HIPOFIZA

malena_JA

Zainteresovan član
Poruka
115
Poslednje 2 godine imam problema sa neredovnim ciklusom.Moj ginekolog mi je prvih godinu dana iz meseca u mesec izazivao ciklus endometrilom koji je uspesno delovao.Onda sam presla na tablete PrimolutNor koji sam pila od 19 dana ciklusa i ciklus je uvek na vreme dolazio.Posle 6 meseci uzimanja PrimolutNora samo sam jedan ciklus dobila na vreme pa su se nastavili isti problemi.Radila sam analize prolaktina koji su u normali.Ginekolog sada sumnja na hipfizu.Ja sam inace dijabeticar od svoje 4 godine a sada mi je 28.Majka sam cetvorogodisnjeg sina,zelim da imam jos dece ali me ova situacija sa ciklusom zabrinjava.Sto se tice dijabeta,sa te strane sam VEOMA disciplinovana i svi su mi rezultati uredu kao i organi koji su ostali sacuvani.Za ne verovati,ali je bas tako.Molim Vas recite mi vase misljenje. ;)
 
Trebali bi ste da uradite T3,T4,TSH,FSH,estradiol,progesteron,LH. Takodje bi trebao ginekolog da vam uradi UZ, i kompletan ginekoloski pregled. Potrebno je i da se eliminise hipofiza kao uzrok, znaci CT scan glave. Tek posle toga moze da se razmislja o dijagnozi. Da li ste trenirali nesto(intenzivno)? Da li ste uzimali: proteine,steroide,amino kiseline? Da li imate anoreksiju,bulimiju? Da li mislite da vam je tezina ispod normalne?Da li drzite dijete? Kada je vasa majka usla u menopauzu? Da li su ti problemi poceli neposredno posle poradjaja? Ne brinite se svaka amenoreja i dismenoreja je obicno izleciva.
 
Moram prvo da Vam se zahvalim na odgovoru pa da odgovorim na vasa pitanja.Ovako,T3,T4 i TSH sam radila pre nepunih mesec dana i rezultati su u granicama normale>Ginekolog mi je uradio UZ i kompletni ginekoloski pregled.Pokazalo se da imam upalu desnog jajnika-blagu, i za to sam pila RINAC.Posto od januara meseca imam spiralu,lekar je potvrdio da i ona dobro stoji.U zivotu sam se inace uvek bavila sportom sve do trudnoce pa sam tek poslednjih 5 meseci krenula na ajrobik i povremenu teretanu ali ne uzimam,niti sam ikada uzimala stimulanese.Vodiom racuna o ishrani i trudim se da se zdravo hranim sa sto manje prteinske hrane a vise vitamina iz svezeg voca i povrca.Svojom tezinom sam zadovoljna,nisam mrsava ..imam 58,5kg a visoka sam 164cm.Problemi sa ne redovnim ciklusima su me pratili i pre trudnoce te su se tek 5-6 meseci pred ostajanja u drugo stanje uredili.Do pre 2 godine,znaci dve godine nakon porodjaja,ciklusi su bili redovni.Moja mama je u menopauzu usla sa svojih 48 godina.O svemu sam razmisljala i nisam nasla odgovor...zato se i plasim.U svakom slucaju,hvala Vam za savet!
 

Back
Top