Dual Boot sa 2 winxp

Gladius

Početnik
Poruka
15
Imam jedan problem komp delim sa cacom tako da imamo 2 hda sa dvama winxp(isti serial number) tj. dual boot sa 2 winxpa. E sad kad mi se nesto pomeri moram da zovem ljude da mi to sloze jer sam ne umem da slozim dual boot sa 2 xpa tj ne umem formatirati tj ponovno staviti (pogotovo kad oba harda imaju dve particije). Ljudi mozete li mi pomoci? Kako da formatiram i kako da stavim dual boot 2 hda sa 2 xpa?? hvala unapred
 
sve mozes da uradis preko same instalacije XP-a, znaci ubacis CD, detljano procitas sta ti pise i teras...
ALI
ako vec vsa dvojica koristite isti kompjuter, zar nije lakse napraviti 2 korisnika a ne 2 windowsa?
 
Eh Ober da je to bar moj komp nego je to pola pola a djabe ti je mom caletu objasniti da mogu da budu 2 usera on oce da budu 2 odvojena hda tj dual boot a ja nesmem da diram jer misli da cu mu nesto brisat lol a znam vise nego on : :D sta ces. Ovaj sam topic postavio jer sam nabavio virtual pc pa tamo nesta pokusavam skuzit jer mi je neugodno da zovem ljude stalno da mi slazu kad se nesto pomeri... :roll:
 
Tvoja particija sa Win je recimo E(primer) a caletova C (primer) i u slucaju da ti se slucajno iz nekog razloga sistem poblesavi a zeleo bi da je ponovo dobar tada podesis u BIOSu da se sistem podize sa BootCD pa restart pa ubacis CD i kada te pita gde da instaliras XP ti odaberes E (tvoju particiju sa OS) ma koliko te svrbeli prsti odaberes E i samo E i on odradjuje svoj deo posla a caletovu particiju NE dira.
 
Znaci formatisanje moje particije sa windowsima nece da utjece na caletov OS? Jer sam to jednom uradeo pa mi je dos izbacio poruku u stilu ''NTloader is missing'' dali to mozda ima veze sa tim sta je moj hd skriven na njegovim win isto kao sto je i njegov na mojim? Eto kad ti drugi ljudi slazu komp onda vise ni sam neznas sta su uradili :(
 
Fala covece neks :wink: I zadnje (znam da sam dosadan :D ) Kako se uradi da se ne vidi hd od pr mog cale isto kao i sta ne moze da vidi moj hd (i dal to ima veze pri formatu 2osa? ). hvala unapred ovo je stvarno zadnje :)
 
Tebi treba neki dobar izolator!:)) sala
Nisam to probao ,al sam siguran da moze da se napravi,jer desilo mi se nekoliko puta da nakon ubacivanja drugog diska sistem ne vidi isti.Medjutim sa jumperom opcijom (master/slave)nisam siguran da moze.E da si me pitao pre neki dan kad sam imao dva diska ,mozda bih ti mogao pomoci,ovako prvo sto mi je palo na pamet jeste program Partition Magic 8.Pokusaj sa opcijom Hide.
Poz!
 

Back
Top