Švajcarci uskoro neće moći da jedu pse i mačke

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
336.580
Mačetina se obično konzumira za vreme božićnih praznika kao delikates,
a meso pasa se naročito koristi za izradu kobasica i masti protiv reumatizama.
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2014&mm=11&dd=26&nav_id=929148

Za Kinu znam ali sada ne smem vodim moje kuce ni u Svajcarsku..:lol:

ovo se malo salim ali vest je porazavajuca i sramota .. sirote mace i kuce..:(
 
Mačetina se obično konzumira za vreme božićnih praznika kao delikates,
a meso pasa se naročito koristi za izradu kobasica i masti protiv reumatizama.
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2014&mm=11&dd=26&nav_id=929148

Za Kinu znam ali sada ne smem vodim moje kuce ni u Svajcarsku..:lol:

ovo se malo salim ali vest je porazavajuca i sramota .. sirote mace i kuce..:(

po cemu se razlikuje pas od zeca? zec od kokoske? kokoska od praseta? :think:
sve ove zivuljke mogu biti smesne, slatke i slasne :malav:
 
Mačetina se obično konzumira za vreme božićnih praznika kao delikates,
a meso pasa se naročito koristi za izradu kobasica i masti protiv reumatizama.
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2014&mm=11&dd=26&nav_id=929148

Za Kinu znam ali sada ne smem vodim moje kuce ni u Svajcarsku..:lol:

ovo se malo salim ali vest je porazavajuca i sramota .. sirote mace i kuce..:(

Pa šta?
Nama odavno to stavljaju u pljeskavice...
Kada naidjem na onu juneću - ja ne ne mogu da dišem koliko sam se navikao na ove

Nego tebi ako žao pokupi sve mačke sa ulice pa u sobu, ko komšinica Persa...
Dovedeš i RTS da snimi i zamoliš gledaoce da donesu nešto hrane ili uplate novčana sredstva...
Kažeš da je poslednji put bilo oko 72 preslatke mace sa tobom u sobi ali da se izgleda jedna zagubila...
 
Poslednja izmena:
Nego bez sve šale...
Neki životinje dele na jestive ili nejestive...

Sad žaliti psa kao "best friend"-a a praviti se lud za konja...
A i kad pogledaš na primeru prasića i krava... otprilike ti i naš život takav...
Sve neko drugi odlučuje, tu i tamo se medjusobno pobodemo u štalu a domaćin nas razdvoji uz šibanje...
Otvore vrata od štale da se izadje a stoka pohrli na livadu ko narod u Dafiment I Jugoskandik banku
Posle nas odvežu sa ispaše da se ide na pojilo a stoka pojuri ko narod na otvaranje Merkatora na NBGD-.u
a sve vreme domaćin iza...
posle nas domaćin i pojede...
 
Poslednja izmena:
Pa šta?
Nama odavno to stavljaju u pljeskavice...
Kada naidjem na onu juneću - ja ne ne mogu da dišem koliko sam se navikao na ove

Nego tebi ako žao..


Pa sta? Navikao si se da ti drugi stavljaju pse u hranu?



Nije mi zao, iskreno da iskreniji ne mogu biti, ne mogu smatrati osobe koji jedu pse za psihicki zdrave.

1497497419547603fe78529327312639_orig.jpg
 
vratimo se na zeca. ko je jeo paprikas od zeca zna o cemu pricam. jos ako je neki lovac spremio...

dok poznajem ljude koji drze zeca kao kucnog ljubimca i njime je nepojmljivo da pojedu zecetinu (a kad ih zajebes pa kada se kod tebe nakrkaju iz kotlica ko prosti do proseravanja..)
msm sta reci :cool:

- - - - - - - - - -


znaci da prase nema osecanja, nema pamet kao macka ili pas i ne moze biti smesan i zanimljiv
 
vratimo se na zeca. ko je jeo paprikas od zeca zna o cemu pricam. jos ako je neki lovac spremio...

dok poznajem ljude koji drze zeca kao kucnog ljubimca i njime je nepojmljivo da pojedu zecetinu (a kad ih zajebes pa kada se kod tebe nakrkaju iz kotlica ko prosti do proseravanja..)
msm sta reci :cool:

- - - - - - - - - -



znaci da prase nema osecanja, nema pamet kao macka ili pas i ne moze biti smesan i zanimljiv
 
Psi i ljudi vuku korene zajednickog lova u čoporima, cime je stekao privilegije, a macke su pripitomljene zbog stetocina jos u Egiptu, a krmak ili svinja je pripitomljena zbog jela.Postoji velika razlika, a sad sto su neki "gladni",takvi ne bi se toliko dvoumili i vas da gricnu!Neverovatno,ne vezano za ovo,da su Japanci najdugovecni narod i to bas jedu svinju samo tako!
 
jel' uctivo ukazivati na sarkazam ili ne? :think:

Verovatno ne znaš, ali postoje ljudi koji svinje drže kao kućne ljubimce. Inače svinje su inteligentije životinje koje se koriste u cirkusima i izvšavaju zadatke isto kao što to rade psi, to što im ne dajemo priliku da svoju inteligenciju pokažu je druga stvar. Da čoveka zatvoriš ceo život u mali kavez i da mu samo donosiš da jede, ne bi ti izgledao mnogo pametnije od prosečne životinje. To što ljudi misle da su neke vrste vrednije od drugih, i da određene vrste imaju više prava da postoje nego druge, je samo posledica čovekovog ograničenog razmišljanja.
 
Poslednja izmena:
Verovatno ne znaš, ali postoje ljudi koji svinje drže kao kućne ljubimce. Inače svinje su inteligentije životinje koje se koriste u cirkusima i izvšavaju zadatke isto kao što to rade psi, to što im ne dajemo priliku da svoju inteligenciju pokažu je druga stvar. Da čoveka zatvoriš ceo život u mali kavez i da mu samo donosiš da jede, ne bi ti izgledao mnogo pametnije od prosečne životinje. To što ljudi misle da su neke vrste vrednije od drugih, i da određene vrste imaju više prava da postoje nego druge, je samo posledica čovekovog ograničenog razmišljanja.

da ponovim post?
 
Prase se namenski uzgaja za jelo :)

Pa neki ljudi NAMENSKI koriste pse za jelo. Sta , ako uzmem da uzgajam decu da bi ih jela onda je to ok?
Nista licemernije od lesozdera koji se zgrazava nad onima koji jedu pse i macke. To sto ljudska zivotinja nesto radi namenski ne znaci da je taj cin eticki. I ne znam zasto su svajcarci zabranili ovo, nije fer, ako neki vole da jedu crkotinu krave ili koze, zasto drugi ne mogu da uzivaju u lesevima pasa i macaka? Lesozderi su potpuno diskonektovani od horora koji podrzavaju. Holokaust je holokaust bez obzira da li su zivotinje ljudske ili neljudske, sposobnost da osete sve te uzase je isti i kod jednih i kod drugih.
 
Poslednja izmena:

Back
Top