Emancipacija

emancipacija lat 1. oslobadjenje od svake zavisnosti, potchinjenosti, ugnjetavanja; dobijanje potpune samostalnosti i nezavisnosti, tj.osamostavljivanje i nezavisan zhivot od drugog;
2. oslobadjenje od zastareleh obichaja i shvatanja, od pogreshnih ubedjenja, predrasuda;
3. pravno: osamostavljivanje dece od ochinske brige, tj njihova zrelost i potpuno punoletstvo

emancipovati i emancipirati lat 1. osloboditi nekog nekog od zavisnosti ili pravne nejednakosti, od pogreshnih zastarelih shvatanja;
2. izjednachiti, osamostaliti, osavremeniti, modernizovati, uchiniti neshto naprednim boljim...
 
vidi aleksej ja sam sinoc bash dugo razmishljala o tvom pitanju i utvrdila da bi ti napravio veliku stvar za chovechanstvo ukoliko bi sam uspeo da odgovorish na sopstveno pitanje

jedna recimo magistarska teza koja bi dovela u vezu nechiji fizichki izgled i borbu za ljudska prava, a? shta mislish o tome ?

ajd ti razmishljaj , pa posle publikuj negde svoja razmatranja zasnovana na nauchnim metodama, da mogu posle da te citiram ovde na forumu :mrgreen:

& btw pera se interesovao za emancipaciju ,a koliko ja znam niko ga nije terao
 
raindog:
vidi aleksej ja sam sinoc bash dugo razmishljala o tvom pitanju i utvrdila da bi ti napravio veliku stvar za chovechanstvo ukoliko bi sam uspeo da odgovorish na sopstveno pitanje

jedna recimo magistarska teza koja bi dovela u vezu nechiji fizichki izgled i borbu za ljudska prava, a? shta mislish o tome ?


ajd ti razmishljaj , pa posle publikuj negde svoja razmatranja zasnovana na nauchnim metodama, da mogu posle da te citiram ovde na forumu :mrgreen:

& btw pera se interesovao za emancipaciju ,a koliko ja znam niko ga nije terao


Vidi, od tebe sam vise ocekivao.

Nije nista cudno da fizicki izgleda odlucuj mnogo toga.

Ako devojka izgleda dobro, ona ce u startu moci da mnipulise muskarcima, sto ce uticati na njen razvoj, nece imati potrebe da dokazuje bilo sta, kako su zene jednako vredne, i slicno, zapravo nece imati ni vremena, da tako nesto radi, izlazice zezace se, a cak i ako koristi internet, nece ga koristiti za neka dokazivanja.... Ona zna da moze malo da izbaci sise, i da smuva bilo kog tipa, i nije joj potrebno da bilo sta dokazuje.

A opet devojka, ili neko drugi, ako izgleda lose, ili misi da izgleda lose , pokusace da se "dokaze" na neki drugi nacin. Ima ih mnogo, neke idu razmisljanjem da ce se yebati sa gomilom tipova i na taj nacin dokazati da i ona moze svasta :roll: druge ce bas obrnuto nece nikom dati, ici ce logikom, "nisam neka riba ali svejedno ces da se potrudis oko mene" a takav se naravno nece naci niko nije lud da sa gaborom gubi vreme, pa ce to preci u pravilo da odbija sve, a i da se bori za prava zena, kad i onako nista pametnije nema da radi....

Opet ima onih koje ce se boriti za neka "ljudska prava" Boze moj, kao du su nekima uigrozena, i da nema vaznijih stvari, pa imamo gomilu NVO, kroz koje iskompleksirani ljudi lece svoje neke mane, i dokazuju se i ispoljavaju kreativnost na taj nacin.

Imao sam prilike da malo provedem vreme u nekimi NVO koje su se borile ko zna za sta, i znas sta sam primetio? NI jedne jedine ribe nisam video da lici na nesto..... Ni jedne jedine. Tipovi su isto bili ktastrofa! Znaci onaj tip ljudi kojima je najvece sexulano uzbudjenje, da surfuju po *** sajtovima internetom koji su dobili od grada ili ko zna koga isciganili jer su NVO....Znaci ne pricam napamet, nego samo iz iskustva....

O tome se KOMOTNO moze napisatai magistarska teza, bez zezanja, da studiram ili se bavim psihologijom, sto da ne... Ovako imam pametnija posla.

Drago mi je ako si sinoc bas dugo razmisljala o tome sto ja kazem, ako te to tera na razmisljanje. Ima tu necega.... Mada o tome ne treba razmisljati puno, ne moze se nista uciniti, pa je bolje samo potruditi se i ne biti takav.....

Ne izuzimam ni sebe, pa ja da sam zadovoljan mojim zivotom ja bih yebavao neke ribe, a bih ovde drvio i raspravljao sa tobom ili nekim drugim neke uzaludne teme...
 
Aleksej_BASO:
Vidi, od tebe sam vise ocekivao.

Nije nista cudno da fizicki izgleda odlucuj mnogo toga.

Ako devojka izgleda dobro, ona ce u startu moci da mnipulise muskarcima, sto ce uticati na njen razvoj, nece imati potrebe da dokazuje bilo sta, kako su zene jednako vredne, i slicno, zapravo nece imati ni vremena, da tako nesto radi, izlazice zezace se, a cak i ako koristi internet, nece ga koristiti za neka dokazivanja.... Ona zna da moze malo da izbaci sise, i da smuva bilo kog tipa, i nije joj potrebno da bilo sta dokazuje.

A opet devojka, ili neko drugi, ako izgleda lose, ili misi da izgleda lose , pokusace da se "dokaze" na neki drugi nacin. Ima ih mnogo, neke idu razmisljanjem da ce se yebati sa gomilom tipova i na taj nacin dokazati da i ona moze svasta :roll: druge ce bas obrnuto nece nikom dati, ici ce logikom, "nisam neka riba ali svejedno ces da se potrudis oko mene" a takav se naravno nece naci niko nije lud da sa gaborom gubi vreme, pa ce to preci u pravilo da odbija sve, a i da se bori za prava zena, kad i onako nista pametnije nema da radi....

Opet ima onih koje ce se boriti za neka "ljudska prava" Boze moj, kao du su nekima uigrozena, i da nema vaznijih stvari, pa imamo gomilu NVO, kroz koje iskompleksirani ljudi lece svoje neke mane, i dokazuju se i ispoljavaju kreativnost na taj nacin.

Imao sam prilike da malo provedem vreme u nekimi NVO koje su se borile ko zna za sta, i znas sta sam primetio? NI jedne jedine ribe nisam video da lici na nesto..... Ni jedne jedine. Tipovi su isto bili ktastrofa! Znaci onaj tip ljudi kojima je najvece sexulano uzbudjenje, da surfuju po *** sajtovima internetom koji su dobili od grada ili ko zna koga isciganili jer su NVO....Znaci ne pricam napamet, nego samo iz iskustva....

...pa ja se bas i ne slazem sa tobom zbog svog zenskog iskustva...biti dobra riba i manipulisati sa muskarcima moze biti zabavno u pocetku...ili devojkama koje su izuzetno iskomleksirane...ali sta se desava gledajuci sa aspekta devojke?
...muskarci ce naravno da gledaju izgled i lako ces ih obraditi ...ali tesko da ce neko zeleti da vidi zaista tebe...onakav kakav si...sta volis....celokupna licnost ostaje po strani jer jeon zslepljen tvojim izgledom ili dobrim sexom...i uglavnom stvaraju ideal o toj osobi...ne pokusavsi da prodru malo dublje u njenu psihu..pa i zasto bi?....sve njihove potrebe su vec zadovoljene...
 
Vidi aleksej ako je tebi cilj da ti chitav zhivot izgleda kao losh ***** film, that's fine with me...ti se lozhish na "dobre" ribe, smatrash da je bilo kakva emancipacija besmislena, i pri tom se zhalish da te dobre ribe ochekuju od tebe samo gomilu kesha

ja se lozhim na ljude koji umeju da razmishljaju i svoj mozak upotrebljavaju u neke korisne svrhe

e sad, to shto se tvoja svest nije pomerila od nivoa na kom zhenka primata manipulishe muzhjakom , svojim sisama, to vec nije moj problem

i dal cesh ti mene ili bilo koga drugog nazvati loshom ribom ili tipom je apsolutno irelevantno, jer time pokazujesh samo sopstvenu glupost i povrshnost... koja se mene opet ne tiche
 
Bliss:
...pa ja se bas i ne slazem sa tobom zbog svog zenskog iskustva...biti dobra riba i manipulisati sa muskarcima moze biti zabavno u pocetku...ili devojkama koje su izuzetno iskomleksirane...ali sta se desava gledajuci sa aspekta devojke?
...muskarci ce naravno da gledaju izgled i lako ces ih obraditi ...ali tesko da ce neko zeleti da vidi zaista tebe...onakav kakav si...sta volis....celokupna licnost ostaje po strani jer jeon zslepljen tvojim izgledom ili dobrim sexom...i uglavnom stvaraju ideal o toj osobi...ne pokusavsi da prodru malo dublje u njenu psihu..pa i zasto bi?....sve njihove potrebe su vec zadovoljene...


Pa naviknu se one na to... Nadju ekog kime mogu da manipulisu, mahom situiranog, a nije je briga da li ce da je gleda kao meso ili kao osobu.

Pa svet je pun takvih primera..
 
raindog:
Vidi aleksej ako je tebi cilj da ti chitav zhivot izgleda kao losh ***** film, that's fine with me...ti se lozhish na "dobre" ribe, smatrash da je bilo kakva emancipacija besmislena, i pri tom se zhalish da te dobre ribe ochekuju od tebe samo gomilu kesha

ja se lozhim na ljude koji umeju da razmishljaju i svoj mozak upotrebljavaju u neke korisne svrhe

e sad, to shto se tvoja svest nije pomerila od nivoa na kom zhenka primata manipulishe muzhjakom , svojim sisama, to vec nije moj problem

i dal cesh ti mene ili bilo koga drugog nazvati loshom ribom ili tipom je apsolutno irelevantno, jer time pokazujesh samo sopstvenu glupost i povrshnost... koja se mene opet ne tiche


Nije to nivo MOJE svesti, nego situacija u stvarnom zivotu.

Ja nisam rekao da is ti ruzna, ja cak to i ne mislim, ali buduci da nemas sliku u profilu, ne mogu da potvrdim suprotno, ja sam rekao da se samo lose ribe bore za emancipaciju, i traze neka prava, a ove dobre nemaju potrebe za tim...!

A "dobre" ribe su one koje imaju dobro telo, i svakako ga isticu. Zar ne?

A pametne su nesto drugo.... Ali jedno ponekad ne mora da iskljuci drugo, ali.... Know what I mean!
 
iole svesna osoba nema potrebu da je neko dozhivljava kao predmet ili parche mesa i
ja tebi ne mogu pomoci ako je svet u kome ti zhivish josh uvek na izvesnom evoluciskom nivou u kom se zhivot svodi na zadovoljavanje potreba po principu " u se , na se, i poda se", so :arrow:

nit imam potrebu da manipulishem nekim bilo chime, nit ima potrebu da svoju egzistenciju svedem sranye i karanye (ebala ih cenzura)
tako da ... samo ti uzhivaj u svom svetu, ja cu u svom i sve ce biti ok ...
 
raindog:
pa nije problem u emancipaciji, nego o tvom lichnom dozhivljaju tog pojma i shvatanja da je apsolutno sve shto se kosi sa tvojim nachinom razmishljanja u stvari upereno protiv tebe i chitavog mushkog roda, shto je totalno van svake pameti

sam si rekao da ne znash shta je emancipacija, a u startu je koristish sa negativnom konotacijom, shto je isto onako malo...:roll:

al nebitno, jer smatram da u stvari neznanje i nepoznavanje chinjenica lezhi u osnovi svakog sukoba

tako se npr kao i uvom sluchaju emancipacija od strane mushkaraca smatra nechim apsolutno negativnim, i to od strane onih mushkaraca koji se zhale na razno razne oblike sponzorstva i slichnog, ...
Pa ako se pominje emancipacija i pljuju muski onda naravno da ja imam negativnu konotaciju kod tog termina... sasvim logicno... A u celoj ovoj prici emancipacije ja uopste ne vidim zasto bi se morali tipovi pljuvati i napadati... jer zakljucujem da je emancipacija u principu i zajednicka stvar... osim u slucaju da se zene izbore za ravnopravnost sa muskima... sto isto smatram da je u redu... Ali opet ne vidim mesta pljuvanju tipova... Treba ispravno shvatiti emancipaciju... Neznanje a takodje i polovicno znanje uzrok neslaganja...

A kakve sad imaju veze "sponzorke" sa ovim? Ili to samo nesto ubacujes na moj racun onako usput... naravno da ne volim sponzorke... nikad ih nisam voleo i necu ih ni voleti... taj fenomen je za mene bolestan.... A i povezi ga sa emancipacijom... jel su se za to te zene borile? Jel to emancipacija kakvu su zelele... ili mozda kakvu neke sada zele? Jel sad treba neki muskarac da se pojavi da se bori za jednaka prava sa zenama? Ako se malo udubis zakljucices i ti sama da i ti ne volis "sponzorke".
 
raindog:
Cetkinova je odobravala razvod braka, „slobodnu ljubav“ i prekid trudnoće, kao privatne i lične odluke, te se zalagala protiv dvostrukog morala. Ona sama 1900. godine udala se za 18 godina mlađeg pesnika i slikara Fridriha Cundela i živela je zajedno sa njim i svoja dva sina u Štutgartu.
E sad se u ovu pricu ubacuju i mnoge druge zasebne teme...
1. razvod
2. slobodna ljubav
3. prekid trudnoce
Kakve tacno stavove ima emancipacija po ovom pitanju... Da li bi mogao neko detaljnije i opsirnije ovo da pojasni? (mislim da je ovo bitna stvar jer je ne razumu svi jednako)
 
raindog:
Zahtev ovog časa je zajednički i jedinstven front svih radnika kako bi se pobedio SPONZORIZAM, kako bi na taj način zarobljeni i iskorišteni dobili moć i snagu njihovih organizacija, i pravo na psihički život. Pred ovom obavezujućom istorijskom potrebom moraju ustuknuti sva politički, sindikalno, religiozno razdvojena stanovišta. Svi koji su ugroženi, svi koji pate, svi koji traže svoje oslobođenje pripadaju u jedintveni front za brobu protiv SPONZORIZMA i njegovih pristalica u vladi!" [/i][/font]
Hehe divno receno... :lol:
 
inspirion:
Izgleda da je raindog i komunista.
Gomila ljudi danas ima u glavi komunisticku ideologiju ali je to toliko napljuvano da je i njima samima to odvratno i nesto cega bi se neko trebao stideti... Raindog je Amerikanizovana(zapadizovana) 100%-entno...
Devojka koja nije spoznala sebe... Propaganda je cudo...
Al nema veze to nije sad tema ovde... Necemo mesati politiku ovde...
 
Bliss:
svaki potencijalni udvarac je bio odbijen zato sto je ona udata zena...pobogu pa sta bi svet pomislio? :)
Mmm :shock:
O kakvim udvaracima dok je u braku ti pricas?
Opet dolazimo na pogled emancipacije o braku.

Da li je emancipacipacija narusila, ugrozila i ponistila brak? Da li je brak postao samo slovo na nekom papiru? Da li se izgubila sustina braka? Jer emancipacija jeste oslobadjanje... ali brak nije oslobadjanje nego vezivanje. Da li su emancipacija i brak u suprotnosti? Da li su emancipacija i ljubav u suprotnosti?
 
Aleksej_BASO:
Zasto se sve gabori bore za zensak i ljudska pravai?

A dobre ribe ne....? ;)
Joj Aleksej... kao i mi sto ne volimo da neka devojka pljuje muske.... tako je ista stvar i sa pljuvanjem zenskih...
Na ovoj temi je nebitno kako ko izgleda...
Emancipacija je drustveni proces, i treba ga gledati sa globalnog nivoa...
 
oo ebote el se tebi sve treba crtati

sve se zasniva na ekonomskoj moci i prevlasti, ko ima novac ima moc
zhene nisu radile, nisu imale novac , nisu imale nikakva prava
zhene se borile protiv svoje ekonomske i svih drugih vidova potchinjenosti, za ravnopravnost
zhene se u neku ruku izborile za ravnopravnost, i nezavisnost od MUSHKRACA
mushkarci (neki ovde) se zhale kako neke zhene ochekuju od njih (mushkaraca) da ih izdrzhavaju, a pri tom im je nezamislivo da zhena ponasha kao shto se ponasha ON sam
(znachi treba da radi,al nema pravo glasa )
shto je u principu kontradiktorno ,
ispada da jedino MUSHARAC ima pravo da valorizuje shta je ispravno i shta ne i shta zhena sme i shta ne sme

da ne bude zabune ovde prichamo o emancipaciji zhena,

i ne verujem da ti i dalje pitash kakve veze imaju pravo na abortus, razvod i slobodnu ljubav sa emancipacijom

pa dala sam ti na prethodnoj strani leksikonsku definiciju pojma, stvarno ne znam na koji nachin treba da ti se objasni

da jedino chovek sam mozhe da odluchuje shta ce da radi sa sopstvenim telom i zhivotom , a ne da robuje ko zna kakvim predrasudama i tudnjim glupostima
 
raindog:
emancipacija lat 1. oslobadjenje od svake zavisnosti, potchinjenosti, ugnjetavanja; dobijanje potpune samostalnosti i nezavisnosti, tj.osamostavljivanje i nezavisan zhivot od drugog;
2. oslobadjenje od zastareleh obichaja i shvatanja, od pogreshnih ubedjenja, predrasuda;
3. pravno: osamostavljivanje dece od ochinske brige, tj njihova zrelost i potpuno punoletstvo

emancipovati i emancipirati lat 1. osloboditi nekog nekog od zavisnosti ili pravne nejednakosti, od pogreshnih zastarelih shvatanja;
2. izjednachiti, osamostaliti, osavremeniti, modernizovati, uchiniti neshto naprednim boljim...
Hmmm ... ovde se mora reci sta su to zastarela misljenja... da se ne bi pogresno protumacilo...
Da li je oslobadjanje od zastarelih obicaja - oslobadjanje od religije? Da li je predrasuda da je bog stvorio coveka? Da li je emancipacija u suprotnosti sa religijom?

Sta su to obicaji... ja se secam neke definicije... dugorocna usvojena ponasanja od strane vecine... Da li je emancipacija protiv svih obicaja?

Biti potpuno slobodan znaci biti bez ikakvih sprega i veza, bez opterecenja... bez poreza, bez dadzbina, bez birokratije koja gusi... Ali to je vec otelotvoreno u zakone. Da li je emancipacija protiv zakona? Da li je emancipacija protiv drzave?

Oslobadjanje pogresnih ubedjenja.... sta je to... ko je "bog" da kaze sta su ispravna ubedjenja? Nosioci emancipacije... moze se protumaciti... Daklem Gazdarica i Aleksej zakljucili da su to uglavnom pojedine zene... Da li se sme dati tolika moc samo pojedincima iz jedne grupacije?
 
Petar_Pan:
Mmm :shock:

Da li je emancipacipacija narusila, ugrozila i ponistila brak? Da li je brak postao samo slovo na nekom papiru? Da li se izgubila sustina braka? Jer emancipacija jeste oslobadjanje... ali brak nije oslobadjanje nego vezivanje. Da li su emancipacija i brak u suprotnosti? Da li su emancipacija i ljubav u suprotnosti?


zavisi sve kako sam posmatrash taj brak, da li verujesh u opshte u njega kao instituciju i u koje svrhe on sluzhi

ako ga posmatrash kao vezu dvoje ljudi koji su iz nekog nepoznatog razloga stupili u njega , onda on i nije nishta drugo do slova na papiru, pa i nema neke svrhe
ako ga gledash kao ekonomsku zajednicu u koje su dvoje ljudi pristupili samo iz materijalnih razloga, on je opet jednako besmislen
I ako ga u sushtini posmatrash kao zarobljevanje on opet nema nikakvog smisla ...

niko nikog ne tera da u taj brak stupi, a ljudi se zarad komshija, mame, tate, crkve i tetke iz australije i odluchuju na njega i onda im posle emancipacija kriva shto je brak propao, yea right

a mislim da ljubav i emancipacija nisu ni u kakvoj surotnosti nego da se u oba sluchaja radi o oslobadjanju , sopstvenoj spoznaji, i prepushtanju sopstvenim emocijama.
 
Petar_Pan:
Mmm :shock:
O kakvim udvaracima dok je u braku ti pricas?
Opet dolazimo na pogled emancipacije o braku.

Da li je emancipacipacija narusila, ugrozila i ponistila brak? Da li je brak postao samo slovo na nekom papiru? Da li se izgubila sustina braka? Jer emancipacija jeste oslobadjanje... ali brak nije oslobadjanje nego vezivanje. Da li su emancipacija i brak u suprotnosti? Da li su emancipacija i ljubav u suprotnosti?

kao to mislis o kojim?...hoces da mi kazes da ti je nezamislivo cak i u to vreme da su postojali muskarci koji su se udvarali samo na mnogo kulturniji nacin udatim zenama?
jel si ti svestan da koliko godina su moji baka i deka u braku?...on sad ima 90-i nesto...ona 80-i nesto...
...da Pero tu se zaista postavlja pitanje tvojih shvatanja....koja su cini mi se previse konzervativna....koliko ja razumem ti bi zenu stavio u kucu i ne bi joj dao da komunicira sa ostatkom sveta samo zato sto joj brak to nalaze????
...da nisi malo preterao???
...ja ne podrzavam feminizam koji je ovde dobio neke drugacije i po meni pogresne razmere...ali takodje ne podrzavam stavove kao sto su tvoji jer akosam te dobro razumela i ako stvarno tako mislis....na kraju ispade da su zene digle revoluciju bas zbog onih ljudi koji razmisljaju kao ti?
 
raindog:
oo ebote el se tebi sve treba crtati

sve se zasniva na ekonomskoj moci i prevlasti, ko ima novac ima moc
zhene nisu radile, nisu imale novac , nisu imale nikakva prava
zhene se borile protiv svoje ekonomske i svih drugih vidova potchinjenosti, za ravnopravnost
zhene se u neku ruku izborile za ravnopravnost, i nezavisnost od MUSHKRACA
mushkarci (neki ovde) se zhale kako neke zhene ochekuju od njih (mushkaraca) da ih izdrzhavaju, a pri tom im je nezamislivo da zhena ponasha kao shto se ponasha ON sam
(znachi treba da radi,al nema pravo glasa )
shto je u principu kontradiktorno ,
ispada da jedino MUSHARAC ima pravo da valorizuje shta je ispravno i shta ne i shta zhena sme i shta ne sme

da ne bude zabune ovde prichamo o emancipaciji zhena,

i ne verujem da ti i dalje pitash kakve veze imaju pravo na abortus, razvod i slobodnu ljubav sa emancipacijom

pa dala sam ti na prethodnoj strani leksikonsku definiciju pojma, stvarno ne znam na koji nachin treba da ti se objasni

da jedino chovek sam mozhe da odluchuje shta ce da radi sa sopstvenim telom i zhivotom , a ne da robuje ko zna kakvim predrasudama i tudnjim glupostima
Bezveze mi je ideja da se sve vrti oko love... al skroz je normalno da neko zeli da je finansijski nezavisan... Pa to zele i muski isto...

Znaci zakljucujemo da zena treba i da radi i da ima pravo glasa... pa sad i jeste tako... opet nema tu neslaganja muskih i zenskih... zasto ti kazes da neki muski kazu da zena ne treba da ima pravo glasa? Gde to kazu muski? Stvaras tenziju tamo gde je nema... Da li je ovo pocetak pogresnih predstava o emancipaciji?

Da vrlo bih zeleo svako posebno pitanje etaljno da se analizira i prodiskutuje. zanimaju me stavovi o: abortusu, braku, religiji, drzavi, musko-zenskim odnosima...itd...

O kakvom ti robovanju pricas... sta je za tebe robovanje? Jel brak robovanje? Jel placanje poreza robovanje? Jel veza robovanje? Jel ljubav robovanje?
 
Petar_Pan:
Bezveze mi je ideja da se sve vrti oko love... al skroz je normalno da neko zeli da je finansijski nezavisan... Pa to zele i muski isto...

Znaci zakljucujemo da zena treba i da radi i da ima pravo glasa... pa sad i jeste tako... opet nema tu neslaganja muskih i zenskih... zasto ti kazes da neki muski kazu da zena ne treba da ima pravo glasa? Gde to kazu muski? Stvaras tenziju tamo gde je nema... Da li je ovo pocetak pogresnih predstava o emancipaciji?

Da vrlo bih zeleo svako posebno pitanje etaljno da se analizira i prodiskutuje. zanimaju me stavovi o: abortusu, braku, religiji, drzavi, musko-zenskim odnosima...itd...

O kakvom ti robovanju pricas... sta je za tebe robovanje? Jel brak robovanje? Jel placanje poreza robovanje? Jel veza robovanje? Jel ljubav robovanje?


..Pero super ti je tema...jako mi je drago da napokon mogu nesto i da nauci raspravljanjem o tim temama...i super je ideja za postavljanje takvih tema...ali...cini mi se da si ti najmanje u ovoj prici dao svoje misljenje...uglavnom ides i komentarises tudje stavove...pa bih ja bas volela da cujem tvoj?
 

Back
Top