Stiglo mi 10 kompleta

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Kad pokusam da napravim particije za linux sa Particion Magic izadje mi sledece.



Sad ja ne smem nista da diram jer sta ako mi ovo gde pise unlocated ostane posle neiskorisceno kako da to ispravim?
 
Ma nista, dizem ja ruke od Linuxa ipak je previse komplikovan, a i meni skroz beskoristan jer moj ISDN modem ne podrzava Linux OS.

Svejedno imam jos 8 ovih kompleta (live CD i install CD) pa ako neko hoce da mu posaljem neka javi na pp.
Narucilac snosi troskove postarine.
pozz
 
loop:
Ma nista, dizem ja ruke od Linuxa ipak je previse komplikovan

A jes' ti uopšte došao do instalacije linuxa ili do korišćenja? :shock: Nisi... Pa kako onda može biti previše "komplikovan"? A da probaš sa novijom verzijom Partition Magica? Ova tvoja je matora ko egipatski sarkofag. :mrgreen:

Nekoliko pitanja:
Koja je distribucija u pitanju?
Koji je to ISDN modem? (ako on ne podržava linux, možda linux podržava njega)

Nisam znao da odustaješ tako lako... ccc. :lol: Nisi ni stigao do instalacije-korišćenja da bi to mogao da tvrdiš.. Gde si ti uopšte video da moraš da koristiš Partition Magic? Svaka veća i novija distribucija ima svoje (sasvim jednostavne) alate za particionisanje koji odrađuju posao u većini slučajeva bez problema... S druge strane "zvanična" podrška za softver možda ne postoji, ali vrlo često postoji sasvim funkcionalna open source podrška...

Daj lupi još koju informaciju... Pa ćemo to da sredimo. ;)
 
U stvari.. Evo ti kako da to uradiš:

prvo: Najbolja distribucija za početak (najjednostavnija) je Suse... Aktuelna verzija je 10.0 Nabavi 2 DVD Suseija ili 14 CDa, ili skraćenu verziju od 5 CDa... Sve jedno... Bilo šta od toga će poslužiti...

drugo: Šta možeš da uradiš u partition magicu? Nemoj da kreiraš nikakve linux particije... Napravi planirani resize c: particije... Pomeri d: i e: particiju odmah do c: particije... I to je to (a može i bez pomeranja, ako se PM buni...).

treće: Sad ubaci prvi Suseijev disk i prepusti se instaleru... On će automatski kreirati sve potrebne particije na praznom prostoru na disku.

I to je to... Nema tu ništa "komplikovano"... Problem je u Partiton Magicu, ne u Linuxu. ;)

Poz.
 
E vala vec imam Knoppix i Ubuntu i treci mi ne treba.
Knoppix mi podigne bez problema, ali nema sanse da namestim ISDN modem.
Meni je modem intracom netmod i imam instalacioni disk ali samo za win.
A knoppix ne moze da ga pronadje.
Ubuntu live CD dodje do neke 5-6 tacke i nece da instalira taj deo pa to ti.Pojma nemam kako da to premosti (znaci jeste komplikovane jel se obicno brzo snalazim)
Part.Magic je samo jednu verziju star tako da ne verujem da je do njega.
i ne znam kako da pomerim da D iE budu jedni do drugih.Oni i jesu tako postavljeni samo je prazan prostor izmedju.A ovo Unallocated me bash zabrinjava da bi se igrao sa tim.
Instalacioni CD mi nigde ne nudi da pravim nove particije, a ako ih i nudi onda to radi na meni cudan nacin.

P.S. Mada je meni Linux skroz beskoristan,bash zbog modema, sta kazes da ti posaljem ja jedan ovaj komplet pa ako uspes da instaliras da mi napises kraci tutor kako i sta :idea:
 
Probaj gentoo pa da vidish shta je komplikovano. Kolko vidim ti imash problema sa particionisanjem diska a ne sa instalacijom. Nemoj da te obeshrabri shto ti nije prepozno modem potrazi malo po net. Koji je modem u pitanj? I ne bi ti preporucio ubuntu pre bih ti savetovao za pocetak suse 9.3. Ja imam neki svoj nacin za instaliranje linuxa. Ne pravim particije pomocu P.M.-a. Probaj da ostavish unpartited space pa kad te on pita gde da instalira verovatno ce ponuditi da koristi unpartited space. TO je po meni neki lakshi nacin.

@ iluzionista

Zar suse 10 nije beta? :? :?
 
Ma daj bre ljudi imam vec 2 distribucije, i ako sad treba da trazim trecu onda :mad:
Kao sto rekoh modem je Intracom Netmod.
INTRACOM's ISDN Network Terminating Units have been distinguished among others for their interoperability with all types of Digital Switches, their compatibility to all the widely known PC Operating Systems and for their adaptability to different operators' technical specifications.

Koliko ja razumem ovde pise da je kompitabilan za skoro sve OS, znaci verovatno jeste i za Linux ali ja ne mogu da provalim kako da podesim to.
Josh negde sam citao da je za ISDN modeme ide i neka network kartica ali ja to nisam dobio.Jel to tacno?
 
Polako .... smiri se.. Nemoj da bude po onoj narodnoj "ZATURIO SE PA SE PRETURIO" Dakle idi do kraja, i ko kaze da moras sa Linuxom na internet.. Linux koristi, istrazuj, uci, vjezbaj, a dok ne savladas onoliko koliko ti treba za NET koristi Windows i sve je rijeseno..

Zasto se predajes tako brzo..???

Pozdrav i podrska da nastavis...
 
Pa tačno... A zašto da uzmeš druge distribucije? Postoje razlozi i objasniću ti... Kao prvo postoje VELIKE razlike između metoda instalacije i podrške za ili podešavanja hardvera... Neke su više orijentisani za krajnje korisnike, a neke za hackere (gentoo, gobo, pa možda i slack)... A neke jednostavno i ne služe za instalaciju na disk, nego kao neka vrsta probe ili dijagnostičkog alata...

Knoppix je live cd i nije dizajniran za instaliranje na hard... Doduše ti to možeš uraditi, ali su ljudi prijavljivali dosta problema sa ovakvom instalacijom Knoppixa... Ali to nikoga ni ne brine, jer Knoppix jednostavno i nije napravljen za to...

Ubuntu je zasnovan na Debianu.. Iako Debian odlična distribucija nema baš user friendly instalaciju.. To je i Ubuntu povukao od Debiana... A pored instalacije, Ubuntu i Debian u nekim slučajevima mogu biti komplikovani za podešavanje... Ako nemaš iskustva sa Linuxom, ove dve distribucije ne preporučujem...

Suse je jedna od naj user-friendly distribucija... U Suseiju je to vrlo jednostavno rešeno... I u većini slučajeva sve ide ok...
 
E sad stvarno dodjavola.
Pronasao sam na neki pdf fajl na onom instalacionom CD kako se instalira modem za linux.
I onda uzmem i instaliram Ununtu i on mi obrise sve ono sto je bilo na C i izgubil neke vazne podatke.Instalacija nikad laksa, cak je i na srpskom,jedino sam preskocio network podesavanja
Onda odem da sledim uputstva iz onog pdf i ukucam u nekom terminalu cd/usr/scg/linux-version i on mi izbaci da taj fajl ne postoji, a njega stvarno nema na CD, znaci da definitivno nemam srece i da stvarno treba da dignem ruke od toga.
Instaliram opet win. ali sam isao preko neke particije sto sam je koristio za /home u linuxu ali sad mi opet samo dize win a ubuntu nece ni da ponudi.
Sad moram da opremam win. i da skidam brdo nekih programa sa neta.Evo sad surfujem a nemam AV program i koristim neki ZA u verziji 4.5 :roll:
A sta sam uradio sa particionisanjem ne mogu ni da pretpostavim jer linux nece da prikaze win particije, a win nece linux.I opet sam ostavio neki neparticionisani prostor pa dok to sad sredim ima da prodje noc...
 
Ma sad sam to formatirao, jer nije hteo da mi prepozna Ubuntu, nego mi je nudio samo da dize win.
Sad cu da ekserimentisem sa PM7 i da namestim da imam Dve particije NFTS za win i 3 za linux (dve exet2 i jednu swap).
Swap cu da stavim na 384Mb a ove dve po 2Gb.
Kad to uradim onda cu da probam da ponovo instaliram Ubuntu, pa onda da trazim kako da podesim modem za njega.
 
nema potrebe za dve ext particije od 2 Gb :? ne shvatam zashto bi to radio. Odo i ja u poshtu izgleda i meni to stiglo ;) to jedino ako mislish da uradish neshto ovako:

/dev/hda1 boot ext2 32 MB
/dev/hda2 swap 384 MB
/dev/hda3 ext2 ili ext3 2GB root
 
Pa boot particija al ti nece biti potrebna. Evo dobio sam i ja i installiro i mogu da kazem da je do yaya radi net sve radi. Poshto je ovo bila instalacija na probnom hard disku sad odo da brishem suse i dizem ubuntu :D

Sad se javljam iz ubuntu-a :D
 
Ne mogu da verujem.
Sve sam bio lepo uradio odvojio particije, i instalirao Ubunto na posebnoj particiji, i onda kad sam hteo da podignem win. on nije hteo da se podigne jer je nesto bilo osteceno, pa sam morao sve iz pocetka da instaliram, pa da opremim,...

Sad trazim drajvere za modem da moze za linux.Hoce liko da mi pomogne?

In the context of the Frame Agreement extension for the supply of ISDN network termination units, signed between INTRACOM d.o.o. and Telekom Serbia, the latter ordered an additional quantity of 20,000 ISDN netMod-USB network termination units, which were designed and produced by INTRACOM. Deliveries are scheduled to be completed by the end of 2004. Telekom Serbia has already purchased, through a previous order, approx. 27,000 netMod-USB units exclusively from INTRACOM.
 

Back
Top