Pagefile

sljamka

Početnik
Poruka
2
U stvari kada pokrenem Pagefile Defragmenter.exe fajl dobijem poruku-
PageDefrag requires the <Debug programs>privilege, zasto mi javlja ovakvu poruku i kako da mu omogucim ovu privilegiju da bih mogao da ga probam i koristim. Inace mi je prijatelj reporucio kao korisni programcic.
 
Cekaj, zasto bi vrsio defragmentaciju pagefile-a?
Kakva defragmentacija, kad ima opcija da se on pri svakom gasenju kompa izbrise! I cemu onda defragmentovati nesto u sta Windows smesta podatke radi brzeg rada?! Pa oni su u vecitoj promeni, i zbog toga svi su uvek fragmentovani! Sad ti izvrsis defragment(npr...) i pogledas posle 15 minuta igranja neke igre, ono jos veca fragmentovanost? Dakle nema poente u svemu tome.
 
Ne mora da se brise pagefile pri svakom restartu ako to ne zelis(ali posle svakog restarta njegov sadrzaj postaje besmislen za novu sesiju),to ima smisla defragmentovati samo ako mu je dodeljena fixna velicina razmislite zasto .Pretpostavljam da je sljamka mislio na defragmentaciju pagefile-a kao fajla ,a ne da defragmentira njegov sadrzaj.
Mada po meni uopste defragmentacija je cisto smaranje i gubljenje vremena jer se skoro nikakav porast performansi HDD-a ne vide ,jedino ako nisi sasvim siguran u mogucnosti svog HDD-a a treba ti za npr. grebovanje videa i pisanje 25mb/s real-time pa ono cisto za svaki slucaj to uraditi inace-waste of time.poz.
 

Back
Top