ojacati imunitet...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jak imunološki sistem je široka tema ali se u krajnjoj liniji svodi na umerenost i životu u skladu sa prirodom. Ovo mogu kompententno da kažem jer nisam bio poslednjih petnaest godina kod lekara ako se izuzme stomatolog. Međutim, proučavao sam razne metode lečenja, ishrane i preventive koji se u literaturi javljaju pod pojmom fitoterapija, makrobiotika i stare knjige koje sa aspekta modernog čoveka nemaju veze sa medicionom ( Biblija, Kuran, Talmud, Veliki Tao). Ima predivnih knjiga koja daju upustva za srećan i zdrav život a svoju su vrednost dokazale kroz test desetina, hiljada godina i mnoge generacije ljudi. Drugim rečima, predstavljaju duhovne tekovine čovečanstva. Sve sama možeš naučiti ako imaš volje i vremena. Samo pri izboru literatura treba da budeš izbirljiva (ako ništa drugo broj izdanja), jer sobzirom da je bolesnih sve više i na tržištu ima svega i svačega. Zanimljivo je da sve verske knjige u principu daju iste savete za dug i zdrav život. Čovek je ono što misli i šta jede. Izbegavaj veštačke vitamine i konvencijalne lekove uvek kada je to moguće i jedi hranu što manje termički obrađenu (80% alkalne i 20% kisele). Jačanje imuniteta podrazumeva promenu načina i mesta življenja, društva, razmišljanja itd. Više nebih uzurpirao prostor drugima. Pozdrav svima!
 
ovo je lepo receno. Mislim da ce neko dzabe da se kljuka ovim ili onim iz apoteke ako nije sredjen sam sa sobom. Bez nekog unutrasnjeg mira, da ne davim sad sa filozofijom, tesko ce da bude i zdrav.
 
Za pocetak treba prestati sa kljukanjem lekovima kad god se ne osecamo najbolje i koriscenjem antibiotika kao univerzalni lek za sve moguce bolesti i sve to naravno "na svoju ruku"...
....a zatim.... pravilna ishrana i sto manje vestackih preparata "za jacanje imuniteta" koji najcesce postoje da bi velike farmaceutske industrije zaradile pare..... :|
 
napamet naucene fraze mahom prazne, bilo kvazireligiozne, bilo tinejdzersko eksponirajuce;
ja bar kad nesto ne znam, potrudim se da saznam, istrazujem malo, raspitujem se, uporedjujem;
ne znam samo ko vama brani da pisete o zdravoj ishrani u skladu sa prirodom, verom itd? ovo je frazeologija mahom prazna, na momente suluda, ne mozete nista uciniti za svoj imunitet dok se ne promenite, preselite i isperu vam mozak:))
 
bas kao:
napamet naucene fraze mahom prazne, bilo kvazireligiozne, bilo tinejdzersko eksponirajuce;
ja bar kad nesto ne znam, potrudim se da saznam, istrazujem malo, raspitujem se, uporedjujem;
ne znam samo ko vama brani da pisete o zdravoj ishrani u skladu sa prirodom, verom itd? ovo je frazeologija mahom prazna, na momente suluda, ne mozete nista uciniti za svoj imunitet dok se ne promenite, preselite i isperu vam mozak:))
Za početak proanaliziraj dve stvari uz izuzimanje verske dimenzije, mada je to za vernika teško:
1) Božje zapovesti - sa praktične strane smanjuju stres (ne ubij, ljubi bližnjeg svog, ne čini prevare, ne kradi) koji se i od strane konvencionalne medicine fokusira kao jedno od najvećih izazivača bolesti još od njenog osnivača Hipokrata.
2) Post - najveći prirodni način odmaranja organizma od prekomernog unošenja toksične i masne hrane koju i zvanična medicina okrivljuje kao uzročnika hipertenzije i obolenja krvnih sudova uz sadejstvo sa ostalim faktorima (smanjena fizička aktivnost, gojaznost itd.)
Mislim da je najveće programiranje mozga u negativnom smislu serviranje zapadnog, hedonističkog načina življenja, karijerizma, bolesne ambicije, jurnjava za materijalnostima itd. Čovek koji je tako uposlen u kapitalističkom smislu reči nema vremena da živi a ne da pročita nešto pametno. Onaj ko ide na spavanje u dva ujutro jer je bio u provodu, gledao TV ili se seksualno dokazivao, ide na posao u sedam, ne doručkuje ili doručkuje lošu hranu, presedi u kancelariji osam sati u najčešće emotivno zatrovanoj sredini radeći posao koji je nekad ili nikad nije voleo, živi u urbanoj sredini sa velikom koncentraciji smoga i zagađenja koju samo košava može da rastera i ima još mnogo problema materijalne i nematerijalne prirode ne može imati dobar imunitet ako ne učini nešto za sebe u smislu izmene postojećeg stanja ili razvijanja mehanizama detoksinacije naročito ako je ovakav način ustaljen, tj. iz dana u dan. ''Čovek je jedina životinja koja pije kad nije žedna, jede kad nije gladna i vrši reprodukciju u svim godišnjim dobima'' (Volter).Da je to istina može se svako uveriti jer u svojoj okolini sigurno ima dosta takvih slučajeva koji žive od danas do sutra. O tome bi mogao još dugo da pričam ali i ovo je dovoljno. Pozdrav!
 
mozemo mi i o imunosupresorima, presadjivanju organa, mislim, daj neku jacu vezu sa temom, evo da se nadovezem, zasto je alkalna prolom voda dobra za varenje, da li je to jing ili jang?
nemam ja u nacelu nista protiv da saznam i naucim, samo ne volim pametovanje u prazno.
ok, ne preopterecivati se teskom hranom, imati u vidu unutrasnji casovnik, bioritam, vezbati na svezem vazduhu...
p.s. samo reci na kom si religioznom forumu, i eto mene da ti objasnim veliki tao;)
 
bas kao:
mozemo mi i o imunosupresorima, presadjivanju organa, mislim, daj neku jacu vezu sa temom, evo da se nadovezem, zasto je alkalna prolom voda dobra za varenje, da li je to jing ili jang?
nemam ja u nacelu nista protiv da saznam i naucim, samo ne volim pametovanje u prazno.
ok, ne preopterecivati se teskom hranom, imati u vidu unutrasnji casovnik, bioritam, vezbati na svezem vazduhu...
p.s. samo reci na kom si religioznom forumu, i eto mene da ti objasnim veliki tao;)

Po Taoizmu, dete se rađa i dobija ukupan energetski kapital u vidu dve vrste energije: YIN i YANG. Yin energija je neobnovljiva i data je jednom za ceo život dok je Yang je vid energije koji se u životu smanjuje ali se može i obnavljati. Uprošćeno, tao medicina uči da se energija bespotrebno ne troši, odnosno da se sa njom racionalno raspolaže kao ograničenim životnim resursom i predlaže niz oprobanih metoda da se zdravo i duže živi. Najbolji način da se produži život jeste da izbegavamo da ga skratimo! Zanimljivo je da Tao učenje o medicini posmatra čoveka kao bateriju koja se pri spavanju i ishrani puni, a pri budnom stanju i radu prazni. Spavanje je vrlo bitno za imunološki sistem jer su tada funkcije organizma na minimumu i on se puni energijom. To je vrlo bitna činjenica za noćobdije, jer ako nisu znali Gestapo je svoje najizdržljivije zatvorenike koje nisu mogli da slome batinama, drogama itd. mučili u krajnjoj istanci nespavanjem. No, to je duga tema.
Što se tiče odnosa između alkalne (bazne) i kisele (acidne) hrane, to je učenje sa Zapada isto o elektricitetu organizma (gle čuda kako ono staro i ovo novo pomalo liče) :) ali polazeći od ćelije ali ne od organizma. Kao što u akumulatoru ima kiselina, elektrolit i olovne ploče da bi on funkcionisao tako i u organizmu počev od nivoa ćelije mora da bude određeni odnos između alkalne i kisele sredine odnosno da sistem bude PH uravnotežen tj. da ne naginje ni kiselosti (rak, tumori, bolesti krvi i krvnih sudova) ili alkalnosti. Uostalom, postani član biblioteke ili nađi na netu jer više volim da budem u ulozi onoga koji sluša i uči (ako ima od koga i gde), nego onoga koji podučava. Jedna kineska poslovica kaže: ''Mudar zna šta treba da se radi, pametan kako treba da se radi, a vredan jednostavno to uradi''.
Ja sam, inače, umereno religiozan čovek, tj. malo da bih učestvovao na religioznim forumima, ali dovoljno da ne učestvujem na forumima sexa i ''ljubavi''. :) To ne znači da sam po ovim drugim pitanjima početnik. Naprotiv, imam dosta teorijskog u praksi proverenog znanja.:) Ovo kažem da me nebi shvatila kao nekog verskog fanatika ili ne daj Bože sektaša duge masne kose koji zuri u jednu tačku i ponavlja neku mantru.:)
Pozdrav!
PS Vidim da na nekim forumima razrađuješ vrlo ozbiljne ženske teme i dileme i ovo je moja malo zapažanje i dobronamerna šala na tvoj račun. :)
 
Zeleni caj je odlican za jacanje imuniteta a opste je poznato da ubija slobodne radikale koji ostecuju celije tkiva i organa,dovodeci do degenerativnih oboljenja i raznih oblika raka.
Smatra se da zeleni caj ima po jedinici za konzumiranje(soljici)najvecu kolicinu polifenola(300-400mg),i to ako je gusto pripremljen…Mislim da je bolji zeleni caj kupljen u prodavnici makrobioticke hrane,jer sam prilicno skepticna kada su u pitanju cajevi u kesicama…
Dobro je kombinovati zeleni caj sa drugim cajevima od koprive koja takodje jaca imunitet i odlicna je za krvnu sliku,zatim od kantariona,nane,hajducke trave…Uz sve to mozes koristiti ehinaceu,probala sam i odlicna je,med obavezno…
Beli luk mozes uzimati iseckan na sitne komade s vodom,kao kada pijes tablete,samim tim ces uneti vitamine a sprecices neprijatan dah…
Sumece tablete izbegavaj,vec unosi vitamine u sto prirodnijem obliku koliko god je to moguce.Zdrava ishrana je jako bitna a uz sve to i fizicka aktivnost.
Ono sto mene zanima je to da li je moguce kombinovati zeleni caj i kombuhu,posto je i kombuha prilicno jaka…
 
Med, propolis, polen!!!! Zito, zitarice cele, sa ljuskom.
Jezgro jednog oraha, dva - tri badema i lesnika, saka svezeg voca (sezonskog), kasicica meda, neko suvo voce (ne dimljeno!!!) za dorucak.
Puno svezeg voca i povrca u ishrani.
Meni stvarno pomaze.
Ako je bas neka epidemija oko mene, vitamin C u prahu 500mg dnevno. Znam da su i selen i cink dobri, ali ja izbegavam sumece tablete.
 
C vitamin je najbolji u obliku poliaskorbata, za razliku od sinteticke askorbinske kiseline, i zato to kosta. Danas je na vrhu - kalcijum-askorbat, kao sto vec rekoh, nekisela forma Ester-C. 500mg je nacesce sa postepenim oslobadjanjem, medjutim uzmem i sam ponekad sumeci C do 1000mg, mada fakat je manje se apsorbuje od gore navedenog - the most bioavailable form developed- metabolites in Ester-C ascorbate help the vitamin get the bloodstream faster and in larger amounts, penetrate white blood cells more efficienty, and waste only a fraction of what other vitamin C`s "send down the drain"

Minerali treba da su organski vezani, pa je tako selen organski vezan u pivskom kvascu najcesce i tu imamo domaci preparat u kapsulama - oligogal se.
 
After eating cooked foods, the blood immediately shows an enormous increase of leukocytes of white blood cells - corpuscles. The white blood cells are a first line of defense and are, collectively, popularly called "the immune system". This spontaneous multiplication of white corpuscles always takes place in normal blood immediately after the introduction of any virulent infection or poison into the body since the white corpuscles are the fighting organisms of the blood. There is no multiplication of white corpuscles when uncooked food is eaten.
The constant daily fight against the toxic effects of cooked food unnecessarily exhausts the body's strength and vitality, thus causing disease and the modern shortness of life.


Ne kuvana hrana je resenje. Lepo je receno, tokom kuvanja/grejanja unistavaju se minerali, nutricije, vitamini. Vitalni enzimi su unisteni. Jedi ne-kuvanu hranu. Ne razumem kakvu ulogu tablete imaju ? Kazite mi molim vas. Jedan od vas skoro da je celu stranu popunio od imena dopuna i tableta. Godinama hraneci se ne pravilno.. ne moze se popraviti tabletom ili dopunom. Recimo da moze, da tablete poboljsavaju imunitet, zar je uredu da ceo zivot koristi tablete? I sta bude ako tablete deluju i prestane da ih koristi ? Naravno da ce opet spasti imunitet. Koliko sam informisan svaki lek ima sporedan efekat. Jedna od najzdravijih hrana na planeti je ziv losos. Ne pecen nego ziv. Takodje je dobra stvar je ne-procesovan med. Onaj med koji nije prokuvan, sto sadrzi vitamine A,D,K,C + B i jos nekoliko...
Pored toga sam rekao i voce + povrce, znaci ne kuvano. + zeleni caj.
Moze jesti zivo govedje meso. Ukoliko mi ne verujete, isprobajte. Recimo da imate smrkavicu ili kijavicu, hranite se ovako 2 nedelje + trenirajte. I na kraju 2 nedelje kazite mi kako se osecate.
Znaci ovako:
------------------------
Ujutru;
Trcanje malo vezbe..recimo znojanje 10 - 15 minuta ili razgibavanje 30 min (nebitno bilo sta) posle toga:
1 banana + 1 jabuka + 1 jaje(zumance-zivo) + 2 kasike ne-procesovan med + mleko + promesati = jutarnji sejk.
Imedju obroka pojedite neko voce.

posle podne - rucak:
ne-pecen losos + preliv oliv uljem + so + biber + chili = rucak.
Imedju obroka pojedite neko voce.

uvece - vecera (mozete preskociti)
zivo govedje meso + luk + krastavac + kupus + paradajz + beli luk + paprika + chili ili biber = vecera

Naravno, dao sam primer sa malo voca, mozete dodavati sta zelite (od voca), ovo je samo jedan primer dnevne ishrane. Imam ovakvih 9 recepta, do nekog vremena sam imao 7, dok nisam dobio jos dva. Skoro 4 godine imam savrseno zdravlje, bez ikakve bolesti.
Uglavnom poenta ishrane mora biti onako kako su nasi preci jeli. Za chega smo zaista dizajnirani da jedemo.
Treba misliti sta su nasi preci jeli, recimo pecinski ljudi, razmislite razumom. Zene su skupljaje voca + biljke, dok su muskarci lovili zivotinje. Bukvalno su jeli povrce sa zivim mesom.( pre nego sto su otkrili za peceno) Takodje su jeli zive ribe. Ja jedem zivog lososa, samim tim sam rekao da je jedna od najzdravijih hrana na planeti. Sad mozda imate pitanje za mene "jer si ti video pecinskog coveka, jer ti znas da li je on bio zdrav ili ne?!"
Nisam video pecinskog coveka (ne jos)
Ali sam zato video mrtvog koji je umro pre 10000 godina. Da li ste im videli zube ? Imaju finije zube nego vase i moje zajedno. I imaju tvrde kosti. Ali u ono vreme nije bilo cetkice niti paste. Dok danas, vecina ljudi imaju trule zube iako koriste cetkicu za zube. Drustveno kuvanje i procesovana hrana je razlog, verovali ili ne.

Sto se tice spavanja..
Sirova hrana vas nece ostaviti sa umornim oscajom posle obroka. Postoji naklonost ka spavanju posle kuvanog/pecenog obroka. Za sirovu hranu je potrebno mnogo manje sna, i ostvarujete odmorniji san. "Spiritual Healing" i "Meditacija" su price za malu decu.
 
hrani se zdravo (nemoj da se kljukaš lekovima),nego pravi sama hranljive vitaminske obroke i vremenom ćes biti jača imunološki. posebno je važno da se dosta šetaš i izbegavaš zatvorene prostore gde ima puno ljudi da ne pokupiš neki virus.budi optimista.
 
Kada ojacas imunitet..nema potrebe da izbegavas bolesne ljude. Jak imunitet ima ulogu da te drzi dalje od bolesti. Jedini nacin da ojacate imunitet je preko ishrane, ne treningom niti bilo kakvoj fizickoj aktivnosti.
 
evo ja imam lek po kineskoj recepturi.sameljes 300gr belog luka i pomesas sa 300gr alkohola kupljenim u apoteci.to odstoji 10 dana.e sad pre neki dan ispricala prijateljica mojoj svekrvi.nisam sigurna kako se pije mislim da svakog dana pije prvo jednu kap,pa sutra drugu i tako 15 dana pa unazad.nisam ti rekla prvo procedis to sve posle 10 dana i dobijes kapi.dok ti sve to smuckas ja ti javljam kako se pije .znam da se to pije jednom u 5 godina.da je dobro za imunitet,da nikad ne dobijes daleko bilo kancer i za sve je dobro.to sam veceras cula.moram da se detaljno raspitam jer nameravam da napravim sebi
 
maja79:
evo ja imam lek po kineskoj recepturi.sameljes 300gr belog luka i pomesas sa 300gr alkohola kupljenim u apoteci.to odstoji 10 dana.e sad pre neki dan ispricala prijateljica mojoj svekrvi.nisam sigurna kako se pije mislim da svakog dana pije prvo jednu kap,pa sutra drugu i tako 15 dana pa unazad.nisam ti rekla prvo procedis to sve posle 10 dana i dobijes kapi.dok ti sve to smuckas ja ti javljam kako se pije .znam da se to pije jednom u 5 godina.da je dobro za imunitet,da nikad ne dobijes daleko bilo kancer i za sve je dobro.to sam veceras cula.moram da se detaljno raspitam jer nameravam da napravim sebi
Majo, jesi proverila kako se pije taj lek, bas si me zainteresovala s tim..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top