Matrijah?

Artinve

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.459
Da, ucili su nas da je tako bilo nekada davno. Zene su bile svestenice boginje plodnosti.. Preko njih se prenosilo nasledje... A onda, jednog dana, muskarci su poceli da love... smislili su ratove, oruzija... Snaga je pocela da se ceni, a oni su bili mnogo jaci i vlast predje na njih.
Elem...ono sto htedoh da pitam je:
Da li zene ponovo dolaze na "vlast"?
Po meni su danas privilegovane u odnosu na muskarca. Lakse dolaze da posla (potreba za fizickom snagom se gubi), decu posle razvoda obicno dobijaju majke (nemojte misliti da sam protiv ovoga, jer mislim da su zene bolji roditelji), sve su bolje zasticene zakonima...
I na kraju, koja je uloga "savremenog" u celoj ovoj prici? :roll:
 
Zar nije matrijarhat?

Što se tiče teme ja sam radije za ravnopravnost poslova, s tim da neke poslove jednostavno treba prepustiti muškarcima, a neke ženama.
 
-Eva-:
Zar nije matrijarhat?

Što se tiče teme ja sam radije za ravnopravnost poslova, s tim da neke poslove jednostavno treba prepustiti muškarcima, a neke ženama.
...jeste moja greska zbrzao sam...da uvek cemo mi moci zajedno... samo ranije su zene pocinjale da nose pantalone, sluze vojsku...a danas se muskarci depiliraju, mazu kremicama :roll: ...da li je u pitanju unipolarizacija, ili matrijarhat?
 
Zašto su privilegovane? Daj konkretan primer. Lakše dolaze do posla??? :shock:
Ne lupaj. Niko ne prima ženu koja nije rađala. Osim rođak. A i on sa rezervom.
Zato što dobijaju decu? Novorođenčad? Ostavi ih tati da ih podoji... Gde je tu privilegija?
Ne razumem. Kako samo izvodite te zaključke?!
 
Ma u pravu je Artinve sve osim onoga da je majka bolji roditelj.
Apsolutno pogresno :!:
A zene jesu privilegovane u ovom drustvu.
Josh malo nekih 10god. i ogromna vlast ce da predje u njihove ruke.
Ravnopravnost polova :lol:
 
Artinve:
Da, ucili su nas da je tako bilo nekada davno. Zene su bile svestenice boginje plodnosti.. Preko njih se prenosilo nasledje... A onda, jednog dana, muskarci su poceli da love... smislili su ratove, oruzija... Snaga je pocela da se ceni, a oni su bili mnogo jaci i vlast predje na njih.
Elem...ono sto htedoh da pitam je:
Da li zene ponovo dolaze na "vlast"?
Po meni su danas privilegovane u odnosu na muskarca. Lakse dolaze da posla (potreba za fizickom snagom se gubi), decu posle razvoda obicno dobijaju majke (nemojte misliti da sam protiv ovoga, jer mislim da su zene bolji roditelji), sve su bolje zasticene zakonima...
I na kraju, koja je uloga "savremenog" u celoj ovoj prici? :roll:

nemam pojma, slabo se ja razumem u tu globalnu politiku...:roll:
mogu samo da kazem koja bi uloga savremenog bila u mojoj prici...

da mi bude prijatelj
i ljubavnik
i covek od poverenja
i da mu se naslonim na rame dok gledam tv ili spavam
i da ga drzim za ruku dok setam
eto...
ni manje, ni vise
mada, preteski su to zahtevi za savremene...:roll:
 
Lexa:
Zašto su privilegovane? Daj konkretan primer. Lakše dolaze do posla??? :shock:
Ne lupaj. Niko ne prima ženu koja nije rađala. Osim rođak. A i on sa rezervom.
Zato što dobijaju decu? Novorođenčad? Ostavi ih tati da ih podoji... Gde je tu privilegija?
Ne razumem. Kako samo izvodite te zaključke?!

U nasoj drzavi svakoko postoji problem u vezi sa svime pa i sa trudnickim bolovanjem, suzavas temu samo na nase prostore. Ja i dalje stojim iza toga da je zeni mnogo lakse da pronadje posao danas. Vecina oglasa se odnosi iskljucivo na zene...radnica, prodavacica...niko ovde ne govori o diskriminaciji muske radne snage, ali se zato mnogo prica o problemu kada sef nece da primi radnicu koja razmislja o tome da ima decu. Drugi deo koji se odnosi na majcinstvo je na mestu i to sam vec i rekao, majke jesu bolji roditelji. Ali njihova emancipacija polako gura muskarca u drugi plan. Samim tim savremene zene se redje odlucuju da budu majke.
 
Samim tim savremene zene se redje odlucuju da budu majke.[/QUOTE].....................jer je polovina muskaraca otisla u pedere,a ostatak se ili pozenio ili nema nameru da se zeni a kamoli da pravi decu:roll:
 
Cudno je to sto vecina zena ulogu "savremenog" pronalazi u ljubavi. Sta je sa finansijskim momentom? Da li je bitno da ima para, dobro zaradjuje, pruza finansijsku sigurnost, obezbedi lepu pecinu za porodicu?
A onda kada situacija dodje do trenutka usijanja obicno se saspe drvlje i kamenje na "gospodina popravicemo to"u nameri da mu se objasni kako je nesposoban muzjak koji nemoze da pruzi svojoj porodici osnovno. Zasto "savremeni" nema nameru da se zeni?
 
ako su muškarci jači od žena izboriće se za svoju dominaciju... aaa , neću valjda ja da im pomažem ili da im činim neke usluge... to već znači da sam superiorna.... jeste, nema pomoći za jačeg
 
loop:
Ma daj bezi, pokipile ste foru iz Sex i grad i sad je furate samo tako.
Pa nije vam ovo Amerika pa da svi zgodni frajeri budu ******.
Daj bre, vama stvarno treba zabraniti TV :idea:

Ja sam jedna od malobrojnih koja nije gledala tu seriju:roll: da si reko S.Holms,Prljava znacka, Na licu mesta.....pa da ti kazem ok,ali ovako.....:p
 

Back
Top