Sstamparija+sstampanje+problem

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
Uradio sam neku knjigu koja sedi u sstampariji i cceka na sstampanje. Danas me zvao lik i kazze da ima probleme pri sstampanju kad zada neki kontra ssift nessto ne ispadne kako treba... :? :?
Knjiga je radjena u wordu 2003..format b5 zna li neko u ccemu je problem ja nissta ne kontam
 
Da bi tekst koji si prelomio mogao da se stampa (u stampariji) mora se okrenuti da izgleda kao u ogledalu i tako se tera na paus (u losijim stamparijama) ili film (u ozbiljnijim). Ako si ti to prelamao u wordu to nije uradjeno kako treba jer word nema opciju da stampa okrenuto kao u ogledalu (miror). Probaj taj tekst ubaciti u pdf pa neka onda proba da ga iz Acrobata stampa okrenuto.
 
Red_Zmaja:
Uradio sam neku knjigu koja sedi u sstampariji i cceka na sstampanje. Danas me zvao lik i kazze da ima probleme pri sstampanju kad zada neki kontra ssift nessto ne ispadne kako treba... :? :?
Knjiga je radjena u wordu 2003..format b5 zna li neko u ccemu je problem ja nissta ne kontam
to o cemu govoris zove se kontra shihta
 
gorki2:
Da bi tekst koji si prelomio mogao da se stampa (u stampariji) mora se okrenuti da izgleda kao u ogledalu i tako se tera na paus (u losijim stamparijama) ili film (u ozbiljnijim). Ako si ti to prelamao u wordu to nije uradjeno kako treba jer word nema opciju da stampa okrenuto kao u ogledalu (miror). Probaj taj tekst ubaciti u pdf pa neka onda proba da ga iz Acrobata stampa okrenuto.
sine lupio si da nema gore.navedi mi jednu stampariju koja filmuje tekst za knjigu keve ti!pa ti si lud!da je tako sve stamparije bi bile zakatancene.eventualno mogu da rade na CTP-u i to je kraj.ako je toner dobar cepa se kontra shihta na paus(i kad nije bas dobar toner postoji fora da se zacrni) i samaram stampu.cak i prelom strana svaka stamparija radi na svoj nacin.nastampao sam se tone i tone knjiga tako da mi izlaze knjige na nos.a ovo za ozbiljne i neozbiljne stamparije si lupio samo tako.uzgred ja sam stampar tako da....
 
@bljux:

Ja do sad nisam na forumu nikom rekao da je lud pa tako nesto i ne ocekujem od ostalih. Ako ti ne filmujes knjige ne znaci da niko to ne radi pogotovo kad je tekst sitan. Kod mene ima 13 stamparija i samo jedna filmuje knjige ali ta ima najvise posla bez obzira na cenu. Usput da kazem radi ostalih za jednu stranicu teksta treba 4 puta manje filma nego kod kolornih strana pa je s tim i cena niza. Ako si se osetio prozvanim u gornjem tekstu oprosti ali u svakom slucaju nisam nikog nazvao ludim.

@Red_Zmaja

Ako nemas ti instaliraj Acrobat Distiller pa lepo File>Print selektuj distiller kao stampac i dobices pdf fajl otvori ga u Acrobar Reader i nadji tamo opciju da ga stampa okrenuto neznam tacno gde se podesi ali znam da ima. Odstampaj tako okrenuto na obican papir pa vidi dali je sve u redu. Ako nije moraces ponovo, ako je sve u redu reci musteriji da promeni stampara mozda mu bljux da bolju cenu.
 
Mnogo lakše bi bilo kada bi postojala saradnja između tebe i tvog štampara.Znači pitaš njega kako mu odgovara da uradiš tekst i imaćeš mnogo manje problema.Više vole takav pristup poslu nego kad svako počne po svom da mu donosi materijal za štampu.

bljux-ta fora ti je 100% C-17 ;)
 
gorki2:
@bljux:

Ja do sad nisam na forumu nikom rekao da je lud pa tako nesto i ne ocekujem od ostalih. Ako ti ne filmujes knjige ne znaci da niko to ne radi pogotovo kad je tekst sitan. Kod mene ima 13 stamparija i samo jedna filmuje knjige ali ta ima najvise posla bez obzira na cenu. Usput da kazem radi ostalih za jednu stranicu teksta treba 4 puta manje filma nego kod kolornih strana pa je s tim i cena niza. Ako si se osetio prozvanim u gornjem tekstu oprosti ali u svakom slucaju nisam nikog nazvao ludim.

@Red_Zmaja

Ako nemas ti instaliraj Acrobat Distiller pa lepo File>Print selektuj distiller kao stampac i dobices pdf fajl otvori ga u Acrobar Reader i nadji tamo opciju da ga stampa okrenuto neznam tacno gde se podesi ali znam da ima. Odstampaj tako okrenuto na obican papir pa vidi dali je sve u redu. Ako nije moraces ponovo, ako je sve u redu reci musteriji da promeni stampara mozda mu bljux da bolju cenu.
sto volim ove sto nemaju pojma o stampi a uce me mom poslu...sve sami dizajneri
 
Kad resi neko da nesto stampa i krene po stamparijama i obidje 10 pa u svakoj dobije drugaciju cenu i to vrlo razlicitu u cemu je problem. Shvatam ja da ni burek ne kosta svugde isto ali je bar priblizno. Ali nije njima stalo da naprave dobar otisak nego da uzmu pare. Ajd razumem ja i to radimo svi za novce ali nije isto stampati omot za WC papir i stampati knjigu. Derite one sto prave pomenuti papir od starih novina a ne one sto prave knjige pa valda je knjiga ipak nesto plemenito i svakom bi trebalo da je na cast kad mu neko dodje sa takvim poslom pa kakva god da je knjiga u pitanju i trebalo bi da se oko toga maksimalno potrudi, pa ime vam stoji u impresumu gospodo stampari. Nazalost to vecini nije uopste bitno sem nekolicini casnih izuzetaka. Da ne ogresim dusu ima i majstora koji zbilja znaju i umeju napraviti dobar otisak iako je masina stara i izdrndana njima skidam kapu mada mi se cini da izumiru polako. A knjige ma ko to jos cita.

Gore napisano ne odnosi se na stampara koji se nasao uvredjen. Ako covek kaze da moze da dobije otisak sa pausa isto kao da je sa filma ja mu verujem a verujem i da za te tone knjiga koje je uradio nije naplatio film a koristio paus i to mu eto verujem i nikog ja nemam nameru da ucim sopstvenom poslu neka svako radi po sopstvenoj savesti i za svoj obraz.

Red_Zmaja brate snalazi se, nadam se da knjiga nije suvise obimna ako budes morao da je ponovo prelamas.

Nadalje se ogradjujem od ucesca u ovom postu.
 

Back
Top