GREBOVANJE

sani2002

Početnik
Poruka
5
KAKO GREBOVATI VHS MATERIJAL U DIVX U REALNOM VREMENU, NA NIZIM REZOLUCIJAMA NPR. 352X260 .
IMAM
LEADTECK TV2000 EXSPERT WinFast tv karticu. Koji kodek za ton da koristim da ne bi dolazilo do razilazenja slike i tona, sto se upravo desava kad radim sa MPEG layer-3
KOD VHS ZAPISA IMAM PROBLEM KAD IH GREBUJEM U DIVX JER NA MESTIMA GDE JE KAMERA POMERANA MALO BRZE OD OBJEKTA SNIMANJA NA DRUGI DOLAZI NE DO SECANJE VEC KAO DA SE TAJ DEO ZAMAGLJUJE.
NA VELIKIM REZOLUCIJAMA 720X568 DOLAZI DO SECANJA. JEDINO KAD GREBUJEM U MPEG 2 ILI DIREKTNO U DVD NA TIM VECIM REZOLUCIJAMA NEMAM
SECANJA.
PROCESOR MI JE AMD 64 2800+ A GRAFICKA KARTA JE ASUS 9550 GE
RAM MEMORIJA JE 512
 
Probao sam 10-tak programa za grebovanje VHS-a, i najbolju sliku mi daje ChrisTV Pro, a tu negde je i InterVideo WinDVR 3, s tim sto ja uvek grebujem u mpg2, a posle kompresujem u avi sa AutoGK.
 
urospo:
Probao sam 10-tak programa za grebovanje VHS-a, i najbolju sliku mi daje ChrisTV Pro, a tu negde je i InterVideo WinDVR 3, s tim sto ja uvek grebujem u mpg2, a posle kompresujem u avi sa AutoGK.


PROBAO SAM CHRIS TV PRO ALI ON NEĆE DA MI SNIMA U MPEG 2 VEĆ DAJE NEKO UPOZORENJE....KAKO DA MI SNIMA U MPEG 2.............A OVO DRUGO VEROVATNO JE AUTO GORDIAN KNOT
 
Ne znam kakvo ti upozorenje daje, a da bi mogli da ti pomognemo napisi sta kaze u tom upozorenju.
Ali predpostavljam da nemas instaliran kodek za mpeg2, a za to ti je najbolje da instaliras program koji si dobio uz TV karticu, jer on u sebi najverovatnije sadrzi kodek za te stvari, ili samo neki mpg2 kodek solo.
Npr. ja imam ASUS TV karticu, i instalirao sam program koji sam dobio uz nju, a to je InterVideo Home Theater, mada ga retko koristim.
Taj ChrisTV Pro nije besplatan, pa moguce i da on ogranicava snimanje, ako ga nisi "platio". Ako je do toga, kazi koji verziju imas, ili se javi na pvt.
 

Back
Top