egipat

Na to pitanje apsolutno niko ne moze da ti da` odgovor,..... Ipak ce to sve ostati jedna velika misterija i sve ce se svoditi na nagadjanje,....
 
niko, osim grupe ljudi koji se zovu naucnici, i koji starost piramida i ostalih gradjevina ispituju ociglednim metodama...ranije od 2000 pne sigurno nisu...
uostalom, bila je tema...prosaraj malo po forumu...
 
Obersturmfuehrer:
niko, osim grupe ljudi koji se zovu naucnici, i koji starost piramida i ostalih gradjevina ispituju ociglednim metodama...ranije od 2000 pne sigurno nisu...
uostalom, bila je tema...prosaraj malo po forumu...
Zar verujes da sve sto naucnici otkriju je apsolutna istina,... ja se ne bih slozio.... Covek u sustini jako malo zna, on uglavnom oseca i nagadja,.....
 
ne, ne verujem ja svemu sto naucnici otkriju...
ali ako nekoliko naucnika, sa raznih strana sveta, postave tvrdnju da je ovaj kamen ispred moje zgrade star 2000 godina, i da su to utvrdili na osnovu c14 metode, ja cu i te kako biti sklon da poverujem u tome. Pogotovo, sto bih ja isto to mogao da proverim da imam odgovarajucu aparaturu...
tacno je da ljude velikim delom vode osecanja, ali opet, odredjenu meru moras da imas.
 
@Obersturfuehrer
Egipat je nastao 4000 god pre nove ere[otrpilike] dakle sasvim je moguce da postoje piramide i od tada :D
@Al_smo_Los
Egipat je nastao ujedinjavanjem Juznog I Severnog Egipta...dakle moglo je sasvim lako da bude da su i vodje tih predjasnjih egipata gradili piramide...
 
Datiranje pojedinih dinastija povezano je i sa brojem generacija i prosječnim životnim vijekom kao i poređenjem nekih važnih događaja sa vremenima kada su se oni dogodili prema drugim civilizacijama. Mislim da konkretno čovjek pita u vezi sa tvrdnjama nekog njemačkog egiptologa koji tvrdi da je našao neko neslaganje u odnosu na dosadašnje podatke što je čini mi se bilo ili na discovery-ju ili na BBC-u.
 
dakle, posto su dijagonalom skoro sve piramide okrenute u istom pravcu, naucnici skontali da su sve usmerene ka istoj zvezdi na nebu.

pa zasto su onda okrenute u SKORO istom pravcu? zato sto se i zvezde na nebu pomeraju tokom vremena, ali jako sporo...

i vrate oni film unazad par iljada godina i skontaju sta se tada tamo nalazilo (nisam siguran al valjda je i ispao njihov cuveni orion...) i skontaju da je razlika u smeru piramida uzrokovana pomeranjem polozaja zvezda tokom vekova! pa ako je svaka piramida pratila tu zvezdu (iz valjda oriona ili cega vec) pa skontaju sa +-5 godina kada su napravljene! i godine se poklope sa vecinom istorijskih predvidjanja! i istoricari (sem onih 10% sto se za.je.ba.se) se odusevise...

tako da je cela prica ipak negde oko 3000pne, nista od onih 5000pne. sorry...

al ova prica oko zvezda je jedna od najjacih potvrda starosti necega.....
 
Oximoron:
nebeski svod se pomera u roku od 1000 god a ne za +- 5 god...

pomera se kontinualno, dakle, danas nije isti ko juce...

egipcani ionako nisu znali da pomeraju piramide u tom smeru, njima je nebeski svod delovao nepomican (sem planeta i sl. naravno). +-5 godina je uspelo da ostavi trag, tako bar kaze zena koja je sve to premerila, a koja je astronom sa nekog univerziteta (cini mi se u UK, ali nisam siguran). al' objasni ti njoj to, siguran sam da ces se proslaviti! (i ona je, zar ne?)
 
Ja sam citao CLANAK i to NAUCNI u kome se tvrdi da je Ramzes III poginuo u avionskoj nesreci hahahahahahha kao, Egipcani su onda znali da lete raznim spravama, satro su imali svemirske brodove, pa je gorepomenuti vlastelin i vlastodrzac tokom rutinske kontrole svojih poseda diljem Afrike, Azije i Atlantidike ostao bez kerozina i srg'o se u neku pescanu dinu, tu se polomio, nagoreo i skoncao pre nego sto je mogao da posalje SOS signal svojim ljudima u bazi koji bi "choperima" dosli do njega i izvukli ga na foru "Black hawk down"..... Svasta covek procita na netu......

Ramzes treci.....vozio se po vazduhu pre brace Rajt hehehhehehe, PIONIR AVIJACIJE......heheheheheh
 
punk's not dead:
da li su piramide izgradjene 3000 pne ili ranije?pitam posto postoje dokazi i za jedno i za drugo,a ako su izgradjene 5000pne onda se istorija egipt skroz menja ili ima nekih rupa

Ako misliš na one piramide na Giza platou, zvanična nauka nema predstavu o datiranju jer metode određ. starosti materijala su strašno neprecizne. Najbolja, tzv. C 14 takođe ne može ništa odrediti jer se zasniva na ugljenikovom izotopu koji ima ograničen vek, i da ne dužim... iako će to poremetiti znanu istoriju, piramide su izgrađene negde pre 12 hiljada godina !!
A ni Egipat nije trajao od 3500-te kako istoričari navode...
Što se tiče prve Zoserove piramide kod Sakare u Sahari, ne znam ali mislim da je ona još starija.
 

Back
Top