ЦИЉ ДPЖABHИХ ШKOЛA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Адам Вајсхаупт, оснивач Илумината :

«Ми морамо побеђивати обичне људе на сваком кораку. Ово ћемо постићи, углавном, путем школа.»

Илуминати су веома блиски масонима. Поједини масони 33. степена Вајсхаупта називају реформатором масонерије. Ево шта Хенри Клаузен, масон 33. степена, Суверени Велики Командер Шкотског обреда слободног зидарства, у једном памфлету каже о државним (јавним) школама:

«Дакле, ми поново кажемо: даље руке од наших јавних школа!»

У Комунистичком манифесту стоји да се комунисти залажу за „бесплатно васпитање за сву децу у јавним школама.”

И хуманисти деле овај став. У свом Манифесту кажу:

«Ми верујемо у право на универзално образовање.»

Зашто се илуминати, масони, комунисти, хуманисти толико боре за школе под контролом државе? Одговор на ово питање дао нам је Пол Бланшар, један од лидера хуманиста:

«Сматрам да је најважнији фактор који нас покреће у правцу секуларног друштва – фактор образовања. Наше школе не морају да науче Џонија да добро чита, али чињеница да је Џони у школи све до своје 16 године утицаће на елиминацију његових религиозних празноверица.»

Дакле, циљ државних школа јесте стварање секуларног друштва, и елиминација „религиозних празноверица.”

Покрет «Ново доба» иде још даље:

«Учионица мора да буде, и постаће, арена сукоба између старог и новог – иструлелог тела хришћанства, пуног зла и беде, и нове вере која обећава сјајну будућност.»

Укратко, циљ државних школа је УНИШТЕЊЕ ХРИШЋАНСТВА!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top