MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
11149488_933709336702932_6907923462062089000_n.jpg
 
Kako je samo knjiga divna stvar. To je ravan objekat napravljen od drveta sa fleksibilnim delovima na kojima je umetnuto mnogo zanimljivih tamnih žvrljotina. Dovoljan je samo jednom virnuti u nju i već ste u glavi druge osobe, možda nekoga ko je mrtav već hiljadama godina. Već milenijumima autor jasno i tiho govori u vašoj glavi, direktno se obraćajući vama. Pisanje je verovatno najveći ljudski izum, jer povezuje ljude koji se nikad nisu poznavali, građane razdvojenih epoha. Knjige razbijaju okove vremena. Knjiga je dokaz da su ljudi u stanju da prave čarolije.
Karl Sagan
 
Čuvaj se... Svaki put kada, sazrevajući, budeš htela da promeniš nešto što je pogrešno u ono što je ispravno,
ne zaboravi da prvu revoluciju treba izvesti u sebi samoj, prvu i najvažniju... Boriti se za jednu ideju,
a
nemati ideju o sebi, jedna je od najopasnijih stvari koje mogu da se dogode...Suzan Tamaro
 
Poslednja izmena:
Tisina je dragocena,posebmo u ovoj zbrci modernog zivota u kojem zivimo.
U svetu koji je vise nego pomalo lud,naci svoju tisinu,znaci uci u svoju tvrdjavu
zdravlja i mira.Nas um se ponovo puni u toj dragocenoj tisini.Ako nasim zivotom
dominira samo aktivnost...trosimo vise energije nego sto dobijamo..princip
Prirode... aktivnost i odmor..nije dobar potrebna nam je tisina,koja je nas vreliki ucitelj..
a narocito je kreativna ako udjemo u svoju unutrasnju tisinu..

michelle-dunaway-0-1.jpg
 
Znam da si me cekao u jednoj tuznoj i dalekoj misli.Bila je to noc koju
sam ja nazvala pokajnickom.A ti si je zvao nedostajes mi.Bila je duga i
mirna.Nista je nije remetilo osim mesecine.Vodili smo ljubav,onako
strasno a da nismo ni znali ko smo.Secam se rekao si mi:Zivot je
otkrivanje.A ti si onaj prolaz u kome sam te pronasao u samo jednom
tajnom znaku.Da li je ljubav bila tajni znak?Ili je u pitanju bila
strast,pozuda,nase nezadovoljstvo ili ko zna sta.Uspeo si da mi dodirnes
srce.Uspeo si a ja sam te lagala da ne znam da volim.Ucila sam znakove
gresnog zivota,i svaki trenutak koji nam je bio poklonjen ja sam ga
krala jer mi je bio potreban.Smeskao si se,ljubeci me,I zvao me svojom
poezijom dodira.U tom trenutku nasem,u tvojim izgovorenim recima
pronalazila sam savrsenstvo,ili je mozda u pitanju bilo samo moje
slepilo.Ma vise nista nije ni bitno.Kroz mene znam mozes sagledati samo
dno koje prati tugu.Ali isto tako mogu u tom nasem trenutku da ti
obasjam svaki san a da ti se krv uvek sledi od moje ljubavi.Zato ne
sagledavaj me kroz sve zvezde,jer ja nisam bilo koja.Sagledaj onaj vrh
jer u njemu cu sacuvati pogled tvojih ociju.
Beskraj
10411914_919785238080957_3606831870245405966_n.jpg
 
Ko je srećan? Paun i Vrana.

Vrana je živela u šumi i bila je potpuno zadovoljna svojim životom. Jednog dana ona ugleda labuda. „Ovaj labud je mnogo beo“, pomisli ona, „a ja sam baš crna“. „On mora da je nasrećnija ptica na svetu." Vrana podeli svoju misao sa labudom."Zapravo" odgovori labud, "I ja sam mislio da sam najsrećnija ptica dok nisam video papagaja, on ima dve boje i prelep je. Mislim da je papagaj najsrećnija ptica ikad stvorena". Vrana nađe papagaja koji joj je objasnio "Ja sam živeo jako srećnim životom dok nisam ugledao pauna. Ja imam samo dve boje dok paun ima mnogo boja". Vrana poseti pauna u zološkom vrtu i vide da se hiljade ljudi skuplja i divi se njegovoj lepoti. Kada su ljudi otišli, vrana se približi paunu."Dragi paune" reče vrana "ti si tako predivan. Svakog dana hiljade ljudi dolazi da te vidi. Ljudi kada vide mene, odma me teraju od sebe. Mislim da si najsrećnija ptica na svetu". Paun odgovori "Ja sam uvek mislio da sam najlepša i najsrećnija ptica na svetu. Ali zbog moje lepote, ja sam zarobljen u ovom zološkom vrtu. Promotrio sam zološki vrt jako pažljivo i primetio da je vrana jedina ptica koja nije u kavezu. Tako da već neko vreme razmišljam o tome kako bih bio srećan da sam vrana mogao bi da letim gde hoću".

(Poučne priče )

" Ni jedan kavez nije napravljen za dobrobit ptice" ( Hakim Bej )
 
Ostanite ono sto jeste.Sve sto je lazno,otkrije se pre ili kasnije.Jednostavno
se opustite i budite ono sto jeste,budite svoji,jer ljudi vole istinu,ne glumatanje.
Praznim gestovima izazvacete posledice po svoje zdravlje,za vas unutrasnji mir...
i unutrasnji razvoj.Tako ce i drugi ljudi da vas razumeju,i postavice se prema
vama na odredjeni nacin...volece vas ili vas nece voleti,ali nece biti ravnodusni.

dark-ages4-1.jpg
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top