva osnovne bolesti.Parailijacni prostor,ciljano i levo ne vidi se UZ opisana promena.Prisutni znaci postradiacionih efekata na mokracnoj besici kao i na pojedinacnim vijugama tankog creva.Na kostanim strukturama pelvicnog ringa u aksijalnim presecima nisu uocene pat. promene."
ZA SLEDECI DEO MI TREBA "PREVOD"
Na sagitalnim presecima izdvaja se visoko suprektna osteliticna promena (parasagitalno levo) S1 prsljena." Onda dalje predlazu da uradim MR kicme u skladu sa neuroloskim statusom.....
Procitam ja nalaz,odusevljena sva naravno,nema karcinoma,to na kicmi resicemo vec nekako....Posaljem nekih 50-tak sms prijateljima,da se pohvalim.....I onda se javim doktorki da joj saopstim lepe vesti kad ona kaze:"NEMA SANSE,REKLA SAM VEC DA SAM 95% SIGURNA DA SE KARCINOM POVRATIO"
Ja naravno ostanem skamenjena na telefonu,vezu preuzme moj gospodin i dogovori se da danas dodje kod dr sa novim nalazima,pa da vidimo sta dalje.
Sad,posle svega sam definitivno izludela. Rekla sam da ova dr ili nenormalno dobro zna svoj posao ili nije normalna. Najgore mi je sto imam poverenja u njenu strucnost i iskustvo:(Danas ce gospodin ici kod nje,pa cu vam pisati nastavak price. Ja na zalost ne mogu da idem jer se svakim danom sve losije osecam,a noga mi je kao bure:(
Ljubi vas Kosily.
 
Косили, јако су ме дирнули твоји постови. Не могу пуно да ти помогнем, али могу да ти кажем да навијам за тебе, да резултати испадну добро, да све буде у реду! Мисли на детенце и на мужа, то треба да ти буде главна покретачка снага! Знам да је мени лако ово да ти пишем, али се стварно надам да ћеш успети да се избориш са свиме тиме. Видиш, сви смо уз тебе, помажемо колико можемо!
Пуно те поздрављам!
 
Cuo sam od jednog pcelara da je propolis cudo .
Pokusaj da ga nabavis od pcelara ne iz apoteke .
Ne moze ti nista naskoditi .
Od kada sam poceo da ga koristim (pravi a ne iz apoteke ) nisam se prehladio niti
bio bolestan . Pre toga sam bukvalno stalno bio pod injekcijama .

VREDI PROBATI PRIRODA IMA LEK ZA SVE .
 
bobanms:
POKUSAJ KOD TODORA JOVANOVICA "TODOKSIN TERAPIJA"
Ово је користила моја кума која је стално болесна ... презадовољна је!
А и слажем се да је прополис чудо, мада, у овом случају ... хм! Треба пробати!
 
Kosili: nemoj da brines, ako dospes u Lazu, imas vezu na psihijatriji, pa sta te se samo tice: obezbedicu ti sobu sa pogledom i belim tapacirungom, sve preko veze i ima samo da pevas! Dakle, za izludjivanje ne brini, nego ajde da se okrenemo datom problemu. Dakle ti si radila MRI celog tela ako sam ja tebe dobro razumela? I radiolog nije pronasao tumor, takodje ako sam dobro razumela nalaz (a jesam)? A ova tvoja tvrdi da imas recidiv, po svaku cenu? A jesi li ti radila tumor markere na primer? I jos jedno pitanje gde si radila MRI i ko ti je ocitavao nalaz? I znas sta - bez obzira na poverenje u strucnost tvoje dr, ja bih ipak na tvom mestu trazila jos jedno misljenje - a sto da ne, vise glava uvek je pametnije od jedne! Kako ti se zove ta dr i gde radi? Mozda mogu da ti preporucim nekog drugog onkologa?
Gledaj, u svakom slucaju, meni se ovo sa magnetom cini jako pozitivnim, i nedaj da te sad opet ubije depresija! Prosto, cini mi se da bi ja trazila da mi jos neko procita snimak sa magneta (ako hoces i to mogu da ti preporucim) a onda i drugo misljenje od drugog lekara. Drzi se i pisi sta je bilo, tu smo.
 
Kosili, mogu misliti koliko si sludjena, ali posto si u situaciji koja mora da bude jasno definisana mislim da bi lekari koji su ti dali te kontradiktorne zakljucke morali da stupe u kontakt. Verovatno bi bio problem zbog sujete ( jer bi neko morao da prizna da je pogresio u tako ozbiljnoj stvari )ali bi bilo neophodno da oni razmene misljenja. Ako to nije moguce da li postoji mogucnost da snimak ili nalaz (nemam pojma kako to izgleda ali verovatno postoji nekakav zapis) pokazes doktoru koji kaze da je sve ok ili obratno? Doktorki koja te leci privatno placate, pa mislim da vam to daje za pravo da je zamolite da kontaktira sa "drzavnim" doktorom. Ne mogu da verujem da ostanu tako svako na svojim pozicijama bez definitivnog odgovora.

Mislimo svi na tebe! Javi sta se desava!:P
 
Cao Kosili...sto se tice tvog nalaza MR : zar nije i ranije bio nalaz razredjene kosne srzi koliko se ja secam?Visoko suspektna znaci da je sumnjiva na nesto ali...to je bio slucaj i ranije,bar se ja tako secam,da ne trazim sad po postovima cini mi se da si rekla da je u telu nekog L prsljena bas tako razredjena kosna srz.Zato moras da uradis MR tog dela kicmenog stuba,da se vidi u stvari sta je to...
I ja mislim da ti trebalo da ti jos neko od radiologa procita nalaz MR jer se cesto desava da jednostavno niko ama bas nista ne vidi na snimku a da ipak nesto postoji.Tvoja doktorica je ubedjena da ti se tumor vratio jer tvoja klinicka slika navodi na to !!!! Ponekad je to najmerodavnije.
Zamisli situaciju ( kao sto ja licno znam par situacija) da se oslonis na nalaz MR i super...a tebi je sve losije i losije..ali posto je nalaz uredan ti nista ne preduzimas jer NISI BOLESNA !!!
Znam da bi ti najvise zelela da je tako...da si zdrava...ali ako nisi...treba dalje da se boris a ne da se uljuljkujes nalazom MR-a.

Znas..nekad ti se lekari mogu uciniti surovi i bezosecajni sa svojim izjavama kao tvoja doktorica koja je neeticki tako rekla svoje misljenje preko telefona.Medjutim,ja je razumem...ona je jednostavno sigurna u svoju tvrdnju i ne zeli da ti daje neke lazne nade...ono sto ona zeli a to se vidi otpocetka je DA TI POMOGNE !!! pa makar u pojedinim trenucima to delovalo i grubo.
Na zalost zracenje je uslovilo nastanak postradijacionog cistitisa...mozes da ocekujes da ces povremeno da mokris krv ali da te ne uplasim...to se desava jer se zracenjem malo sljusti sluzokoza mokracne besike.Tako da to u sustini trenutno nije od primarnog znacaja.

Posavetuj se sa doktoricnom i potrazi misljenje drugog radiologa...eto..to je otprilike misljenje svih nas...

Eto...cak i za Lazu Lazarevica imas protekciju :-D tako da...nema da se brines...WW ce nas obavestiti ako do toga dodje pa cemo ti doci u posetu...ili ti zajednickim snagama kupiti jedan laptop pa da chatujemo preko foruma :-D...mozda ce da nas banuju zbog toga..ali nema veze...(prijavicemo se pod drugim nikom :wink: )
 
Kosily, da ponovim i ja, mora da se uradi taj MR tog dela kicme, da bi se videlo o cemu se radi.
Slozila bih se sa Amfibijinim misljenjem da ponekad lekari deluju bezosecajno i grubo, nego u ovakvoj situaciji je bitnija njena strucnost i oprez.( Secas se kako su ti govorili da ti nije nista, mesecima ? :( ) , bolje je da se na vreme reaguje ako je potrebno.
Mozes i da potrazis misljenje jos jednog lekara sto se tice snimka MR koga vec imas, a i misljenje jos jednog onkologa ( sto rece WW :da su vise glava pametnije od jedne ) .

Puno te pozdravljam i javi nam se sta je bilo !!!
 
Kosili ja sam laik i nemam veze sa medicinom...ali osecam da tebi taj bol i to oticanje noge u opste nije vezano za karcinom...i da se tu nita nije povratilo...mozda je to samo neko ukljestenje prsljena ili zivca...ma ne znam sta je ali me sve ovo otezanje i ta snimanja nerviraju a znam i kako se osecas.I ajde vise...javi nam sta je bilo!PUNOOOO TE POZDRAVLJAM!!!!
 
Jos jednom hvala svima na podrsci. WW hvala ti puno,barem cu negde imati protekciju i malo mira;)
Amfibija,Pikax...potpuno se slazem sa vasim misljenjem.Da Amfibija dobro se secas i na poslednjem MR se pokazalo "nesto" na prsljenskim telima L-S kicme,kao posledica zracenja. Mislim da cu ipak uraditi ponovo MR tog dela,tj.kicme. Ovo je sada bio samo nalaz male karlice. Gospodin je bio kod dr i ona kaze da se ne mora svaki nalaz citati isto i da moze i da se ne vidi,ali da njeno iskustvo i obrazovanje,na osnovu moje klinicke slike,njoj ukazuje na recidiv. Otkazala mi je konzilijum od juce,dok sa nekim naj strucnjakom pregleda moje MR nalaze. Mislim da se zove Lavrnic,tako nesto.
Javicu vam sta se dalje desava. Ja ko spanska serija,u stotinu nastavaka,a sve jedno te isto:)
Ljubim vas.
 
Dr je detaljno uz nekog strucnjaka za citanje MR pregledala moje nalaze i sada zvanicno imam dijagnozu:
KARCINOM SE POVRATIO,NA ISTO ONO MESTO KOJE JE ZRACENO (OKO URETERA...) S'TIM DA JE OVOG PUTA ZAHVACENA I KOST PA SU BOLOVI ZBOG TOGA TAKO JAKI:(
Sta da vam kazem,ocajna sam i to je tako ocekivano,ali sa druge strane barem napokon znam sta se desava. U petak imam konzilijum,pa cemo videti sta ce odabrati od terapije. Moja dr je prvo da se samo taj deo prvo malo ozraci,pa onda na hemoterapiju.
Hvala vam svima na puno podrske i snage,koju ste mi pruzili da prodjem kroz sve ovo,a za dalje cemo videti. Znam da me cekaju teska vremena,ali se nadam da cu sve to nekako podneti.Iako sam '68 god,bila sam vredna pa imam ceru koja za mesec dana puni 18 god (joj kako ce majka da joj slavi rodjendan:(
I sina od 12 god koji ima uvek sve petice,sve dok je meni dobro. Nikada ga ne teram da uci ali kada sam ja na terapijama,operacijama....on kao da tera neki inat,pa mrzi ceo svet. Odmah popusti u skoli,svadja se sa nastavnicima...Moracu da zamolim razrednu da ga posalje kod skolskog psihologa,da malo porazgovara sa njim.
Eto zavrsavam ovaj serijal,pa se naravno citamo kasnije kada pocnu "muke".
Ljubi vas vasa Kosily!!!
 

Back
Top