Zaista istina?

linabg

Poznat
Poruka
7.455
Danas sam procitala u novinama da vecina izuzetno mrsavih zena nema ovulaciju, ali ima izuzetaka. U ostalim slucajevima to se MOZDA postize upotrebom odgovarajućih lekova.
Jel ovo stvarno tacno? Zvuci toliko iskljucivo, da sam pomislila da nije u pitanju još jedna kampanja protiv mršavih devojaka. Nisu valjda one zbog toga osudjene da imaju probleme sa začećem??? Nadam se da ce neko osporiti ovu izjavu..
 
Ne znam o kojoj je temi članak koji si čitala, ali ne verujem da se to odnosi na sve mršave devojke. Verovatno se tekst odnosi na devojke nenormalno male telesne mase (nije svaka mršavost = izgladnelost). Tačno je da kod obimnog i brzog smanjenja mase, recimo u slučaju anoreksije ili bulimije, devojkama izostaje ciklus, ili ga sasvim izgube. Potpuno se, zbog nedovoljnog unošenja hranje, poremete svi mogući procesi, pa i menstrualni ciklus...imaš lepo BMI, pa računaj šta se smatra nenormalno mršavim...pozz
 
Pogledaj temu anorexia i bulimija. Da kod mnogo mrsavih devojaka ne dolazi do ovulacije. To se zove amenorrhea. Da to se leci nekim lekovima kao sto su cyclo-proginova i clomifene, i jos mnogim lekovima. To je zbog nedostatka hormona, preciznije polnih hormona. Ti hormoni se u organizmu dobijaju od holesterola, tako da sa malo tezine, malo masti i jos manje holesterola, tesko je dobiti te hormone. Da i osudjene su da imaju problem sa zacecem, ako se ne regulise sve na vreme. A i veoma cest problem kod tih devojaka je osteoporoza.
Pozdrav
 
Sve rece koki, ja samo da dodam - to dakle nema veze sa neodredjenim pridevom 'veoma mrsave' vec sa indeksom telesne mase, i biohemijom, odnosno u ovom slucaju ukupnom kolicinom masti, a posledicno hormona. 'Mnogo mrsav' je za svakoga drugaciji pojam, ali index telesne mase ne laze a ni merenja iz krvi - to je jedini pravi pokazatelj po kome mozemo odrediti da li je neko zdrav ili bolestan.
 
linabg:
Danas sam procitala u novinama da vecina izuzetno mrsavih zena nema ovulaciju, ali ima izuzetaka. U ostalim slucajevima to se MOZDA postize upotrebom odgovarajućih lekova.
Jel ovo stvarno tacno? Zvuci toliko iskljucivo, da sam pomislila da nije u pitanju još jedna kampanja protiv mršavih devojaka. Nisu valjda one zbog toga osudjene da imaju probleme sa začećem??? Nadam se da ce neko osporiti ovu izjavu..

Kod izuzetno mrsavih - uglavnom. Ali, kod IZUZETNO mrsavih.
Pozdrav :)
 
Evo ovako:
Imam 170 cm i 49 kg. Spadam u izuzetno mrsave, ali ne zato sto se izgladnjujem vec je to tako. Priznajem, mogla bih malo da se ugojim, ali mi nije bas tako lako...Oni koji me znaju, veruju svojim ocima koliko mogu da pojedem( to je za one koji mi mozda ne veruju da se ne izgladnjujem). Sto se tice ciklusa, za sada je sve u redu, bez ikakvih pormecaja ikada. Znam za probleme kod anoreksicnih devojaka, ali ja definitivno nemam anoreksiju. Zbog toga me i zanima, moje zdravlje je u redu, valjda je to dovoljno da nemam problema u buducnosti...
 
Hej ljudi...mozda ima istine u tome o cemu pricate...
Visoka sam 165cm,a moja kilaza je bila i do 35 kg.Nikada nisam drzala dijete jer sam oduvek imala do 45gk.Sada sam na dijeti (zbog zdravlja)i cini mi se da se nikada necu ugojiti.
I zanimljiva stvar:u poslednje vreme imam jako neredovan ciklus...pa...pomoc
 
Tezina od 35 kg za 165cm je mnogo mala. Trebala bi da se javis nutricionisti, ciklus ce se verovatno popraviti posle popravljanja tezine. Ako se ne popravi, to se moze postici lekovima, a posle ce sve da bude ok, samo je bitno da na vreme odes lekaru.
 
Pobogu ljudi, jeste li vi svi opaljeni mokrom carapom?
Tema pazi ovamo koju cu morati da preinacim u neki drugi naziv.... kako postaviti pitanje!
Ovo je forum ,ne ordinacija!!!
 

Back
Top