Problem za osnovnu skolu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazi sada, obojica bezite. Ovi su vam za petama. Trk, trk, trk izlazite iz sume i opet, trk,trk brisan prostor i ? Bum!!! Pred vama provalija. I duboka (ne mozete je pregaziti :D) i siroka, ne mozete je preskociti. Okolo nigde ni jednog drveta da na brzinu napravite neki most. Gledate levo, desno kad na zemlji noz!
(Izgubio ga onaj nas pronalazac sto je izmislio antigravitacionu masinu pa sa njom pobegao kada su njega jurili :D .Pazite, nije izgubio i masinu pa sa njom da zbrisete :D)

Za tili cas mozete preko a oni ne. Sa one strane im posle mozete i pokazati sredji prst :D

Hajde, bezite, pa mi se javite sa one strane!!! :lol:
 
DkJm:
Pored je mostic(koji naravno nisi spomenuo)i kad su presli onda su ga i prerezali :) !
I ja imam pravo da lupim, zar ne?
Pozz
Nije bio mostic. Bila je lijana, ali nema veze i to je na neki nacin most. Tacno, prerezali su je ali sada si i ti sa njima u grupi. Bezite dalje. Kada se jave njih dvojica da su presli recicu vam sta vas ceka na drugoj strani. :D
 
Ja se naspavao i dodjoh kod presecene lijane a vas nigde! I eto, znam sta se desilo. Ober, ti si poneo smajser ali si zaboravio municiju. Uhvatilo vas "konkurentno" pleme ljudozdera. Cekali vas jer im je poglavica Kuku-Lele odbubnjao (vidis da i u dzungli ima mobilnih telefona) da ste resili sve zagonetke sa njegove i da prelazite na njihovu teritoriju.
A tu je poglavica Joj-Ode-Moj koji ne daje nikakva pitanja kojima mozete da se spasete. Vezao vas za stub i cekaju da domacice pripreme lonac za kuvanje.

Ja ne bih bio nikakav drug kada ne bih pomogao.

Imate noz i presecite kanape kojima ste vezani. Dok oni igraju kolo i vesele se dobrom rucku bezite na istok i naici cete na utabanu stazu. Posle kilometar puta ceka vas ponovo raskrsnica. Opet na njoj stoji jedan od braca blizanaca ali ovoga puta iz plemena poglavice Oj-Ode-Moj. Njih dvojica nisu mnogo pricljivi i odgovaraju uvek sa DA ili NE. I odgovaraju samo na jedno pitanje. Ne znam koji ce od njih dvojice da bude na strazi. Da li onaj koji uvek laze ili onaj koji uvek govori istinu. Samo znam da na jednom od ta dva puta stoji razanj i kolac a drugi je prohodan i vodi u slobodu. Hajde, bezite vec jednom. Ne bih voleo da vas nabodu na kolac i stave na razanj. :D Uh umalo da zaboravim. Tamo su tri raznja i tri kolca a vi ste kompletni! :lol: (Mozda se kaze ko'ca, a ne kolca. Ali ne menja na stvari. Na oba "nabadaju" :D )
 
jeele:
hm...
zanimljivo :D
je l' bi mogao da pogledas zadatak iz matematike (logika je u pitanju)...i po mogucstvu objasnis...
u januaru sam postavila temu * MATEMATKA tako nesto...

I pored dobre volje i nedostatka vremena, nisam uspeo da pronadjem tu tvoju temu.
I nisam siguran da bih mogao da pomognem onome ko vise ne ide u osnovnu skolu :D
Probacu, ako mi das pravu adresu :D.
 
DkJm:
Pa opet pitamo: "Da li bi tvoj brat rekao da idemo ovim putem?"!
Ako kazu DA onda "palimo" suprotnim putem, a ako kazu ne idemo tim putem... :)
P.S. Ne mogu objasnjavati,ako je dobro nek objasni "poglavica" :) !
Nece vam poglavica nista objasnjavati. On vam je za petama i lovi rucak koji mu je upravo pobegao.Joj-Ode-Moj nije dobar kao Kuku-Lele. Zato brisite sto dalje i sto brze.

Ti nemoj mnogo brzo, sacekaj malo na Obera i Intru. Svratili su malo u sumu da se popiske. Umalo se nisu uneredili od straha. :D. Kad se jave, idemo dalje, niste jos ni na trecini puta! :D

PS; Sledeci put kada vas uhvate a vi dodjete na ovo samo mesto pitajte ovako: "Sta bi rekao tvoj brat kada bih ga pitao da li ovaj put vodi u slobodu?" I naravno morate rukom pokazati na koji put mislite. A objasnjenje si dao 100% ispravno. Ja vam oprastam malu nesigurnost kod formulacije pitanja. Tresli ste se od straha pa ste razumljivo, malo zamuckivali. :D
 
@Jeele

A koliki je zbir a koliki je proizvod? Njima si rekla a meni nisi!!! :D

Bez tih podataka ja ne mogu da odgovorim jer se radi o jednacini sa dve nepoznate a ja je ne mogu postaviti jer mi nisi dala resenje. (Nije fer, njima jesi meni ne :D)

Mislim da ti je ovo objasnjenje dovoljno da sama resis. Ako nije daj mi zbir i proizvod pa cu ti resiti ja. ( A mozda ce i Kuku-Lele dati ovim nasim lovcima pa ce resiti oni za tili cas :D Pogledaj samo kako resavaju ove probleme :D)
 
Ura, sada ste ponovo kompletni. Mislim da bi i Jeele trebala da se prikljuci. Mozda vas ceka negde na putu. Idemo!

Idete, idete, idete kad ono: Opet reka. Duboka, nema gazenja :D Obala peskovita i neuredna. Drvlja i kamenja po njoj! A na jednom kamenu sedi Jeele i place. Pored nje slon i vaga.

-Sto places Jeele?

-Ama kako da ne placem. Vec treci dan sam ovde i ne mogu dalje. Kuku-Lele mi dao ovog slona i vagu koja moze da meri samo 50 kila. Ja treba da izmerim slona a ne smem da ga isporcijam. Treba da mu ga vratim zivog a on ce mi dati kljuceve da otkljucam katanac i odvezem onaj camac tamo i odem na Kubu.
-Uh, je... ala je camac lep i veliki, svi mozemo u njega pa da zbrisemo, zakljucio DkJm

Hajde sad, izmerite slona, Jeele ce da ga vrati Kuku-Lele-u i mozete svi lepo na Kubu!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top