Kako u VB 6 sacuvati fajl?

hmmm... a da ti lepo kupis neku knjigu za VB... To je ipak najlaksi (a i najidiotskiji ako mene pitas) jezik, koji se bez problema da savladati iz knjige...

Mislim, svakog dana imas po jedno pitanje iz osnova istog... Sedi i nauci nesto i sam... Ako nista drugo, informacije o svemu ovome imas na netu koliko hoces... Nemoj trositi vreme ljudi, koji se motaju ovuda, da ti odgovaraju na jednostavna pitanja i probleme, ciju soluciju lako mozes procitati iz bilo koje knjige za pocetnicki nivo, ili sa tutoriala po netu.

Poz.
 
Incognito:
hmmm... a da ti lepo kupis neku knjigu za VB... To je ipak najlaksi (a i najidiotskiji ako mene pitas) jezik, koji se bez problema da savladati iz knjige...

Mislim, svakog dana imas po jedno pitanje iz osnova istog... Sedi i nauci nesto i sam... Ako nista drugo, informacije o svemu ovome imas na netu koliko hoces... Nemoj trositi vreme ljudi, koji se motaju ovuda, da ti odgovaraju na jednostavna pitanja i probleme, ciju soluciju lako mozes procitati iz bilo koje knjige za pocetnicki nivo, ili sa tutoriala po netu.

Poz.
Ja sam care kupio knjigu ali mi se cini da sam dzabe puk'o 30 EURA,jer mi apsolutno nista nije pomogla (kao sto vidis iz prilozenog,non-stop pitam nesto.
 
Šaptač:
zWest:
Recimo program je okoncao svoj rad i sad kad treba da se izadje iz njega kako da ga sacuvam u neki format (npr.*.ini ili *.dat) pa da se prilikom sledeceg startanja programa taj fajl ucita?

Tekstualni podaci ili binarni?
Jesi li razmislio o ideji da te podatke sačuvaš u registry-ju?
Tekstualni podaci,a sto se tice registry-ja mislim da je ovako lakse.
 
file_name = "c:\primer.txt"
string_data = "Neki tekst"

open file_name for output as #1
print #1, string_data
close #1

open file_name for input as #1
input #1, fetch_str
close #1

msgbox(fetch_str)

// Napomena ovom metodom mozesh da snimash sve karaktere osim zareza
 

Back
Top