Aikido

milancebgd

Zainteresovan član
Poruka
234
Pozdrav svim aikidokama i onima koji još nisu imali prilike da se upoznaju sa ovom prelepom veštinom.
Nadam se da će se u ovoj temi naći dosta zanimljivih komenatra i razmene mišljenja o aikidou.
Poydrav svima
 
Aikido je zaista divan.Ja sam promenila mnogo sportova i ni na jednom se nisam zadrzala vise od godinu dana a aikido evo vec ide treca godina.Bas veceras sam otisla na prvi trening posle mesec dana pauze (kolokvijumi) i preporodila sam se....
 
jedi govna...
znam vrlo dobro da aikido nije sport, nisam mislila da je potrebno naglasavati
pomenula sam ostale sportove iz razloga sto je aikido ipak blizi sportu nego na primer muzici.
nisam mogla da napisem promenila sam mnogo instrumenata a aikido je jedini na kojem sam se zadrzala.kapiras?...ne? nema ni veze
 
india_girl:
jedi govna...
znam vrlo dobro da aikido nije sport, nisam mislila da je potrebno naglasavati
pomenula sam ostale sportove iz razloga sto je aikido ipak blizi sportu nego na primer muzici.
nisam mogla da napisem promenila sam mnogo instrumenata a aikido je jedini na kojem sam se zadrzala.kapiras?...ne? nema ni veze

Aikido kao i karate, kung fu, džiu džice (iz kojeg je aikido nastao odstranjenjem veštine napadanja), tek von do...i ostale...su Martial Arts...Majstorske umetnosti! iliti borilačke veštine...što je mnogo iznad sporta...to kompleksan sklop psihofizičke strukture...a podrazumeva se i kao sport...faktički na treninzima se i vežba kao sport...samo što vi nemate pojma o čemu pričate i napadate devojku bez razloga, to je posebna priča...
 
Ja bih samo da pozdravim Milanceta i sve ostale ljude dobre volje bez obzira na to sta treniraju. A bilo bi bas zanimljivo da jednom neka tema bude zaista posvecena samo razgovoru i razmeni iskustava a da se na nju odmah ne nakaci par ljudi koji ubedjuju jedan drugog da li je aikido sport i sta je bolje RA ili TA.

Trenirao sam nekoliko Borilackih vestina/sportova pre Aikidoa i sad sam tu gde sam, Nasao sam sebe u Aikido-u i ako Bog da, tu cu i ostati dok sam ziv. Ovo ne znaci da su te prethodne vestine bile losije ili bolje, vec sam jednostavno ja, kao pojedinac, nasao ono sto mene ispunjava i meni odgovara.

Pozdrav
 
Ne zelim da te kritikujem, ali nekada kada pronadjes ono sto trazis,I vestone ne sluze tome da nadjesono sto trazis, vec da postanes ono sto jesi.. Borilacke vestine su borilacke vestine samo to i nista drugo, treba da sluze svrsi, da se mi kao ljudi promenimo da budemo bolji. Kada to postignemo bicemo spremni za borbu bez obzira na vreme, mesto i protivnika. Sve ovo govorim iz licnog iskustva.

Neke vestine, su bogatije tehnikama i naravno treba vise vremena da se savladaju, neke su pak mnogo siromasnije, ALI NIKADA NE POBEDJUJE VESTINA VEC COVEK SA SVOJIM INDIVIDUALNIM KVALITETIMA.

POZDRAV SVIMA :!:
 
Nikolaj Dzugasvili:
Ne zelim da te kritikujem, ali nekada kada pronadjes ono sto trazis,I vestone ne sluze tome da nadjesono sto trazis, vec da postanes ono sto jesi.. Borilacke vestine su borilacke vestine samo to i nista drugo, treba da sluze svrsi, da se mi kao ljudi promenimo da budemo bolji. Kada to postignemo bicemo spremni za borbu bez obzira na vreme, mesto i protivnika. Sve ovo govorim iz licnog iskustva.

Neke vestine, su bogatije tehnikama i naravno treba vise vremena da se savladaju, neke su pak mnogo siromasnije, ALI NIKADA NE POBEDJUJE VESTINA VEC COVEK SA SVOJIM INDIVIDUALNIM KVALITETIMA.

POZDRAV SVIMA :!:

U suštini se slažem sa tobom.
Jedan naš veoma pametan čovek je rekao "Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka"
Pozdrav
 
POZZ aikidokama ja sam promenio nekoliko stilova od aikikia do tendoryu sada radim najvise dziu dzicu ali najvise utusaka na mene je ostavio tendoryu AIKIDO svim ljubiteljima aikidoa ovaj stil od srca preporucujem jer je to divna i jedina tacna tradicionalna osnova japanskog aikidoa u nasoj zemlji posle takve osnove lako vrlo lako se mozete nadograditi u ostalim vestinama borenja
 

Back
Top