Nezabelezen slucaj

Poruka
21.521
Ali zaista nezabelezen . Reprezentacija sa ogromnom kolicinom kvalitetnih igraca propusta tri velika takmicenja . To se nikada nije desilo . Sada ce mnogi na forumu da se jave i da pokusaju da objasne kako to ustvari i nisu bas tako kvalitetni igraci i kako je taj Liverpul lud sto je doveo Markovica , kako ti golovi i asistencije Tosica u CSKA Moskvi i nisu bas neki reper , itd . . .

Ja cu ovde da govorim samo o cinjenicama .

U Evropi imamo 50 i nesto reprezentacija , na ovom EP ucestvuju 24 . Ja tvrdim da od Srbije bolje igrace ima samo nekih od 6 do 9 drzava . Nemacka , Francuska , Engleska , Spanija , Belgija , Italija , Holandija i ajmo reci jos da i Hrvatska i Portugal imaju za nijansu bolje igrace od Srbije ali onda moramo biti posteni do kraja i reci da Srbija isto tako za nijansu ima bolje igrace od na primer Poljske i Velsa .

Na EP imamo reprezentacije koje imaju daleko losije igrace od Srbije . Tu mislim na obe Irske , Svedsku , Island , Tursku , Madjarsku , Rumuniju , Cesku , Slovacku , Rusiju , Ukrajinu , Austriju , Svajcarsku , Albaniju . . . 90 posto igraca tih ekipa su teski anonimusi .

Pre nego sto napisete kako na primer Markovic i Tosic nisu bas tako dobri igraci i kako mi previse ocekujemo od njih zamislite sta bi bilo da oni igraju za neku od ovih reprezentacija koje sam nabrojao . U tom slucaju bi njih dvojica bili udarne igle i navodili biste ih kao dokaz snage i moci tih reprezentacija .

Na primer za Perisica svi ce reci dobar igrac i jaka karijera a za Tadica ce reci da mnogo ocekujemo od njega i da nije on bas toliko dobar kao sto mi mislimo . Uzmimo onda na primer Ljajica , decko se bukvalno naigrao u Fiorentini , Romi , Interu a mi kazemo pa i nije on nesto posebno . A sta mislite sta bi Irska , Island , Rumunija , Slovacka , Albanija dali da imaju takvog igraca ? ? ?

Za Kolarova , Ivanovica i Matica zna ceo svet i svi mi odlicno znamo kakvi su to fudbaleri . Za Nastasica i Maksimovica niko ne tvrdi da su Pike i Ramos ali brate realno ja ne vidim da Hrvati na ovom EP imaju neke zvucnije stopere sa jacim karijerama od tog Nastasica i Maksimovica .

Nama su Dusko Tosic i Basta rezerve i epizodisti a vecini selekcija na EP su igraci takvog pa i jos slabijeg kvaliteta jedino i najbolje sto imaju .

Tadic , Kostic , Tosic , Markovic , Mitrovic , Ljajic . . kakvi su to igraci i kakve karijere . Pa taj Tosic godinama unazad svake sezone ima po dvocifren broj golova i asistencija u jednom CSKA iz Moskve . Mi imamo i jaku klupu u vidu Zivkovica , pa onda ne znam Gudelja , Milivojevica , Sergeja Milinkovica . .

Pa ljudi sa ovakvim igrackim kadrom kada bi nasi igraci hteli da se bore i kada bi imali mentalitet nasih kosarkasa mi bismo ucestvovali na ovom EP u Francuskoj i lagano bismo se prosetali kroz grupu sa osvojenih 7 ili 9 bodova .
 
Kod Antica smo imali losije igrace a prosetali smo se kroz kvalifikacije i onda u Juznoj Africi pobedili Nemacku i falio nam je jedan gol da prodjemo grupu . Ne znam sta da mislim . Sad prestajem sa cinjenicama jer tesko da se sve ovo moze objasniti samo tim da fudbaleri ne zele da se trude i da izgaraju za svoju otadzbinu i naciju .

Ono dizanje dve ruke u vazduh Vidica a potom i Kuzmanovica u Juznoj Africi je dosta sumnjivo . Pa i ono sa Vidicem i Handanovicem je donekle sumnjivo . Sta reci za Djenovu . Meni ta prica da je Bogdanov nezavisan huligan bas i ne pije vodu . Tesko da on bez pokrica sluzbi moze onako da se ponasa po Italiji . Sto nije protiv Siptara zandarmerija pustila nekog drugog da udje u teren nego bas njega ? ? ? I taj dron nemoguce jednostavno da se pojavio bez odobrenja sluzbi i bezbednosnih organa .

Djenova i dron su u dobroj meri doprineli tome da propustimo dva velika takmicenja .

Srbija je definitivno svetski sampion po broju selektora . Koliko smo ih samo promenili ? Zasto nije doveden Antic ili Bora Milutinovic , pa eto ne moraju njih dvojica , moze i Djukic , ma i Stanojevic i brate jedan selektor i ostavis ga makar dva , tri ciklusa da radi i ne diras ga , znaci nekih 4 - 6 godina . Svaka ozbiljna reprezentacija ima godinama jednog istog selektora . Da li su u nasem savezu ljudi bas toliko glupi i nesposobni pa menjaju selektore ili tu ima i nesto vise . ?

Dokle sad daleko mozemo da idemo ? Zasto je prevarantima u nasem savezu dozvoljeno da rade samo u svom licnom interesu , da prave kombinacije sa menadzerima ? U svim drugim savezima u Evropima i na svetu jedini i glavni cilj je da reprezentacija bude sto jaca i da ima sto bolje rezultate a kod nas je kako vidimo vazan samo licni interes prevaranata u savezu i menadzera . Jel to zato sto je jedino nasa vlast od svih vlasti u svim drzavama toliko glupa i nesposobna da godinama i decenijama to dozvoljava ? Jel to sustina svega ? Ili je ona mozda jednostavno primorana na to ? Sad dolazimo do apsurda i do karikiranja . Zasto bi Ameriku , CIU i Vatikan boleo ****** za nas fudbal . .

Jel ova ponizenja u fudbalu uticu na nas mentalitet i nacionalni ponos ? ? ? Jel uticu na to da nas nema nigde u svetu da se pojavimo kao drzava na EP i SP u ubedljivo najpopularnijem sportu ?

Sve ovo sto sam ja izneo je tako nekako logicno ali nigde nisam nasao od tolikih strucnjaka i komentatora da na ovakav nacin neko sve odjednom obuhvati . Uglavnom se sve to prezentuje iz delova da se vlasi mozda ne bi dosetili . Uglavnom ono sto znam je to da kada su Orlici postali prvaci sveta prosle godine da je Cosic na N 1 napravio posebnu emisiju u kojoj je pola sata govorio o tome kako nije dobro to sto se na doceku skandira o Kosovu i kroz celu emisiju se nekako negativno gledalo na to opste slavlje , veselje i taj nacionalni ponos a znamo ko drzi N 1 i znamo da ti isti koji drze N 1 imaju ne uticaj u nasoj zemlji nego da ako cemo realno oni sustinski o svemu i odlucuju u nasoj zemlji vec 16 godina .

A opet se sve tako lepo slozi i poklopi i dodje na svoje , da eto u zadnjih 16 godina i imamo ovakvu situaciju u fudbalu , 2006. smo se obrukali kao niko i jedino smo imali taj ekces i izuzetak 2010 da se i nismo bas previse izblamirali. Sve ostalo je ravna linija . A dok na primer 90ih kada nismo bili pod sankcijama i pod kaznama vidimo da smo redovno ucestvovali i prolazili grupe na EP i SP .
 
Poslednja izmena:
Ove kvalifikacije su nam namestili zbog Albanije i oko toga nema spora.

Od vrhuske EU je nalozeno da se na aerodrumu puste navijaci i zvanicnici Albanije sa zastavama velike Albanije,sam trener Jermenije je izjavio da su njegovi igraci namestili mec a UEFA ni da pisne itd.

Pre toga smo imali Karadzica i Bogdanova i tako dalje.

Mada je Karadzic glavni uzrok,otpustio je Antica jer je ovaj trazio veliki novac koji je Karadzic mogao da lapi.
 
Ove kvalifikacije su nam namestili zbog Albanije i oko toga nema spora.

Od vrhuske EU je nalozeno da se na aerodrumu puste navijaci i zvanicnici Albanije sa zastavama velike Albanije,sam trener Jermenije je izjavio da su njegovi igraci namestili mec a UEFA ni da pisne itd.

Pre toga smo imali Karadzica i Bogdanova i tako dalje.

Mada je Karadzic glavni uzrok,otpustio je Antica jer je ovaj trazio veliki novac koji je Karadzic mogao da lapi.

Pa da je ostao Antic mi bi se kvalifikovali na sva tri velika takmicenja koja smo eto ipak propustili .

Ako sve svalimo na Karadzica onda moramo na one koji su ga postavili i koji su ga tolerisali - sve vlasti i bivse i sadasnje garniture a onda i te vlasti je neko postavio i selektirao .

I sta cemo ona da krivimo EU i NATO za lose rezultate reprezentacije . Onda bi trebali da se vratimo na pocetak i da razapnemo fudbalere jer su oni ti koji su na terenu . Zasto nemaju mentaliet kosarkasa , zasto ne zele da se bore za drzavni grb ? Ok nad kosarkom je mozda manji pritisak , manja je lova , manje je gledan sport , manje popularan i to sve . . . ALI da li nasi fudbaleri mogu da budu jaci u psihickom smislu i da se bolje nose sa svim tim i da u jednoj stvarno teskoj situaciji budu jaci nego sto jesu . To je veliko pitanje .

Ne treba se zavaravati sa Kokezom , on je apsolutno isti profil kao Karadzic i tu nema razlike .

U svoj ovoj situaciji je interesantno da niko ne spominje krivicu novinara . Zar nisu novinari duzni da zigosu i fudbalere i selektore i pogotovo savez ? ? ? Novinari se ponasaju kao da je sve ovo jedno normalno stanje i kao da je nasa reprezentacija po kvalitetu igraca tu negde sa Irskom i Bugarskom pa onda kao i nije sve to tako strasno . Oni kao da nas navikavaju i uce da budemo luzeri .
 
Pa kad su intelektualci sa stadiona pali na jevtinu provokaciju DRON
Džaba što su ekipe slabe kad nama pamet nije jača strana već samo ruke i noge

Pa ne možemo na prvenstvo mašuči rukama

Lazes . Nista mi strasno nismo uradili . Bilo koji drugi narod da se nasao u nasoj poziciji postupio bi isto ili daleko agresivnije . Siptari su prebili Srbe u sred Beograda na sred stadiona i nasi su stitili Siptare . Uleteli su da se biju dva navijaca i jedan redar i od njih trojice dvojica su popili batine od Siptara . Da je zastava Velike Albanije spustena u Atini ili Skoplju mogu da se kladim da u teren ne bi uletela da ih biju trojica nego trideset trojica a pazi ni Grcima ni Makedoncima Siptari nisu vadili organe i oteli deo teritorije .

I sam Dron nas jeste dosta osakatio ali i pre toga smo morali da pobedimo u Jermeniji a jedva smo izvukli nereseno . Ne moze Dron da bude jedini krivac za dva poraza od Danske .

Kakva pamet o cemu ti pricas ? Nas narod da nije pametan ne bi iznedrio tolike knjizevnike , naucnike , itd . . .
 
Nisi morao baš celu novu temu da otvaraš zbog ovoga, moglo je i u "Reprezentacija Srbije"...
Jbg, ajde taj dron, i ajde i tih -3 bodova, zbog kojih su zapravo Šipci dobili +6 nad nama (pobeda + nama -3). Gde je bre ostatak bodova?? Danci najbolje mečeve u grupi su odigrali baš protiv nas (oba ta meča), i od svih ekipa iz te grupe sa kojima smo igrali, oni su najviše pokazali protiv nas, a nisu se kvalifikovali. Portugalci kiksnu kući protiv Albanaca 0-1, a kod nas Matić i Kolarov prave gluposti u nebitnoj poslednjoj utakmici i ugrožavaju nas i za naredne kvalifikacije.. Jermeniju u gostima moraš da dobiješ ako hoćeš na EP.. Mi smo 100% zaslužili sve što nam se desilo (osim tog JEDNOG meča sa Albanijom kući), za sve su igrači sami krivi.
 
Pa to je fino Mamić objasnio kada je gostovao na RTSu, Hrvati su izgradili kult reprezentacije a mi nismo. I zato Hrvatski igrači kidaju kada igraju za repku i daju sve od sebe. A kad nam je savez takav kakav je, onda svi bezvoljno igraju. Kao da nemaju motiva, zabole ih drugim rečima. A to za Antića se slažem, jedino smo pod njim ostvarivali solidne rezultate, sramotno je što on nije zadržan, pod njim sigurno ne bi propustili sva ova takmičenja. I eto, sada se nismo kvalifikovali za EURo iako je proširen da prošireniji ne može biti, strašno. A kako smo samo loše igrali setite se Danske u obe utakmice i onog jedva izvučenog boda protiv Jermenije. Ne vidim da će se išta skorije promeniti, ako se kvalifikujemo to će biti čudo
 
I Hrvati imaju savez protiv koga su mnogi navijači ali kod njih i pored toga igrači grizu na terenu. Kod nas može da dođe na čelo fss ko god hoće džaba. Igračima je okupljanje reprezentacije prilika da pobegnu od klubskih obaveza, od porodice i prilika da se druže uz pivo i cigare. To je banda kome treba čvrsta ruka selektora i policijski čas da se uvede da bi se doveli u red.

Poslato sa D2303 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Ali zaista nezabelezen . Reprezentacija sa ogromnom kolicinom kvalitetnih igraca propusta tri velika takmicenja . To se nikada nije desilo . Sada ce mnogi na forumu da se jave i da pokusaju da objasne kako to ustvari i nisu bas tako kvalitetni igraci i kako je taj Liverpul lud sto je doveo Markovica , kako ti golovi i asistencije Tosica u CSKA Moskvi i nisu bas neki reper , itd . . .

Ja cu ovde da govorim samo o cinjenicama .

U Evropi imamo 50 i nesto reprezentacija , na ovom EP ucestvuju 24 . Ja tvrdim da od Srbije bolje igrace ima samo nekih od 6 do 9 drzava . Nemacka , Francuska , Engleska , Spanija , Belgija , Italija , Holandija i ajmo reci jos da i Hrvatska i Portugal imaju za nijansu bolje igrace od Srbije ali onda moramo biti posteni do kraja i reci da Srbija isto tako za nijansu ima bolje igrace od na primer Poljske i Velsa .

Na EP imamo reprezentacije koje imaju daleko losije igrace od Srbije . Tu mislim na obe Irske , Svedsku , Island , Tursku , Madjarsku , Rumuniju , Cesku , Slovacku , Rusiju , Ukrajinu , Austriju , Svajcarsku , Albaniju . . . 90 posto igraca tih ekipa su teski anonimusi .

Pre nego sto napisete kako na primer Markovic i Tosic nisu bas tako dobri igraci i kako mi previse ocekujemo od njih zamislite sta bi bilo da oni igraju za neku od ovih reprezentacija koje sam nabrojao . U tom slucaju bi njih dvojica bili udarne igle i navodili biste ih kao dokaz snage i moci tih reprezentacija .

Na primer za Perisica svi ce reci dobar igrac i jaka karijera a za Tadica ce reci da mnogo ocekujemo od njega i da nije on bas toliko dobar kao sto mi mislimo . Uzmimo onda na primer Ljajica , decko se bukvalno naigrao u Fiorentini , Romi , Interu a mi kazemo pa i nije on nesto posebno . A sta mislite sta bi Irska , Island , Rumunija , Slovacka , Albanija dali da imaju takvog igraca ? ? ?

Za Kolarova , Ivanovica i Matica zna ceo svet i svi mi odlicno znamo kakvi su to fudbaleri . Za Nastasica i Maksimovica niko ne tvrdi da su Pike i Ramos ali brate realno ja ne vidim da Hrvati na ovom EP imaju neke zvucnije stopere sa jacim karijerama od tog Nastasica i Maksimovica .

Nama su Dusko Tosic i Basta rezerve i epizodisti a vecini selekcija na EP su igraci takvog pa i jos slabijeg kvaliteta jedino i najbolje sto imaju .

Tadic , Kostic , Tosic , Markovic , Mitrovic , Ljajic . . kakvi su to igraci i kakve karijere . Pa taj Tosic godinama unazad svake sezone ima po dvocifren broj golova i asistencija u jednom CSKA iz Moskve . Mi imamo i jaku klupu u vidu Zivkovica , pa onda ne znam Gudelja , Milivojevica , Sergeja Milinkovica . .

Pa ljudi sa ovakvim igrackim kadrom kada bi nasi igraci hteli da se bore i kada bi imali mentalitet nasih kosarkasa mi bismo ucestvovali na ovom EP u Francuskoj i lagano bismo se prosetali kroz grupu sa osvojenih 7 ili 9 bodova .





Ovde sam stao sa citanjem......
Po milioniti put precenjus kvalitete nasih fudbalera.....
Sem Tadica,Matica i Ivanovica ostali su teski anonimusi.....
 
Naši igrači nemaju mentalitet kakav recimo imaju Hrvati.. To je glavni problem.. Požrtvovanost Hrvata i naših se ne može porediti. Mi imamo kvalitet, ali ne umemo da ga prikažemo. Vrativši Mihajlovića ili Antića na klupu, reprezentacija bi se preporodila. Pod Muslinom postoji ona mala doza optimizma koji svaki navijač ima prema svojoj reprezentaciji, ali opet treba pogledati i realnost. Ni pod njim ne igramo nešto posebno, većina će reći da je uspeh izboriti remi sa Rusima (1:1) međutim to i nije tako, s obzirom na to u kakvoj formi je Rusija uopšte i šta su uradili na ovom EURU. Teško da i sa Muslinom možemo u Rusiju, nadam se da grešim.
 
Brate ti si lud .

Ili samo trolujes .



Zasto,odlazak na prvenstvo bi bio realan rezultata,a sve preko toga veliki uspeh.......
Nemam vise zelju da se ovde s` tobom raspravljam o igri Tosica,Ljajica,Markovica,Maksimovica,Mitrovica i ostalih.....
Prvo moras da ogledas neku utakmicu gde oni igraju i posle da uporedi pisanje nasih sportskih novinara o njima,i onda ce ti neke stvari biti jasnije.....
Sportsko novinarstvo je kod nas obicno smece,prodane intelektualne kurhve koje ce za 50 ojra da pisu hvalospeve o nekom igracu...
 
Naši igrači nemaju mentalitet kakav recimo imaju Hrvati.. To je glavni problem.. Požrtvovanost Hrvata i naših se ne može porediti. Mi imamo kvalitet, ali ne umemo da ga prikažemo. Vrativši Mihajlovića ili Antića na klupu, reprezentacija bi se preporodila. Pod Muslinom postoji ona mala doza optimizma koji svaki navijač ima prema svojoj reprezentaciji, ali opet treba pogledati i realnost. Ni pod njim ne igramo nešto posebno, većina će reći da je uspeh izboriti remi sa Rusima (1:1) međutim to i nije tako, s obzirom na to u kakvoj formi je Rusija uopšte i šta su uradili na ovom EURU. Teško da i sa Muslinom možemo u Rusiju, nadam se da grešim.



Fudbalski savez je leglo kriminala......
A igra reprezentacije je samo nastavak toga na terenu.....
Sve dok ih neko ne pohapsi i osudi na visegodisnje kazne bice ovako a mozda i gore...
 
Zadnji put kad je savez doživeo korenite promene, je krajem 2000., kada je i zemlja zadnji put imala korenite promene. Izvucite zaključak sami.

Upravo tako . Ti shvatas sustinu . Bas o tome sam i ja ovde pisao .

- - - - - - - - - -

Tacno tako.
Nema tu puno kvalitetnih igraca i jos kad na to dodas njihovo poznato zalaganje na terenu dobijes ovo sto imas.

Nema ? Evo ja tvrdim da od 50 i kusur reprezentacija u Evropi da samo nekih 6 do 8 reprezentacija ima kvalitetnije igrace od Srbije u ovom trenutku .

Uzmi na internetu malo potrazi i pogledaj gde igraju nasi igraci , kakve imaju karijere i statistike , koliko utakmica , golova , asistencija .

A onda isto to uradi sa reprezentacijama obe Irske , Svedske , Islanda , Turske , Madjarske , Rumunije , Ceske , Slovacke , Rusije , Ukrajine , Austrije , Svajcarske , Albanije .

Pa uporedi nase igrace sa igracima svih tih reprezentacija .
 
Sotir je upravu da imamo bolje igrace od ovih ekipa koje je nabrojo ja razumem stav nekih da mi nemamo neki extra kvalitet i da je to skromno i da je to naduvano od strane nasih medija cak i slazem ali pazi nemaju ni ostali jos manje to vise govori o stanju u evropskom reprezentativnom fudbalu nego o nekom nasem 'kvalitetu' bilo kako bilo jesmo igracki kvalitetniji od ovih ekipa gore koje je nabrojo i to zaista nije tesko uociti...
 
Sotir je upravu da imamo bolje igrace od ovih ekipa koje je nabrojo ja razumem stav nekih da mi nemamo neki extra kvalitet i da je to skromno i da je to naduvano od strane nasih medija cak i slazem ali pazi nemaju ni ostali jos manje to vise govori o stanju u evropskom reprezentativnom fudbalu nego o nekom nasem 'kvalitetu' bilo kako bilo jesmo igracki kvalitetniji od ovih ekipa gore koje je nabrojo i to zaista nije tesko uociti...



Odlazak na prvenstvo bio bi realan i ocekivan rezultat,a sve preko toga uspeh....
Ali kada se uzme u obzir ko sve sedi u fudbalskom savezu,dobijemo to sto smo dobili.....
 

Back
Top