Kad je aktivan program sa desktopa ni Makac!!!

vmarko

Zainteresovan član
Poruka
169
Stvar je ovakva!

Imam jedan program,koji kad je aktivan,odnosno kad radi odredjenu funkciju,ne moze se pomjeriti sa centra desktopa,niti se moze minimize i samim tim onemogucava rad sa racunarom,da li se to moze nekako popraviti da se moze mrdati sa njim ljevo desno a da se on ne vraca na centar stalno!

Kad nije aktivan,prozor se moze micati na sve nacine!!!
 
Ime nece nista znaciti jer ga sigurno niko ovdje nije koristio!Program je namjenjen za odredjenu radnju koja je potrebna vrlo malo ljudi!!

Program je domaceg izdanja,izgleda se neko igrao sa mojim zivcima,u podesavanjima nema nista!

Nesto sam mislio moze li se napraviti nesto u registri bazi,pa da se omoguci pomjeranje prozora!!!!


PS

Inace ja postujem na forumu onda kad sam iscrpio svoja rjesenja!!!
 
Ako je domaca proizvodnja onda je dakle programer koji je radio program ukinuo te opcije, isto kosto mezes da podesis nemogucnost vrsenja resize prozora itd itdDakle rjesenja nema, sem da nadjes izvorni kod i sam prepravis tu stvar i ponovo ga kompajliras.
Ovo naravno vazi ako nema u opcijama da se nesto oko toga promijeni. Vidi ima li opciju always on top. i iskljuci je, ako postoji.
 
Sucur:
Ako je domaca proizvodnja onda je dakle programer koji je radio program ukinuo te opcije, isto kosto mezes da podesis nemogucnost vrsenja resize prozora itd itdDakle rjesenja nema, sem da nadjes izvorni kod i sam prepravis tu stvar i ponovo ga kompajliras.
Ovo naravno vazi ako nema u opcijama da se nesto oko toga promijeni. Vidi ima li opciju always on top. i iskljuci je, ako postoji.

Mislio sam da postoji drugi nacin,od ovog sam i strepio!

Mjenjanje izvornog koda bi bilo povreda autorskih prava,tako da ta opcija ispada,i kad bi dosao dao izvornog koda!!!

Da li je moguce da si ti pogresio,i da se moze napraviti neka emulacija?????
 
Sucur:
Ako je domaca proizvodnja onda je dakle programer koji je radio program ukinuo te opcije, isto kosto mezes da podesis nemogucnost vrsenja resize prozora itd itdDakle rjesenja nema, sem da nadjes izvorni kod i sam prepravis tu stvar i ponovo ga kompajliras.
Ovo naravno vazi ako nema u opcijama da se nesto oko toga promijeni. Vidi ima li opciju always on top. i iskljuci je, ako postoji.

E pa bojim se da ovo nije tacno!!!
Evo upravo sam nasao poluodgovor na moje pitanje,postoji program koji stavlja aktivni prozor u tray,i naravno uradi to,ali kad ga vracam iz tray on postane mali,mali,
i onda mi je neupotrebljiv,jer mu ne mogu namjestati velicinu,ili ga ne vidim, u Taskbaru stoji ali ga ja ne vidim!Gdje je???,

za sve ostale prozore radi!!!




http://www.teamcti.com/trayit/trayit.htm
 
vmarko:
E pa bojim se da ovo nije tacno!!!
Evo upravo sam nasao poluodgovor na moje pitanje,postoji program koji stavlja aktivni prozor u tray,i naravno uradi to,ali kad ga vracam iz tray on postane mali,mali,
i onda mi je neupotrebljiv,jer mu ne mogu namjestati velicinu,ili ga ne vidim, u Taskbaru stoji ali ga ja ne vidim!Gdje je???,

za sve ostale prozore radi!!
http://www.teamcti.com/trayit/trayit.htm
Pa to je o cemu ti pricam server-klijent programi. To je fazon kako bi se koliko-toliko sprijecilo gasenje klijentskog software-a prilikom rada racunara.
Jesi li ikada vidio programe u igraonicama (PC) ?
 

Back
Top