O Bogoljubu

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Његови рођаци пуцају на људе по кафана; газе људе по улицама; не зна се коме уопште припада његова највећа фирма, да ли и он то још увек зна; држава није добила ни динара на име свог удела у власништву; проваљен је у подмићивању посланика; шушка се чак да је албански лобиста... И поред свега тај човек опстаје на политичко-естрадној сцени Србије.
Феномену Богољуба приступа се са разних страна. Он делује као типичан учинак олигарха у банана републици. Наравно, његова телевизија (један од три приватна кандидата за националну фреквенцију) ће га одржавати у политичком животу докле год може. Док се не успоставе правила. Али ја ћу сада покушати да расветлим са једне стране са које се најчешће не расветљава. Са идеолошке. Иако се сматра да је његов покрет изразито антиидеолошки. Али и антиидеологија је идеологија...
Вратимо се у време његовог успеха. Када је добио 20% гласова на изборима за председника. И био трећи кандидат, испред кандидата владајуће коалиције. Неки „аналитичари“, рецимо онај космати Теофило су тада славодобитно узвикнули како у Србији нема „средњег пута“, како је то пораз вештачки наметнуте тезе да постоје једни и други екстремисти. Екстремисти су само једни, а једини избор је дакле демократе или радикали – OUR WAY OR HIGHWAY.
Е па то није тачно. Заправо су гласови „средњег пута“ гласови које је тада добио неубедљиви Маршићанин ПЛУС Богољубови. Иако су многи сматрали како ће он скинути гласове радикалима, то се догодило у мањој мери. Скинуо је гласове владајућој коалицији, и даље ће скидати гласове највише ДСС-у (занимљиво је и Г17+, мада тако нешто је на први поглед немогуће). Зашто је то тако?
ДСС каже НЕЋЕМО АЛИ НЕЋЕМО. Нећемо да будемо изопштени, али нећемо ни да се понижавамо. Богољуб каже ХОЋЕМО АЛИ ХОЋЕМО. Хоћемо у Европу (и свет) али хоћемо да све буде по старом. То тешко да ће моћи, али његови гласачи то не могу видети... То се и физички да видети – са једне стране европске звездице на застави покрета, Богољубово име међу звездицама, а са друге сечење ланаца и катанаца, махање салатом, проклињање „експерата“... квазипатриотска демагогија.
Кренимо од салате. У принципу то не иде са Европском Унијом. Протекционизам изван европских оквира углавном не може проћи. Али могуће је одлагати либерализацију која нам не одговара све док се то баш експлицитно не мора. Могуће је преговарати. Јер Европа познаје изузетке. То јесте била грешка „експерата“ која је довела до огромног дефицита који се тек сад санира. И до демагошких злоупотреба.
Ланци и катанци, њихово сечење. То већ неће да може. Односно може, али да Богољуб сам инвестира. Да држава опоравља нерентабилна предузећа то се у цивилизованом свету углавном НЕ РАДИ. Може понекад, ако је баш стратешки интерес, али то је пут којим се ређе иде. У принципу те транзиција тера да будеш на свом. Колико радиш толико и зарадиш. Тешко је наћи посао, али није једнако тешко некоме ко студира осам година и једва се провуче и некоме ко је био редован и солидан. То кад људи схвате мање ће веровати продавцима магле.
 
ja vec rekoh, to samo u Srbiji ima... da najveci gazda vodi, sustinski, levicarsku partiju...
lepo si primetio.. "oligarh u banana republici"
...
meni je to "piish" sto kaze efendija...
 
Нема само у Србији. Покушао Ходорковски да буде председнички кандидат ни мање ни више него комуниста. То скапирао Путин, па реаговао на време. И онда...
Panda%20in%20a%20cage.jpg

Слика дата због алузије где би неке наше Панде требало да заврше.

Али можда само у Србији баш све може да прође без васпитно-поправна мере....
 
Јесам брате, свака част!!!
Посебно је одличан опис.
Чекам да ме пусте из затвора на оном форуму, па ћу то звизнути на њихов форум Разно.
Па нек се препознају.
 
@duh sa sekirche

da ti nisi onaj mihajlov dejan? ovo bas lichi na njega...ovaka visprenost se retko kad susrece...mada u poslednje vreme oni koji sebe nazivaju "srednjim putem"(ma sta to znacilo) imaju sve vishe ovakvih bisera...i hoce sa nekim,pa onda nece,pa onda opet hoce,pa opet nece...pa opet.... dss-ovci,odlucite se vec jednom,ukoliko ikako mozete na cijoj ste strani i sta zastupate...demokratska salonska stranka
 
serb_pagan:
@duh sa sekirche

da ti nisi onaj mihajlov dejan? ovo bas lichi na njega...ovaka visprenost se retko kad susrece...mada u poslednje vreme oni koji sebe nazivaju "srednjim putem"(ma sta to znacilo) imaju sve vishe ovakvih bisera...i hoce sa nekim,pa onda nece,pa onda opet hoce,pa opet nece...pa opet.... dss-ovci,odlucite se vec jednom,ukoliko ikako mozete na cijoj ste strani i sta zastupate...demokratska salonska stranka

Па да
Косово или Европа
Мантија или напредак
Нација или свет
ДС или СРС
OUR WAY OR HIGHWAY

Ма пали бре!!!
 
Kuca mojih roditelja.
Dnevna soba.
Na istocnom zidu Ikona Svetog Georgija... i kandilo...
a desno od nje,u uglu, racunarski sto i home PC (namesten na - srpski cirilica xp) ... u istom delu prostorije...
...
kako to moze da stoji jedno pored drugog...? A?
...
ZATO STO TAKO TREBA DA STOJI !

Na svakom monitoru u kancelariji kod mene je po ikona Presvete Bogorodice...
Niko od zaposlenih se ne buni...

Kako to moze, a?

Nego to samo kod vas teletabisa ne ide jedno sa drugim...
Kod nas Srba ... itekako ide...
 
i ja sam srbin brate..i to cista rasa,prava srpska...i moj cale je ratovao u besmislenim ratovima..i jos dosta mojih rodjaka...ne cenis valjda srbe po tome ko ima vise ikona po kuci ili na poslu? ustvari,srbija je moja koliko je i svakoga na ovom forumu...ko je iz srbije

p.s.kod mene stoji jedino ikona Svetog Vasilija...i nijedna druga
 
Samo jednog Svetitelja i mozes da slavis.
...
Mene je uzasno iznervirao jovanovic kad je rekao da je sukob u Srbiji na relaciji kandilo ili kompjuter... pa je rekacija vise na to nego na tebe ili nesto sto si ti rekao.
 
commodore:
Samo jednog Svetitelja i mozes da slavis.
...
Mene je uzasno iznervirao jovanovic kad je rekao da je sukob u Srbiji na relaciji kandilo ili kompjuter... pa je rekacija vise na to nego na tebe ili nesto sto si ti rekao.

ma *ebes politicare i sta oni pricaju...poznato je da je cheda bio dobar ortak seseljev,pichili sah u bataji,to nije nikakva tajna...sve je to slizano
 
e to si, pagane u pravu... oni su u dilu, a mi se svadjamo izmedju sebe... ti misli sta oces, ja sta ocu, daj samo da donesemo zakone koji podrzavaju maksimum onoga oko cega se slazemo i brane minimum onoga oko cega se ne slazemo i to je to...
...
svak svoj posao... izbori su kad im je vreme i to je prost recept za mir medju nama...
 
ima posla... koliko oces... plata 200-300 evra... nego nece niko da radi... MOJNE ME TO...
znam bavim se privatnim poslom, STRASAN JE PROBLEM NACI NEKOG KO HOCE DA RADI.. i ume... sto je jako vazno... kod nas jako mali broj ljudi ista zna... mnogo je nepismenog sveta koji je u komunisticko vreme imao neki kancelarijski posao a u stvari po nivou znanja koje ima podoban je samo za manuelni rad... i sad kad su ostali bez posla... sad im je djavo kriv... ali to ce samo da se resi... glad je dobar motivator za paljenje mozga...
 
meni nije problem posao,al nemoj sad da pricas kako su privatnici zlatni i dobrice..nece da prime devojku koja planira da rodi dete...a da ne pricam o ophodjenju prema radnicima,tretiraju ih (vecina)kao poslednji olosh i kloshare...
 
serb_pagan:
meni nije problem posao,al nemoj sad da pricas kako su privatnici zlatni i dobrice..nece da prime devojku koja planira da rodi dete...a da ne pricam o ophodjenju prema radnicima,tretiraju ih (vecina)kao poslednji olosh i kloshare...
A kako se drzava odnosi prema njima ? " Ukoliko ne ...Gprs...kazne ce biti 50 000 ukoliko neizda bla bla kazna ce biti ..". kazne, kazne kazne .Niko ne gleda na privatnika kao nekog ko je sam stvorio prvo sebi posao a onda i drugima .Pa umesto da ceka sa zavoda ili bilo sta drugo on uplacuje za te svrhe ..Svako moze da bude privatnik i seljak je privatnik!
 
Ne jary to narod ne shvata... tio ovde niko jos ne razume... to je odnos prema kapitalu... nemamo mi to... svi jos oceukuju da IM DRZAVA DA nesto...
to vise nema... valjda se slazemo oko toga...
nego ako ti treba, bori se pa uzmi.
...
ali dugo je, predugo ovde trajao socijalizam...
 
commodore:
Ne jary to narod ne shvata... tio ovde niko jos ne razume... to je odnos prema kapitalu... nemamo mi to... svi jos oceukuju da IM DRZAVA DA nesto...
to vise nema... valjda se slazemo oko toga...
nego ako ti treba, bori se pa uzmi.
...
ali dugo je, predugo ovde trajao socijalizam . Ko razume shvatice.
 
E, kad smo vec kod lizanja!
Da li ste znali da je Bogi zaposlio svoje telohranitelje (Zeks, Vesko, Vucko) u MUP-u Srbije, bez obzira sto ne ispunjavaju ni jedan zakonom propisan uslov, a i stari su ko Biblija ...!
Kompletnu operaciju odobrio ministar, tako da sada mi siromasni poreski obveznici finansiramo Bogijevsko obezbedjenje!
Greota da nam roknu jos jednog Siptara, sta bi smo mi onda radili?
 

Back
Top