POVREDA NOGE

Hallo

Obećava
Poruka
61
Pre nepunih godinu dana sam imala povredu noge. Tada sam trenirala kick-aerobick redovno i intenzivno, tako da sam stekla naviku da se pre svakog vezbanja dobro zagrejem. Medjutim, najednom treningu mi se desilo da sam se bez zagrevanja upustila u vezbanje, uradila sam špagu (žensku) i osetila kao kidanje sitnih končića u nozi. U početku me ništa nije bolelo, nisam primetila nikakve promene, a onda sam posle mesec dana pauze opet počela sa vezbanjem. Par sati posle vežbanja,kada mi se noga ohladila, osetila sam neopisiv bol, noga mi je bila natečena, modra... Bolovi su bili nepodnošljivi.Fiziotarapeut je rekao da sam "pošteno" isteglila ligamente, i da je malo falilo da se pokidaju. Mesec dana sam išla na terapiju (struja,led,gelovi...), i to mi je prijalo,jer su mi svi mišići navodno bili spušteni. Imala sam slabe bolove u leđima, jer sam isteglila nogu iz samog kuka.
Prošlo je dosta vremena, a ja povremeno imam bolove u nozi,po dan ili dva, ne više. Obično kad se dugo ne krećem. Interesuje me da li su posledice jedne takve povrede trajne i da li noga uvek ostaje preosetljiva?Ima li neko iskustva sa ovakvom povredom?
Ljudi - obavezno se zagrevajte (na bilo koji način)
 
kao gost: ja imam (izmedju ostalog) jednu slicnu staru sportsku povredu - delimicnu rupturu ahilove tetive. rekli su mi tada (pre jedno 6-7 godina) da nije za operisati, nosila sam prvo longetu neko vreme, da bi posle zatvorili gips na jos par nedelja. posle toga je sledila rehabilitacija, duga prica, i nadalje sam slusala pomno sve sto mi je receno. rehabilitacija je podrazumevala i pravu fizioterapiju, i teretanu sa fizioterapeutom i svasta-nesto.
ta noga se nije nikad sasvim izjednacila sa zdravom; ja to ne osecam, krecem se najnormalnije, i uz i niz stepenice i svakojako :), no - posto mi je to bila odrazna noga, nikad vise tog odraza. sada jedino primecujem da posle dugog klizanja, ako nosim pancirke a ne kozne klizaljke, ponekad "zapinjem" tom nogom. no, moras uzeti u obzir da sam (vrlo verovatno :) ) imala mnogo vise godina nego ti :).

kao doktor: nisam te dobro razumela, ali fizioterapeut tu nije bas najkompetentnija osoba; oni znaju mnogo, ali ne vise od specijalista sportske medicine, ako treba i ortopeda i fizijatra. drugim recima, mislim da treba odatle da krenes, ako zelis maksimalno brz i uspesan oporavak.

mnogo srece :)
 

Back
Top