top 10 ex - yu klubova ?

Ne znam sto se krijes,kao da je to neka sramota.Mislim,Vojvodina...ajde molim te.Ko jos navija za Vojvodinu?I ne samo njih nego i Radnicki,Cukaricki,OFK,Metalac,Rad...na njihove utakmice idu samo oni koji zive pored stadiona i to samo kad je lepo vreme.A navijas ili za Zvezdu ili za Partizan.Ne znam sto se krijes kad sam to primetio i ja koji ovde povirim jednom u mesec dana.

Nemoj Deki da te cuje da tako pricas za Radnicki
 
Ok ja sam napisao svoje misljenje da kad bi se htelo stvarno resiti to oko nasilja i tenzije da bi se moglo izaci na kraj sa tim .

I da se razumemo nisam ja mislio da sad mi iskacemo ko ludaci da to pravimo. Znaci moje misljenje je da sve ovo treba uraditi AKO ovi bogatasi naprave tu svoju zatvorenu ligu . A sva je prilika da hoce .

I sto se tice finansija pa za sta sluze Ivica Todoric, Milan Beko i slicni tajkuni ??? Za sta sluzi Gazprom, Telekom . . . I sta ja znam ima takvih firmi i po drugim ex yu drzavama... I ono sto je glavno pa bili bi valjda neki strani sponzori kao Gazprom i neki sa zapada . . . . . .

i sta onda? 3,4 kluba iz Srbije bi igrali tu ligu, a ostali mogu da se nose?

- - - - - - - - - -

pa Deki ne navija za Radnicki, samo ga simpatise

sam je rekao pred utakmicu u kupu izmedju dva kluba da zeli da ga Partizan osvoji
 
Ok ja sam napisao svoje misljenje da kad bi se htelo stvarno resiti to oko nasilja i tenzije da bi se moglo izaci na kraj sa tim .

I da se razumemo nisam ja mislio da sad mi iskacemo ko ludaci da to pravimo. Znaci moje misljenje je da sve ovo treba uraditi AKO ovi bogatasi naprave tu svoju zatvorenu ligu . A sva je prilika da hoce .

I sto se tice finansija pa za sta sluze Ivica Todoric, Milan Beko i slicni tajkuni ??? Za sta sluzi Gazprom, Telekom . . . I sta ja znam ima takvih firmi i po drugim ex yu drzavama... I ono sto je glavno pa bili bi valjda neki strani sponzori kao Gazprom i neki sa zapada . . . . . .

Brate kakav Todoric,kakav Beko dal si pametan :lol:
Oni prvo nemaju ni priblizno toliko novca da bi se nasi klubovi okrenuli na njih.Ovde pricamo o minimum desetak miliona eura nagradnog fonda a da ne pricam o ostalim troskovima.Beko,Todoric i njima slicni tu nemaju sta da traze.A oni i da hoce da ulazu u fudbal i da tu vide dobit do sad bi to i uradili.Nece ni oni da bacaju i poklanjaju svoj novac.Na prostorima bivse YU nema toliko jakih firmi koje bi to mogle da iznesu.A to takmicenje sigurno ne bi bilo dovoljno atraktivno da privuce strane sponzore.
Inace,ne kazem...ta ideja nije toliko losa ali je skroz neostvariva.Uostalom,te price o regionalnim takmicenjima podgrevaju samo Srbi i samo Srbi su za tu ideju.U ostalim zemljama niko nece da cuje za to.
 
Ne znam sto se krijes,kao da je to neka sramota.Mislim,Vojvodina...ajde molim te.Ko jos navija za Vojvodinu?I ne samo njih nego i Radnicki,Cukaricki,OFK,Metalac,Rad...na njihove utakmice idu samo oni koji zive pored stadiona i to samo kad je lepo vreme.A navijas ili za Zvezdu ili za Partizan.Ne znam sto se krijes kad sam to primetio i ja koji ovde povirim jednom u mesec dana.

Radnicki je jedan od najgledanijih klubova u nasoj raspaloj ligi. 2013-e je bio odmah iza Zvezde, 2015-e iza Zvezde i Partizana a i sada je jedan od najgledanijih kod kuce. Mislim da je ponovo iza Zvezde ove sezone.
 
Brate kakav Todoric,kakav Beko dal si pametan :lol:
Oni prvo nemaju ni priblizno toliko novca da bi se nasi klubovi okrenuli na njih.Ovde pricamo o minimum desetak miliona eura nagradnog fonda a da ne pricam o ostalim troskovima.Beko,Todoric i njima slicni tu nemaju sta da traze.A oni i da hoce da ulazu u fudbal i da tu vide dobit do sad bi to i uradili.Nece ni oni da bacaju i poklanjaju svoj novac.Na prostorima bivse YU nema toliko jakih firmi koje bi to mogle da iznesu.A to takmicenje sigurno ne bi bilo dovoljno atraktivno da privuce strane sponzore.
Inace,ne kazem...ta ideja nije toliko losa ali je skroz neostvariva.Uostalom,te price o regionalnim takmicenjima podgrevaju samo Srbi i samo Srbi su za tu ideju.U ostalim zemljama niko nece da cuje za to.

Mislim da gresis kad su upitanju sponzori interesovanje bi bilo nenormalno ceo balkan bi gledo te utakmice znaci gde je intereosvanje tu su i pare tu si i sponzori mech recimo Zvezda Dinamo ja sam ubedjen da bi bio pun stadion pa kolka got cena karte bila...i dijaspora da nepricamo svi bi trazili tv prenose i nebi pitali kolko kosta...samo je pitanje bezbednosti mislim 'samo' da li se mogu obezbediti takve utakmice...ali ako bi bilo dovoljno novca tu bi bilo i resenja mozda "oformiti jedinicu specijalnu policiju samo zaduzenu za te utakmice" ehhehehe znam da zvuci kao wtf ali bezbednost je ozbiljan problemi kao takvom bi se trebalo najozbiljnije pristupiti makar to znacilo i oformiti jednice specijalno za utakmice :) ...za komentar o Zvezdi i Tibilsiju neznam sto ti je to trebalo...samo su na marakni padali velikani samo su pred zvezdom najveci padali kroz istoriju to i ti znas..
 
1.Црвена Звезда - Београд
2.Плитвице - Мукиње, Плитвичка Језера (-1995. више не постоји)
3.Папук - Слатински Дреновац (-1991. више не постоји)
4.Братство - Кључ (-1995 данас не зове nk Ključ)
5.Борац - Бања Лука
6.Војводина - Нови Сад
7.Јединство - Бихаћ (данас nk)
8.Карловац
9.Бачка - Пачир
10.Спартак - Суботица
 
Tu je pre svih "velika cetvorka" , Partizan, Crvena Zvezda , Hajduk i Dinamo , zatim rekao bi jos 2 velikana iz Sarajeva , Zeljeznicar i Sarajevo, Vardar i Buducnost, a u top 10 bi mozda mogli da se "prosvercuju" jos recimo Radnicki iz Nisa i Vojvodina, doduse Vojvodina svakako jer ipak su bili i prvaci te velike Jugoslavije i tek treci srpski klub koji ima titulu prvaka Jugoslavije.

Takodje klubovi koji nisu bili preterano jaki na saveznom nivou i konkurenti za titulu ali su imali veliki ugled i reputaciju na lokalnom i republickom nivou su : OFK Beograd (klub sa jako dugom istorijom i tradicijom) , Borac iz Cacka, Proleter, Velez iz Mostara, Sloboda iz Tuzle, Borac iz Banjaluke, NK Osijek, Rijeka, Sutjeska iz Niksica, Olimpija iz Ljubljane i u principu to bi bilo to ;)

Eh to je bila liga, velika Jugoslavija a samo cini mi se 10 ili 12 klubova u prvoj ligi i maltene svako kolo derbi, u toj ligi nisu uopste postojale stvari kao sto su laka gostovanja i unapred dobijene utakmice, tu maltene niko unapred nije mogao da racuna na bodove.

Uostalom bas me zanima i danas eventualno koliko bi Partizan i Crvena Zvezda nakupili bodova u sezoni na gostovanjima u Splitu, Zagrebu, Sarajevu, Tuzli, Mostaru, Skoplju, Rijeci, Ljubljani, Mariboru.........sigurno ne mnogo , znaci od nekih 17,18 utakmica u gostima tokom sezone , ne bi sigurno imali vise od nekih 5,6 pobeda u gostima (ako i toliko), kao uostalom sto tesko da bi bilo koji timovi iz drugih republika odnosili bodove iz Beograda.

Da kojim slucajem jos uvek postoji ta nekadasnja liga, verovatno bi u kladionici to bila liga sa najmanje "dvojki", svaki bod u gostima bi bio kao kuca.
 
Mogli bi se dogovorit po kojim ćete kriterijima birat klubove. Jedni biraju klubove koji su trenutno najbolji, a drugi biraju povijesno najbolje. Ako se bira za tu neku imaginarnu regionalnu ligu, valjda bi trebalo birat trenutno 10 najboljih klubova, radi kvalitete nogometa koji bi se igrao. Pa tako imamo liste na kojima nema mjesta za Rijeku i Maribor, ali ima za Budućnost iz Podgorice, Borac iz Banjaluke, Olimpiju, Radnički iz Niša, OFK Beograd itd.
 
Poslednja izmena:
Torca voli samo Hajduk Spalato! Aleale-aleale! :mrgreen:

hnk-hajduk-split-vector-logo.png


:per:
 
u zadnjih 10 godina to su:

1. dinamo - 10 titula, konstantno igra grupnu fazu le ili lš
2. partizan - 7 titula, češto igra grupu le, 2010 grupu lš
3. maribor - 6 titula, jedini tim sa ovih prostora koji je prezimeo u evropi, 2013/14 u le
4. rijeka - nekoliko puta igrala grupu le
5. hajduk - jednom igrao grupu le
6. zvezda - 3 titule
7. zrinjski - 3 titule
8. železničar - 3 titule
9. vardar - 4 titule
10. priština - 4 titule
 
u zadnjih 10 godina to su:

1. dinamo - 10 titula, konstantno igra grupnu fazu le ili lš
2. partizan - 7 titula, češto igra grupu le, 2010 grupu lš
3. maribor - 6 titula, jedini tim sa ovih prostora koji je prezimeo u evropi, 2013/14 u le
4. rijeka - nekoliko puta igrala grupu le
5. hajduk - jednom igrao grupu le
6. zvezda - 3 titule
7. zrinjski - 3 titule
8. železničar - 3 titule
9. vardar - 4 titule
10. priština - 4 titule

Među titule računaš samo osvojeno prvenstvo ili i kup?
 
u zadnjih 10 godina to su:

1. dinamo - 10 titula, konstantno igra grupnu fazu le ili lš
2. partizan - 7 titula, češto igra grupu le, 2010 grupu lš
3. maribor - 6 titula, jedini tim sa ovih prostora koji je prezimeo u evropi, 2013/14 u le
4. rijeka - nekoliko puta igrala grupu le
5. hajduk - jednom igrao grupu le
6. zvezda - 3 titule
7. zrinjski - 3 titule
8. železničar - 3 titule
9. vardar - 4 titule
10. priština - 4 titule

Nakon raspada Juge, u Europi su prezimili i Hajduk ( QF LP) i Varteks ( QF KPK)
 
Ево и моја листа, али не по реду, наравно прва је Звезда а осталих 9 су: Партизан, Војводина, Леотар, Борац Бања Лука, Хајдук Сплит, ОФК Београд, Олимпија, Будућност Подгорица, Динамо Загреб и Велез.
 

Back
Top