moze li ko ovo desifrovati

udario tuk na luk....aj sad svaki od vas....koje pleme?....kolko ljudi brojite?....kolika vam je teritorija?....koji vam je totem?....


vi ste ljudi proshlosti....shto tje vreme retji....pojeshtje vas svet kao da vas nije ni bilo....samo tje dunuti vetar i vi tjete nestati...
 
AntunTun:
udario tuk na luk....aj sad svaki od vas....koje pleme?....kolko ljudi brojite?....kolika vam je teritorija?....koji vam je totem?....


vi ste ljudi proshlosti....shto tje vreme retji....pojeshtje vas svet kao da vas nije ni bilo....samo tje dunuti vetar i vi tjete nestati...

Ti si totalni autsajder :| Viris iz svoje rupe kao stakor i vrebas priliku da preneses bolestinu na bilo koga :| Tek si onda srecan :| Ali za kratko, jer ne vidis smisao svega :|
 
eremita:
Да Зекс, али погледај, молим те, ову вест, која је очигледно ПОСЛЕДИЦА УВОЂЕЊА АМЕРИЧКЕ ДЕМОНОКРАТИЈЕ У ИРАК:

ПрвиУстав Ирака у новим околностима, означава се демократским, али хришћани су веома забринути. Текст је прихваћен, а биће усвојен 15.октобра 2005. УСТАВ ЗА ПРАВНУ ОСНОВУ ИМА ШЕРИЈАТСКЕ ИСЛАМСКЕ ПРОПИСЕ, а то није био случај ни за веме власти свргнутог Садама Хусеина. Други параграф налаже да ниједан закон не може бити донет који није у складу са исламом, што дискриминше хришћане, Јевреје, немуслимане уопште и жене. Уведен је принцип ТОЛЕРИСАЊА НЕМУСЛИМАНА - А НЕ РАВНОПРАВНОСТИ. Интервенције да се измени текст устава нису биле успешне.
СВЕ ВЕЋЕ ДИСКРИМИНАЦИЈЕ КАО ПОСЛЕДИЦА РАТА СУ СВЕ ВЕЋЕ.
Некада бројне хришћанске заједнице у Басри и Багдаду смањиле су се на минимум.

Akcenat je na AMERICKOJ demo(n)kratiji... Mada ni ova evropska nije sjajna. Ma, nije bitno, ovaj moj post Vispaku bio je krajnje altruisticki, sto ne znaci da ako bude mnooogo odvratan u buducim postovim, nece od mene dobiti pljusku. Tjah...
 
jea....milo mi je shto ti vidish....ja sam qkac....protozoa....lights out.....im out....

rock and roll music is the main weapon.......ksshhhhhhh

i was born in a voice of a riot....far from norm....calm in a mix of battle.....i dont follow like cattle....muuuuuuuuuu......

ja sam totalni autsajder.....ti si mushkobanjast....i pomalo konachan....ja se prostirem....da sam mejn ko ti....ne bi bio zadovoljan i upucao bi se dok opada lishtje.....

al nemam vremena za twisted tongue tripove zs tobom.......U GONNA CHAIN THIS BEAST BACK ON LEASH.......hahahhahahaha....know your enemy chooooveche
 
Причајте ви шта хоћете али се од свих монотеистичких религија тј. хришћанства,муслиманства и јеврејства ово друго најбоље показало,јер побију све педере па се множе ко луди и опа ... обистини се Мухамедов сан о тоталној муџахединској доминацији у свету.Добро ... постоје изузеци попут бомбаша самоубица али је научно доказано да су склоности ка тој болести повезане са жарким пределима.
 
vispak:
nema problema da se mi posrbimo,ali onda i vi srbi morate sve do jednog primiti casni Islam
pa cemo onda bolje raditi na zelenoj transferzali

hajde. vi primite pravoslavlje a mi cemo da primimo islam. pa zajedno da radimo na toj vasoj transferzali.

ne zezam se. tvoj predlog je legitiman. daj samo malo balansiraj ponudu i imamo dil.

Objasnjenje:

to ce svakako da se desi. sa vasim ili bez vaseg ucesca. azijska integracija je krenula, a vi ostajete van nje trenutno, jer njen osnovni nosilac na jugu je turska koja je nedavno skrenula sa evroatlantskog kursa. na severu je rusija koja je vec usla u "islamsku konferenciju". a turci po novom ideoloskom programu rusiju smatraju liderom ove integracije zbog njenog istorijskog, resursnog i idejnog kapitala. islam i pravoslavlje stavice se u sluzbu interesa naroda centralne i istocne azije uskoro. a vi u toj prici, ako se sa nama ne dogovorite, ostajete za tursku i iran unutrasnji neprijatelj broj 1. njima nece trebati americki "islamski fundamentalisti" (turska je i ovako pod americkom kontrolom odavno sekularna drzava i pod vojnom diktaturom koja muci narod i ne da im ni minimum prava ispovedanja cistog islama, ali oni ga i nece, oni hoce politicki islam, onaj koji je rodio tursku imperiju, a ne rudimentarni fundamentalizam raspada turske imperije). samo svoji. fundamentalisti, u smislu nacionalnog, narodnog, samobitnog fundamenta na kojem moze da se utvrdi bastion azijske jedinstvene geopoliticke strukture. a ne drzavica koje na konjicu liberalne demokratije proturaju fasisticku teokratiju. a arape koji su ustvari manipulisani amerikom i navedeni na fanatizam a realno su pod potpunom ekonomskom i ideoloskom vlascu amerike, arape dakle ni turci ni iranci ni iracani ni avganistanci ne vare uopste. na kraju krajeva, etnicki, turci i iranci su mnogo blizi (ako ne i identicni sa) protoslovenskim narodima (indo-iranski tip), pre slovenskog mesanja sa ugro-finskom i daleko-istocnim elementom (danasnji rusi). zato balkanski sloveni (dakle i vi ali i svi srbi, cak i oni luzicki na severu) mnogo vise imaju zajednickog sa turcima i irancima nego sa recimo rusima - jer su nisu imali dodira sa ovim tipovima.

zakljucak: vreme je da prestanes da provociras, jer doziveces jos vreme kada ces se stideti ovoga svega (i veliki deo srba "liberala"). sto manje danas kenjas vece su sanse da i tvoja braca do sutra naprave pravilan izbor.

veruj mi. ja sa turcima tesno saradjujem u poslu koji nije politicki, ali je najorganicnije sa politikom povezan. oni o vama ne misle bas najbolje. a to je njihova intelektualna i ekonomska elita.
 
AntunTun:
jea....milo mi je shto ti vidish....ja sam qkac....protozoa....lights out.....im out....

rock and roll music is the main weapon.......ksshhhhhhh

i was born in a voice of a riot....far from norm....calm in a mix of battle.....i dont follow like cattle....muuuuuuuuuu......

ja sam totalni autsajder.....ti si mushkobanjast....i pomalo konachan....ja se prostirem....da sam mejn ko ti....ne bi bio zadovoljan i upucao bi se dok opada lishtje.....

al nemam vremena za twisted tongue tripove zs tobom.......U GONNA CHAIN THIS BEAST BACK ON LEASH.......hahahhahahaha....know your enemy chooooveche

... a noda se probudio, a ono - noga u noksiru.
 
JABUCHILO:
hajde. vi primite pravoslavlje a mi cemo da primimo islam. pa zajedno da radimo na toj vasoj transferzali.

ne zezam se. tvoj predlog je legitiman. daj samo malo balansiraj ponudu i imamo dil.

Objasnjenje:

to ce svakako da se desi. sa vasim ili bez vaseg ucesca. azijska integracija je krenula, a vi ostajete van nje trenutno, jer njen osnovni nosilac na jugu je turska koja je nedavno skrenula sa evroatlantskog kursa. na severu je rusija koja je vec usla u "islamsku konferenciju". a turci po novom ideoloskom programu rusiju smatraju liderom ove integracije zbog njenog istorijskog, resursnog i idejnog kapitala. islam i pravoslavlje stavice se u sluzbu interesa naroda centralne i istocne azije uskoro. a vi u toj prici, ako se sa nama ne dogovorite, ostajete za tursku i iran unutrasnji neprijatelj broj 1. njima nece trebati americki "islamski fundamentalisti" (turska je i ovako pod americkom kontrolom odavno sekularna drzava i pod vojnom diktaturom koja muci narod i ne da im ni minimum prava ispovedanja cistog islama, ali oni ga i nece, oni hoce politicki islam, onaj koji je rodio tursku imperiju, a ne rudimentarni fundamentalizam raspada turske imperije). samo svoji. fundamentalisti, u smislu nacionalnog, narodnog, samobitnog fundamenta na kojem moze da se utvrdi bastion azijske jedinstvene geopoliticke strukture. a ne drzavica koje na konjicu liberalne demokratije proturaju fasisticku teokratiju. a arape koji su ustvari manipulisani amerikom i navedeni na fanatizam a realno su pod potpunom ekonomskom i ideoloskom vlascu amerike, arape dakle ni turci ni iranci ni iracani ni avganistanci ne vare uopste. na kraju krajeva, etnicki, turci i iranci su mnogo blizi (ako ne i identicni sa) protoslovenskim narodima (indo-iranski tip), pre slovenskog mesanja sa ugro-finskom i daleko-istocnim elementom (danasnji rusi). zato balkanski sloveni (dakle i vi ali i svi srbi, cak i oni luzicki na severu) mnogo vise imaju zajednickog sa turcima i irancima nego sa recimo rusima - jer su nisu imali dodira sa ovim tipovima.

zakljucak: vreme je da prestanes da provociras, jer doziveces jos vreme kada ces se stideti ovoga svega (i veliki deo srba "liberala"). sto manje danas kenjas vece su sanse da i tvoja braca do sutra naprave pravilan izbor.

veruj mi. ja sa turcima tesno saradjujem u poslu koji nije politicki, ali je najorganicnije sa politikom povezan. oni o vama ne misle bas najbolje. a to je njihova intelektualna i ekonomska elita.

Hiperborejac, ti bi morao da se politicki angazujes jel znas brate, ali u nekoj normalnoj sredini a ne kod nas.:lol:
 
JABUCHILO:
ma, ja sam vec u najboljoj sredini :) gde ces blize "hiperboreji"? ;)

nego marlone (care, brate, druze, rodjace i prijatelju) - bas si me obradovao.neocekivani povratak u pravom trenutku. drago mi je i za veKslu.

Вас двојица, наравно можете да се зезате на тему "хиперборејаца"... али без љутње Јабучило... ако Ти не знаш за рад и стваралаштво Александра Дугина.... онда ја мислим да Ти можда и ниси у Русији... :shock:
 
eremita:
Вас двојица, наравно можете да се зезате на тему "хиперборејаца"... али без љутње Јабучило... ако Ти не знаш за рад и стваралаштво Александра Дугина.... онда ја мислим да Ти можда и ниси у Русији... :shock:

plasim se da ti mene nisi razumeo dobro eremita. za dugina sam ti onomad rekao sta sam citao a sta ne. za dugina naravno vrlo dobro znam, a li jedno je znati "za", sto predpostavlja da su mi osnovne njegove teze i dejstva poznati, a drugo je znati za jednu o 150000 njegovih publikacija (koje se radjaju po 100 kom. na dan).

dugin je inace jedan od bivsih politickih savetnika rezima, i poznatije su mi njegove aktivnosti u tom smislu (evroazijska konferencija) nego njegove publikacije.

p.s. a na tvoju preporuku procitao sam sve reprezentativnije tekstove jos tada.

p.s.2 ja sam prakticar. nemam vremena da citam sve i svakog i da znam sve i svakog.
 
JABUCHILO:
hajde. vi primite pravoslavlje a mi cemo da primimo islam. pa zajedno da radimo na toj vasoj transferzali.

ne zezam se. tvoj predlog je legitiman. daj samo malo balansiraj ponudu i imamo dil.

Objasnjenje:

to ce svakako da se desi. sa vasim ili bez vaseg ucesca. azijska integracija je krenula, a vi ostajete van nje trenutno, jer njen osnovni nosilac na jugu je turska koja je nedavno skrenula sa evroatlantskog kursa. na severu je rusija koja je vec usla u "islamsku konferenciju". a turci po novom ideoloskom programu rusiju smatraju liderom ove integracije zbog njenog istorijskog, resursnog i idejnog kapitala. islam i pravoslavlje stavice se u sluzbu interesa naroda centralne i istocne azije uskoro. a vi u toj prici, ako se sa nama ne dogovorite, ostajete za tursku i iran unutrasnji neprijatelj broj 1. njima nece trebati americki "islamski fundamentalisti" (turska je i ovako pod americkom kontrolom odavno sekularna drzava i pod vojnom diktaturom koja muci narod i ne da im ni minimum prava ispovedanja cistog islama, ali oni ga i nece, oni hoce politicki islam, onaj koji je rodio tursku imperiju, a ne rudimentarni fundamentalizam raspada turske imperije). samo svoji. fundamentalisti, u smislu nacionalnog, narodnog, samobitnog fundamenta na kojem moze da se utvrdi bastion azijske jedinstvene geopoliticke strukture. a ne drzavica koje na konjicu liberalne demokratije proturaju fasisticku teokratiju. a arape koji su ustvari manipulisani amerikom i navedeni na fanatizam a realno su pod potpunom ekonomskom i ideoloskom vlascu amerike, arape dakle ni turci ni iranci ni iracani ni avganistanci ne vare uopste. na kraju krajeva, etnicki, turci i iranci su mnogo blizi (ako ne i identicni sa) protoslovenskim narodima (indo-iranski tip), pre slovenskog mesanja sa ugro-finskom i daleko-istocnim elementom (danasnji rusi). zato balkanski sloveni (dakle i vi ali i svi srbi, cak i oni luzicki na severu) mnogo vise imaju zajednickog sa turcima i irancima nego sa recimo rusima - jer su nisu imali dodira sa ovim tipovima.

zakljucak: vreme je da prestanes da provociras, jer doziveces jos vreme kada ces se stideti ovoga svega (i veliki deo srba "liberala"). sto manje danas kenjas vece su sanse da i tvoja braca do sutra naprave pravilan izbor.

veruj mi. ja sa turcima tesno saradjujem u poslu koji nije politicki, ali je najorganicnije sa politikom povezan. oni o vama ne misle bas najbolje. a to je njihova intelektualna i ekonomska elita.
idi se bolan umij sav si se ubrljao zutim pudingom,Turska pod Americkom kontrolom,a Rusija nije..Rusija nema bolan hljeba da se najede..a vi pravoslavni tkz.Srbi cete morati primiti casni Islam,htjeli to vi ili ne.nema druge.
 
vispak:
idi se bolan umij sav si se ubrljao zutim pudingom,Turska pod Americkom kontrolom,a Rusija nije..Rusija nema bolan hljeba da se najede..a vi pravoslavni tkz.Srbi cete morati primiti casni Islam,htjeli to vi ili ne.nema druge.

DA LI SI TI BIO NEKAD U TURSKOJ? A u Rusiji? A u Americi? Koji su ti tamo kontakti? Izvori? Analiza? Sinteza? Zakljucak? Plan?

Hleba? Hoces da ti platim kartu? Da budes moj gost u toj sirotoj drzavi? Rusija je jedna od najuticajnijih islamskih drzava. Uticajnija je u islamskom nego u hriscanskom svetu. Turska? Pogledaj izbore. Procitaj programe vodecih partija. Razgovaraj sa krupnim kapitalistima nove generacije.

ALARM: NA POGRESNOJ SI STRANI!!!
 
eremita:
Ма, у реду је... Јабучило... не обраћај пажњу на моје опаске...

izvini ti. agresivan mi je ton kad sam u defanzivi... :)

citas ruski? (cini mi se da si ranije postovao neke stvari na ruskom)

www.arcto.ru

odatle linkovi na razlicite sadrzaje. svi povezani sa evroazijskom konferencijom. ima svega - i tralalatrucbruc (ezotericna istorija i geneza hiperborejske misli u maniru 'kome su politika i stvarnost dosadni,evo malo mitosa i poetike') i realno hiperaktuelnih i objektivnih analiza i projekata.
 
za shvatanje izvorne teorije (arheolingvisticke i kulturoloske po prirodi) savetujem Tilaka Gandahara - Arkticka Teorija Veda. absoluto ignorisan rad u akademskim krugovima evrope. ipak, objavljnen je kod nas, doduse od nekog ne jako kredibilnog izdavaca (svakakve ezo-ermo-bratije). To je prvi rad koji je naucno potvrdio jednu od hermeneutickih istorijskih teza, do nedavno smatranih za srednjevekovnu i pre svega novovekovnu fikciju.
 

Back
Top