Oznake JNA, VJ, VSCG za prodaju, trampu

MiroslavPe:
Kupujem oznake Vojske Republike Srpske Krajine (1991-1995). Javite ako ste zainteresovani.

Imam nesto za tebe : ali samo za desktop
REPUBLIKASRPSKAKRAJINA.jpg
 
darko05:
znacka 63.padobranske....10000 eura.Pet puta sam skakao zbog toga tolika cena


Mislim da ti je cena niska , mislim da se to nikome ne daje i ne prodaje ... to je cast imati tu oznaku ako si je zaradio svojim trudom i zalaganjem ... navedi mi vrste skokova iz 63.padbr. kad kazes da si pet puta skakao ..... objasni nam nacin pakovanja padobrana i kako se to radi ..... koliko traje trening i priprema za skok ... koju vrstu padobrana koriste pripadnici 63.padbr . s obzirom da se malo ljudi razume u te stvari posto si ti skako objasni nam malo neke pojedinosti i podatke . Pozdrav !
 
Zdravo druze.
Pogledaj pod Extremne sportove objasnio sam koji se padobrani koriste u 63.
Sve sto te interesuje o padobranstvu i 63. pitaj tamo.
U 63. Moras da izvrsis (po planu) 6 razlicitih skokova.
1. Klasican skok. Cisto da vidis sta je to.
2. Otvaranje rezerve po zadatku.
3 Skok sa opremom i naoruzanjem.
4. Skok sa GK rancem.
5. Visinac
6. Nocni (u slucaju da komanda donese odluku ovaj skok se ne mora skociti za zvanje padobranca)

P.S Imam 10 skokova u vojsci par u civilstvu .
 
Mozda nemoguce za ovo podneblje ali ajde..........
Da nema neko SLUCAJNO oznaku SAS jedinice??? Mislio sam da je nakacim na Zelenu beretku koju koriste SAS-ovci, i koju sam igrom slucaja nabavio....dobio ....... nebitno kako!! (made in U.K.- Derby-Compton Webb, Size 59, 5/88...)!!! Dakle,....... slucajno!!! Trenutno na njoj imam nakacenu oznaku (bivsu oznaku) Ratnog vazduhoplovstva iz '74, tri standardne (pozlacene zvezdice), iz zezancije da cisto ima nesto na njoj! Kad covek pogleda, njihovo zvanje i jeste Special Air Service-- tako da nisam daleko!! Hi hi hi! Na beretki koju koriste plavci imam okacenu (iako se to kaci na uniformu) Crvenu petokraku (onu manju) i oznaku sa crvenom bakljom (iznad nje petokraka a ispod 29.XI 1948,,,) sve to u paketu, dobijeno za zasluge u Pomorsko diverzantskim jedinicama JNA u Splitu 1985. Caletov kolega.... poklonio mu je kada se, skinuo iz vojske '88, i otisao za Novi Zeland!!
Takodje sam predstavnik onih ljudi koji smatra da se bilo kakve extra oznake, do kojih se ne moze doci tako lako, ne prodaju ni po koju cenu ............. pa cak ni 100000 ekija-evrica!!!!:-)
 
Gekon:
Mozda nemoguce za ovo podneblje ali ajde..........
Da nema neko SLUCAJNO oznaku SAS jedinice??? Mislio sam da je nakacim na Zelenu beretku koju koriste SAS-ovci, i koju sam igrom slucaja nabavio....dobio ....... nebitno kako!! (made in U.K.- Derby-Compton Webb, Size 59, 5/88...)!!! Dakle,....... slucajno!!! Trenutno na njoj imam nakacenu oznaku (bivsu oznaku) Ratnog vazduhoplovstva iz '74, tri standardne (pozlacene zvezdice), iz zezancije da cisto ima nesto na njoj! Kad covek pogleda, njihovo zvanje i jeste Special Air Service-- tako da nisam daleko!! Hi hi hi! Na beretki koju koriste plavci imam okacenu (iako se to kaci na uniformu) Crvenu petokraku (onu manju) i oznaku sa crvenom bakljom (iznad nje petokraka a ispod 29.XI 1948,,,) sve to u paketu, dobijeno za zasluge u Pomorsko diverzantskim jedinicama JNA u Splitu 1985. Caletov kolega.... poklonio mu je kada se, skinuo iz vojske '88, i otisao za Novi Zeland!!
Takodje sam predstavnik onih ljudi koji smatra da se bilo kakve extra oznake, do kojih se ne moze doci tako lako, ne prodaju ni po koju cenu ............. pa cak ni 100000 ekija-evrica!!!!:-)
S.A.S kazes. Da li si upoznat sa treningom da bi pristupio takvoj jedinici? Da li znas kakva je cast dobiti beretku i znacku nakon zavrsene obuke? Pretpostavljam da si isuvise mlad da bi to znao. I bere i znacka su neprocenljive! Mogu da ti posaljem fotku ako ce te to zadovoljiti, za znachku se obrati momcima iz Hereforda. Pozdrav padobrancima iz 63 padobranske brigade.
 
Rammstein84:
Zdravo druze.
Pogledaj pod Extremne sportove objasnio sam koji se padobrani koriste u 63.
Sve sto te interesuje o padobranstvu i 63. pitaj tamo.
U 63. Moras da izvrsis (po planu) 6 razlicitih skokova.
1. Klasican skok. Cisto da vidis sta je to.
2. Otvaranje rezerve po zadatku.
3 Skok sa opremom i naoruzanjem.
4. Skok sa GK rancem.
5. Visinac
6. Nocni (u slucaju da komanda donese odluku ovaj skok se ne mora skociti za zvanje padobranca)

P.S Imam 10 skokova u vojsci par u civilstvu .


Ocena VRLO DOBRO !!!!
 
strooghie:
S.A.S kazes. Da li si upoznat sa treningom da bi pristupio takvoj jedinici? Da li znas kakva je cast dobiti beretku i znacku nakon zavrsene obuke? Pretpostavljam da si isuvise mlad da bi to znao. I bere i znacka su neprocenljive! Mogu da ti posaljem fotku ako ce te to zadovoljiti, za znachku se obrati momcima iz Hereforda. Pozdrav padobrancima iz 63 padobranske brigade.
:-) Ma ok je!! Kako nisi skapirao da sam ovo pitao iz zezanja!! Mlad jesam, ali o specijalnim jedinicama znam dosta--- izmedju ostalog za S.A.S. pripadnike znam kakva je obuka i da moraju muda da ti dodju do kolena da bi sve to prosao i da je velika cast dobiti i jedno i drugo!!!! Evo onda pitanje za sve---mozda je ovo za drugu temu u forumu ali ko ga briga----- zna li neko, da li treba neka specifikacija i kako da se uvalim da sluzim vojni rok u 63.padobranskoj....., dobio sam ABHO ali........
 
Kada ides u vojsku ? U 63. idu ljudi dobrovoljno,niko ne dobija taj rod nego ga trazi.
Idi u svoj vojni odsek i reci im da zelis da sluzis u 63. oni ce da ti daju formular koji potpisujes da zelis ici u 63. Padobransku Brigadu i to je sve.
Veoma je lako uci u 63. ali malo se teze ostaje.
Nas je doslo 48 a ostalo 27 pa ti vidi druze.
Savetujem ti da ides tamo ,ili 63. ili nemoj ni da ides u vojsku.
Veoma je zanimljivo,dobro drustvo(ekipa mala ali odabrana).
Sve sto te interesuje o 63. pitaj dacu ti odgovore.

Pozdrav za sve ovako hrabre momke kao sto je nas drug Gekon !
Samo napred majstore.

KO SME TAJ MOZE,KO NEZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !
VEDRO NEBO I MEKO PRIZEMLJENJE !!!
 

Back
Top