Ad Aware SE i njegov firewall

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

-Eva-

Domaćin
Poruka
3.240
Od zaštite koristim Bit Defender 8 Professional Plus i Ad Aware SE Personal.
Preporučili su mi da uklonim SpyBot Search&Destroy jer nije potreban. Uklonila sam i ZoneAlarm jer Bit Defender ima firewall.
Danas kada sam vršila update Ad Aware-a ponudio mi je da updateujem i njegov firewall.
Pošto već imam Bit Defender da li mi je to potrebno?

Na Lavasoftovom sajtu o firewall-u piše ovo:
http://www.lavasoft.com/software/firewall/
 
hmmm... ne bih rekao... Firewall od kompanije Lavasoft se pojavio nedavno i nisam naisao na testove koji se nesto posebno hvale sa ovim, mada je jos sve to novo i ne zna se jos koliko stvarno radi i vrijedi. s obzirom da ti je firewall koji si do sada imala radio posao, zadrzi ga dok ne saznas nesto vise o ovom sto ti je ponudjeno..

Sto se tice SpyBot-a, ne vidim ni jedan valjan razlog zasto bi ulonila ovaj program, jer pored dobre detekcije gamadi posjeduje i TeaTimer koji te stiti u realtime vremenu, i ne vidim potrebu da se sklanja..

Poz.
 
-Eva-:
Od zaštite koristim Bit Defender 8 Professional Plus i Ad Aware SE Personal.
Preporučili su mi da uklonim SpyBot Search&Destroy jer nije potreban. Uklonila sam i ZoneAlarm jer Bit Defender ima firewall.
Danas kada sam vršila update Ad Aware-a ponudio mi je da updateujem i njegov firewall.
Pošto već imam Bit Defender da li mi je to potrebno?

Na Lavasoftovom sajtu o firewall-u piše ovo:
http://www.lavasoft.com/software/firewall/

Da čujem razlog za uklanjanje SPYBOT SEARCH & DESTROY?
Ovaj program je recimo Limunadi omogućio da ide na internet i sa virus kilerom jer joj se zavukla neka aplikacija koja je proveravala da li postoji zaštita...
Što volim savetodavce za tudje mašine...
A da SPYBOT nešto loše radi već bh pročitao na internetu...

Pazi kod firewall-ova da se ne "posvadjaju", uvek je neki AKTIVAN i koči drugog...
 
O cemu svi vi komentarisete?!
A i ova Eva sto je postavila pitanje?!
Ad aware SE pro/personal NIJE firewall!
Ni jedan firewall se nemoze updejtovati, vec se samo moze skinuti nova verzija. NIje to antivirus program!
Ad aware i Spybot S&D su programi za uklanjanje trojanaca, crva, malwera, itd. I njega je potrebno updajtovati najnovijim definicijama ovih napasti. Ne sumnjam ja da dobar deo vas zna cemu sluzi Ad aware, ali kako ste preskocili da vidite sta je napisala, nego vec krenuli u komentare.
Lavasoftov firewall je poseban program.


Ja licno preporucujem kombinaciju: Ad aware SE pro + Spybot S&D + Antivirus(po zelji) + Firewall (bilo koji osim Window Service packa 2).
Pozdrav!
 
GZ:
hmmm... ne bih rekao... Firewall od kompanije Lavasoft se pojavio nedavno i nisam naisao na testove koji se nesto posebno hvale sa ovim, mada je jos sve to novo i ne zna se jos koliko stvarno radi i vrijedi. s obzirom da ti je firewall koji si do sada imala radio posao, zadrzi ga dok ne saznas nesto vise o ovom sto ti je ponudjeno..

Sto se tice SpyBot-a, ne vidim ni jedan valjan razlog zasto bi ulonila ovaj program, jer pored dobre detekcije gamadi posjeduje i TeaTimer koji te stiti u realtime vremenu, i ne vidim potrebu da se sklanja..

Poz.

TACNO TAKO, GZ KRADES MI RECI.... ;-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top