San Andrea - kako se ubacuju novi modovi

Postoji laksi nacin da se ovo uradi - program se zove GTA Mod Installer i sve se zavrsava sa par klikova. Ali ne znam jel postoji verzija za SA (nemam jos igru)... ...mada ako hocete sami nesto da pravite, morate da znate kako sve ovo funkcionise.

Sad cu da napisem kako je to bilo sa IMG tool-om kod GTA VC i 3, pa valjda je slicno i sa SA. IMG tool sluzi za otvaranje i modifikovanje arhive gta 3.img (tako se zove i u VC). Ona sadrzi 3d modele (.dff fajlovi) i njihove teksture (.txd fajlovi). Prvo napravite kopije fajlova koje budete menjali, da ne bi morali da reinstalirate igru ako nesto sjeb...(hm... :roll: ko zna kolika je ova arhiva na SA obzirom da je na DVD-u) Onda desni klik na folder u kome je instalacija igre (C/Program files/GTA VC je default) > Properties > sklonite read-only. E sad idemo na konkretan primer - menjamo auto.

Paketic sa modelom koji ste downloadovali (zip, rar) sadrzi fajlove (npr.): blistac.dff, blistac.txd i jedan ili vise .txt fajlova (jedan od njih je read me). Startujte IMG tool. Otvorite arhivu gta3.img (GTA VC/models/gta3.img). Nadjite fajlove blistac.dff i blistac.txd - postoji funkcija find. Onda obrisite ove fajlove - commands/delete (postoji i komanda replace ali nekad pravi probleme). Onda dodajte fajlove koje ste downloadovali - commands/add. Onda commands/rebuild archive. Da bi promenili boju i druge karakteristike modela (da sve izgleda kako je autor i zamislio) treba izmeniti fajlove carcols.dat, default.ide i handling.cfg (nalaze se u GTA VC/data). Otvarajte ih pomocu Notepad-a i onda copy/paste iz read me u npr default.ide, zamenite odgovarajuci red.

Ako model ima svoje tockove (a vecina ih ima), trebace vam DMagic1WheelMod (ima ga na svakom sajtu sa modelima, a dolazi i u paketu sa nekima). Tako je bilo sa GTA VC i 3.

I jedan savet: vecina modela za GTA VC i 3 (.dff fajl) je velicine oko 1MB. Da bi se lepo predstavio model automobila u GTA treba plafon 5000 poligona (i to je mnogo). A neki ljudi ne umeju da se kontrolisu kad modeluju, pa sam ja tako nasao jedan ferari sa preko 25000 poligona :shock: (sto nema smisla)! To nije problem ako menjate jedan auto, ali ako menjate vise izbegavajte hi-poly modele (.dff>1MB) jer cete pre ili kasnije (zavisno od konfiguracije) dobiti slide-show umesto tecne igre.

Ako ima nekog ko se bavi modelovanjem neka se javi, treba mi par saveta... :D
 
Kojim redom? 1) Model > teksture > normale ili 2) Model > normale > teksture.
Ja sam radio 1), a sve mi se cini da je trebalo 2) :roll: (pa sad dosta prepravljam). To mi je prvi model - Yugo. Vecina modela Yuga koje sam video (ne mislim na GTA nego uopste) izgleda ko kutija sibica. To me iznerviralo :twisted: , pa sam zato i uzeo da radim Yuga. (Jeste sra... auto, al bar je nas!)
 
ZModeler 1.07. On moze da izveze .dff format, jednostavan je (za pocetnike) + ima dobar tutorial da se skine sa njihovog sajta + sve free. Imam 3dsmax7, planiram da krenem sa njim al mi treba jaci komp (pomozi mi na hardveru ako se razunes :-D ), a i brzi internet (al to tesko u skorije vreme :twisted: ) da skinem tutoriale sa 3dBuzz-a (odlicni su, skidao sam za photoshop, al za 3dmax su mnogo veliki).
 

Back
Top