Kolor laser

stanoje

Zainteresovan član
Poruka
153
Interesuju me vasa iskustva u radu sa kolor laserskim stampacima bilo koje marke cene oko i ispod 400 evra. Kakvo je vase misljene o kvalitetu stampe, kvalitetu samog uredjeja, eventualnim problemima u eksploataciji i ceni otiska/tonera kao i mogucnosti dopune istih.
 
Svestan si da koliko para toliko i muzike, a to je malo para za kvalitetan kolor laser. Jos malo pa ce se laseri i ink-jetovi izjednaciti po ceni. Sto se tice svega to je za manju-srednju eksoalataciju, ne zano si se da ces moci da stancujes kao stamparija.
 
Nije poenta u stancovanju vec u kasnijoj jeftinijoj zameni/dopuni tonera. Npr. Lexmark c510 nov toner kolor 3000 str. 110evra X 3 + 95 evra crni 5000 str. Dopuna? Interesuje me npr. da li neko ima problema sa ovim stampacem ili je iyuyetno yadovoljan.
Takodje me interesuju iskustva sa HP 2600N (mada je nov na trzistu), Epson Accu laser c1100, Samsung clp 500, Dell 3000cn i sl.
 
A servisiranje grejaca, valjkova, doturaca papira, vodjica za dvostranu stampu-to ne racunas. Rodjeni nije samo toner problem, uglavnom moze da se pune kasete sa tonerom, tako da to ne izadje skupo.Druge stvari su problem. Najbolje da odes u neki od servisa za stampace, i da pitas za misljenje, ako je ko merodavan oni su.
 
O.K. hvala na odgovorima, ali meni u svakom slucaju nece biti potreban neki od pomnutih servisa (sem ako je stampac krs) jer ce on stampati maksimalno 2-3 hiljade otisaka godisnje.
 

Back
Top