Prolem sa instalacijom windows-a xp

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Vidite ovako:
Upravo pokusavam da instaliram XP Professional na jednom kompu, medjutim kada cim pocne instalaciju (odradi formatiranje, kopiranje fajlova, pripremu za instalaciju..) stane i prijavi mi neju gresku INCORRECT PARAMETAR!?!?!
Pokusao sam dva tri puta, ali svaki put isto!
CD je u redu (bar je do sada bio, instalirao sam XP sa njega par puta do sada i sve je bilo OK!), ne pada mi na pamet, sta moze da bude!
Evo upravo je u toku instalacija WIN2000 Professional-a, pa da vidim sta ce biti!
Ima li iko ideju zasto prijavljuje ovakvu gresku, meni nista nije jasno!!! :?: :?: :?:
 
Bosko,jel instaliras direktno sa cd-a ili ima DVD ili rezac pa prvo vostis 6 disketa pa tek onda cd,ako radis ovo drugo onda je mozda da ti je XP sa SP1 a boot diskete nisu za njega,ako je direktno sa cd-a onda ovo gore ne vazi a ne znam sta je,posto kazes da cd normalno instalira.
 
Ma jok, nije u pitanju DVD i diskete!
XP je bez SP1, i instalirao sam ranije sa ovog diska bez problema!Izgleda da ima neke veze sa boot loader-om (to sam saznao :D )!
Elem, instalirao sam WIN200 Professional, i sve je proslo OK!
Jedino ako budem hteo ipak na silu da instalram XP, nadam se da je sada, posto je instalacija W2K prosla OK, sredjen boot loader, i da ce mi prihvatiti XP instalaciju!
 
Evo sta sam saznao, mozda nekome bude od koristi:
izgleda da nesto nije u redu sa hardwerom na tom kompu koji me muci! Najverovatnije nije u redu hard disk, malo se zbunio! Prijatelji iz jednog servisa mi rekose da primenim aternativne metode "lecenja" hard diska,ali nisam bas u mogucnosti to da radim!
Elem, izgleda da XP nece da se instalira ako postoji i najmanja greska u hardweru za razliku od WIN 2000 koji je fleksibilniji po tom pitanju!
Pokusao sam da instaliran i W2K pa da uradim UPGRADE na XP, ali nista,prijavi gresku i ne da dalje!
Tako,instalacija W2K je prosla uspesno, i na tome ce se kako stvari stoje za sada i zavrsiti,dok ga ne odnesemo u servis da se to lepo sredi!Eto!
Pozdrav!
 

Back
Top