Intel ili Athlon

Achilles

Obećava
Poruka
75
Kupujem skoro nove neke komponente, i sada se dvoumim koji procesor da uzmem, intel ili athlon.
Ja dosta dugo znam likove, koji se ovako... vise nego solidno razumeju u kompove, i oni su uvek bili za Athlon.. i to bez razmisljanja.. medjutim, onda sam se konsultovao sa drugom jednim, koji je freak za hardver, i on mi kaze da je intel zapravo dosta bolji.

Za 200 evra recimo, mozete da uzmete intel procesor, od 3,0ghz , 2mb kesh memorije ... dok za iste pare, atlonov procesor mozete da uzmete...AMD Athlon 64 3.200 2.0 GHz, 512kb + 128kb, S939 ... ovako nesto , dakle 64bitni, na 2ghz , 512 + 128 kesh memorija.

Dakle razlika je za chitav gigaherc, i vise od 1mb kesh memorije u korist intela, mada stvarno GOMILA njih, kazu da je atlon na 2, dosta brzi od intela od 3 ghz, jer imaju jezgro dobro.. i sta znam vec (ne razumem se toliko).

Dakle, molim za misljenje, koji procesor da uzmem, i ZASTO, dakle, samo neka mi neko obrazlozi, i ako je radio neke testove, neka to podeli sa nama dakle :).
 
Achilles:
Kupujem skoro nove neke komponente, i sada se dvoumim koji procesor da uzmem, intel ili athlon.
Ja dosta dugo znam likove, koji se ovako... vise nego solidno razumeju u kompove, i oni su uvek bili za Athlon.. i to bez razmisljanja.. medjutim, onda sam se konsultovao sa drugom jednim, koji je dosta bolji.

Za 200 evra recimo, mozete da uzmete intel procesor, od 3,0ghz , 2mb kesh memorije ... dok za iste pare, atlonov procesor mozete da uzmete...AMD Athlon 64 3.200 2.0 GHz, 512kb + 128kb, S939 ... ovako nesto , dakle 64bitni, na 2ghz , 512 + 128 kesh memorija.

Dakle razlika je za chitav gigaherc, i vise od 1mb kesh memorije u korist intela, mada stvarno GOMILA njih, kazu da je atlon na 2, dosta brzi od intela od 3 ghz, jer imaju jezgro dobro.. i sta znam vec (ne razumem se toliko).

Dakle, molim za misljenje, koji procesor da uzmem, i ZASTO, dakle, samo neka mi neko obrazlozi, i ako je radio neke testove, neka to podeli sa nama dakle :).
Интелови процесори су стабилнији у раду,брже се хладе,амд је само бледа копија интела.А што се тичеразлике брзине рада то не можеш да приметиш. КУПИ интелов процесор и нећеш имати проблема са рачунаром!
 
PROGRAMER 2005:
Интелови процесори су стабилнији у раду,брже се хладе,амд је само бледа копија интела.А што се тичеразлике брзине рада то не можеш да приметиш. КУПИ интелов процесор и нећеш имати проблема са рачунаром!
Ha ha ha ha ha!!!!!1
Bleda kopija intela????
Svaki covek koji se razume u kompove zna da je AMD neuporedivo bolje resenje od Intela.
Za 200 Evra mozes da uzmes P4 3000+
A za mnogo manje mozes da uzmes BARTON 2500+ koji ima DOKAZANO iste performanse kao taj intel.
I jos ti ostane kinta za neku NF4 maticnu plocu.
Ako imas para za bacanje uzmi intel.
 
Moze Intel da dubi na trepavicama....AMD rules....
amd_logo.jpg
 
Sucur:
I jos nesto, taj AMD 64 bitni procesor je milion puta bolji od tog 3 gigahercnog Intela, i iako je na 2GHz.
A programer 2005 nelupetaj gluposti, "AMD je bleda kopija Intela" ![/QUOTE ]
Како да не ,јефтини су али та јефтиноћа се постиже на рачун осталих перформанси.
64 битни процесори су тек у почетној фази развоја,што се тиче амд њихови процесори се ретко уграђују у лаптопове јер неваљају,то довољно говори о њиховом квалитету!Код нас их купују због цене не због њиховог(квалитета)па се после кају!
 
PROGRAMER 2005:
Sucur:
I jos nesto, taj AMD 64 bitni procesor je milion puta bolji od tog 3 gigahercnog Intela, i iako je na 2GHz.
A programer 2005 nelupetaj gluposti, "AMD je bleda kopija Intela" ![/QUOTE ]
Како да не ,јефтини су али та јефтиноћа се постиже на рачун осталих перформанси.
64 битни процесори су тек у почетној фази развоја,што се тиче амд њихови процесори се ретко уграђују у лаптопове јер неваљају,то довољно говори о њиховом квалитету!Код нас их купују због цене не због њиховог(квалитета)па се после кају!
Ha ha ha ha ha!!!
Nepostoji niko ko ima AMD a da se pokajao.
Moj ortak ima onaj prastari AMD duron, traje mu 3 godine, a do sada nije imao problema sa njim, hvala bogu, ovaj moj sempron me dobro sluzi.
AMD 64 se ugradjuje u lap topove, ali ne retko i uglavnom su skupi (Al su zato mocni)
A itel je s*anje, imao sam intel pentium 4 na 2400, sje*ao se za pola godine (Riknuo kuler, pa zatim i procesor).
 
Ma vidite da covjek nema pojma o racunarima, nego je negdje nacuo da je Intel bolji od AMD-a, pa mlati gluposti.
A kakve ima veze sto je AMD64 u pocetnoj fazi, kada je on klasa za onaj Intelov 3GHz procesor, a cijena im je dakle ista.
Uporedi AMD 2GHz, sa ekvivalentnim Intelom, oderat ce ga AMD, a uz to je jos jeftiniji.
Tako djecace, nemoj bezveze da lupetas.
 
Malo da smirim zavadjene strane :)
Intel je ok ALI... odnos cena i kvalite, sto je vrlo bitna stavka, je na strani amd-a.
Jos je mnogo GLUPO porediti 32-o bitne i 64-ro bitne procesore.

Barton je u svakom pogledu bolji od intela, ali ako bih trebao da biram sadasnji sempron i intel uzeo bih intel. Ali opet posto amd ima 64-ro bitne procesore opet bih uzeo amd... tako da izvucite pouku ;)
 

Back
Top